TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Żywoty świętych Starego i Nowego Zakonu. Tom 1

Ocena:
(1 opinii)

Sługa Boży ks. Piotr Skarga (1536-1612) należy do najbardziej znanych i cenionych postaci naszej narodowej historii. Jest przykładem człowieka świątobliwego, patrioty, kaznodziei, pisarza religijnego, ekumenisty, czułego samarytanina.

Wśród jego dzieł szczególną rolę spełniły „Żywoty świętych”, arcydzieło polskiej literatury, na którym kształtowały się całe pokolenia Polaków, zwłaszcza w czasach niewoli narodowej.

„Żywoty świętych” należały do największych skarbów zarówno duchownych, jak świeckich, zarówno książąt, jak prostego ludu, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wszyscy kształtowali swoją duchowość i piękny język polski na tym dziele.

Obecny reprint „Żywotów” został dokonany z dwutomowego wydania petersburskiego z 1862 roku. Za wybraniem tego wydania przemawiają względy praktyczne, czytelny druk i estetyczna forma tomów.

Wydanie to poprzedza "Żywot Xiędza Piotra Skargi" Juliana Bartoszewicza, z jednej strony bardzo szczegółowy, z drugiej wyjątkowo, jak na owe czasy rzetelny.

Pośrednio jest przedrukiem "ostatniej za życia edycji" dzieła, czyli wydania z 1610 roku, które przygotowywał jeszcze Autor przed swoją śmiercią w 1612 roku. Jest więc w miarę wierne, choć posiada już kilka żywotów innego, niż Skargi, autorstwa.

Przygotowując proces beatyfikacyjny ks. Piotra Skargi, warto w wolnych chwilach zagłębić się w lekturę tego wyjątkowego dzieła i powrócić do źródeł naszej religijności i naszej tradycji.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo polecam!

Jedna z najpiekniejszych ksiazek w jezyku polskim.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WAM
Autor: ks. Piotr Skarga
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 776
Wymiar [mm]: 185x278
EAN: 9788327710345
ISBN: 9788327710345
ID: 335650

Zobacz również

Żywoty świętych Starego i Nowego Zakonu. Tom 1
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...