TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Prostytutka idzie do nieba

Ocena:
(33 opinii)

Ile razy pomyślałeś sobie, że jesteś lepszym człowiekiem od innych? A może uważasz się za świętszego niż jesteś? Ale czy tak jest na pewno? Czy dobrym i prawym życiem zyskujesz pierwszeństwo w drodze do Nieba?

Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego.

Mt 21,31b

Dlaczego Ewangelia jest tak kontrowersyjna? Dlaczego Jezus bardziej cenił celników i nierządnice niż “porządnych” ludzi? Czy jest to zachęta do grzeszenia? Dlaczego tak ciężko jest zrozumieć sens ewangelicznych słów?

Możesz teraz znaleźć odpowiedzi na te pytania! Przed Tobą książka o bardzo kontrowersyjnym tytule “Prostytutka idzie do nieba”.

Tytuł tej książki to tytuł jednego z kazań rekolekcjonisty, pedagoga i pisarza - ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskigo. Są i inne: "Czy mamy się bać Apokalipsy?", "Bóg chce, byśmy byli Kimś a nie bublem", "Przyjdź, Panie Jezu, ale jeszcze nie dzisiaj!", "Bóg nie trzyma rąk w kieszeniach", "Boga prawdopodobnie nie ma. Nie martw się i ciesz się życiem". W sumie 57 kazań i konferencji.

Niniejsze kazania nie są gotowcami na ambonę. Służą one raczej do czytania, inspiracji i ożywienia osobistej wiary. Gdyby czytając te teksty, próbować znaleźć w nich myśl przewodnią, to byłaby to konieczność budowania z Bogiem osobistej więzi, odrzucenia pozorów i pustego rytualizmu.

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski wygłosił te kazania w czasie swojej posługi w Mławie i Płocku. Długie lata znajdowały się one na blogu http://funawi.pl i tam zyskiwały pierwszych czytelników. Obecnie doczekały się wydania książkowego.

Sięgnij po książkę ks. Maciejewskiego, zaczerpnij inspirację i ożyw swoją wiarę!

Czytam, analizuję, zagłębiam się w każde słowo. Tematyka kazań jest w każdym z nas. Bo mamy jak każdy człowiek wiele ułomności. Ale kazania księdza dopingują do głębokiego zamyślenia nad swoimi słabościami, czynami, słowami i do poprawy naszego serca i naszej świadomości. Dziękuję księdzu serdecznie tym bardziej, iż kazania słyszałam na własne uszy w naszej Farze.

Jaga
Słowa ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego są jak górski potok, zawsze czyste, świeże, orzeźwiające, dające życie. Można je czytać w nieskończoność i nigdy się nie znudzą, bo są z głębi serca i przeniknięte światłem Ewangelii.

ks. Czesław Walentowicz

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl.Opinie naszych Klientów (33 opinii)Napisz swoją opinię

Wstrząsające

Książka wstrząsająca. Już od samego tytułu, w którym jest niewiarygodne wprost zdanie, oznajmujące o tym, że prostytutka, czyli nierządnica, rozpustnica, rodzaj jawnogrzesznicy, idzie do nieba.

autor opinii: Michał Moś

Do Nieba

Uważam że książka jest dobrze napisana i zwraca uwagę na podstawowe kwestie dotyczące wiary, religii i relacji człowieka do Boga. Dla Boga nie ma człowieka przegranego bo kocha każdego wystarczy się do Niego zwrócić jak do swojego Ojca o przebaczenie a przyjmie każdego z nas z otwartymi ramionami bo jesteśmy Jego dziećmi. Każdy zasługuje na niebo i każdy do nieba może iść, wszystko zależy od nas samych.

autor opinii: Michał Popek

Ciekawe spojrzenie. Podoba mi się ten styl. Dziekuję

autor opinii: Jadwiga

Znakomita

Bardzo dobra. Polecam.

autor opinii: Waldemar Szmurło

polecam

Książka jest bardzo dobra, Polecam. Mamy zbyt mało czasu na czytanie słabych książek więc czytajmy tylko te dobre i ta do tych dobrych należy.

autor opinii: Teresa Ziółkowska

Ciekawe

Podejscie do tematu bardzo ciekawe. Tytuł oczywiście trche "pod publikę" - ale przecież musi jakos zareklamować książkę.

autor opinii: Andrzej Radziszoaski

Warto, polecam

Jest Słowo ponad każde inne słowo, to Słowo Boga, żywe, skuteczne, przygotowujące do każdego dobrego czynu.
Większość rekolekcji jest wyprowadzona z doświadczenia , rozważenia
tekstu właśnie Tego Słowa. Są także postawieniem konkretnych pytań, związanych z tekstem Biblii, skierowanymi do każdego. Przypominają one, że Jego Słowo jest do wprowadzania w czyn, jest zwierciadłem do przeglądania siebie samego. Konkrety do refleksyjnego wzięcia.
Język współczesny, żywy - bardzo polecam.

autor opinii: Maria Marcinowicz

bardzo dobre kazania

Witam
Polecam książkę, która jest zbiorem kazań ks Maciejewskiego. Ks Maciejewski obdarzony jest łaską tłumaczenia trudnych i często niezrozumiałych fragmentów Pisma Św. w sposób który trafia prosto do serca czyniąc teks jasnym i zrozumiałym. Lekkość z jaką dokonuje to na piśmie powoduje myślenie, że to jest takie oczywiste, że właśnie o to chodziło! Ale czy zawsze mamy możliwość tak myśleć słuchając kazań? Dlatego warto i już!

autor opinii: Dorota Czermańska

Superlatyw

Bardzo dobra pozycjapolecam

autor opinii: Ks. Bogdan

:)

Kupiłam skuszona kontrowersyjnym tytułem głównie dlatego, że prostytutki to grupa z którą często mam do czynienia. I cóż, oczywistym jest, że okładka i tytuł to nic więcej jak chwyt marketingowy, tzn na ten konkretny temat czy inny równie "trudny" i niepopularny znajdziemy bardzo mało wypowiedz, dosłownie kilka linijek.
Ale jeśli ktoś dokonuje zakupu licząc na fajny, przystępnie napisany i mądry zbiór kazań to z pewnością nie będzie rozczarowany. Zalety: autor bardzo zręcznie posługuje się słowem, potrafi ciekawie zobrazować czytelnikowi dane zagadnienie i sprawić, że spojrzy na znaną rzecz z zupełnie innej perspektywy. W środku mnóstwo mądrych spostrzeżeń i przykładów - jest nad czym się zatrzymać i pomyśleć, treść zostaje przy czytelniku jeszcze na długo po zaprzestaniu czytania. Naprawdę świetnie się tę książę czyta i mimo, że spodziewałam się czegoś innego to z zakupu jestem bardzo zadowolona, bo "omyłkowo" odkryłam fajną pozycje i poczytnego autora:)

autor opinii: Angelika P.

Polecam każdemu

Książka jest napisana prostym bardzo obrazowym językiem, kazania są cenną wskazówką do życia. Po przeczytaniu książki uświadomiłam sobie "jakość mojej wiary", ile rzeczy załatwiam "po skrócie" - czyli dopasowuję wiarę do moich potrzeb ile treści znam pobieżnie, bez analizy.
A przy tym książka jest naładowana bardzo pozytywnymi treściami, ksiądz pisze, że ciągle coś nie tak robimy w naszym życiu, ale wydaje mi się że do każdej uwagi jest opisany konkretny sposób poprawy naszych czynów, bardzo cenne wskazówki i jakieś takie pozytywne emocje w treści.
Książkę przeczytał mój syn (gimnazjalista pełen energii i buntu do całego świata) i skomentował ją : Super książka - chciałbym poznać tego księdza.
Przeczytała także fragmenty moja mama i od razu podała mi listę komu powinnam ja pożyczyć.

autor opinii: A. Bielarska

pastwisko

Ta książka to syte i treściwe pastwisko Słowa Bożego. Wracam do niej często, zwłaszcza, gdy wracam głodna z niedzielnej mszy w moim parafialnym kościele. Ewangelia w niej zawarta jest tu zawsze Dobrą Nowiną, co sprawia , że zachwyca Bogiem i podprowadza do Niego.
Dziękuję Autorowi i proszę o więcej.

autor opinii: Barbara Marzec

NIECH BĘDZIE WIĘCEJ TAKICH PUBLIKACJI

- Niesamowita książka
- tytuł prowokujący ( właśnie takie miał przeznaczenie )
- kazania super
- chciałbym mieć takiego księdza w parafii
- nie udawaj kogoś innego niż jesteś, nie wywyższaj się, zdejmij maskę przeproś Boga i zacznij mu ufać sam nic nie jesteś w stanie zrobić

autor opinii: Marcin Cegliński

Niezwykle ciekawa książka

Kupując tą książkę miałam mieszane uczucia. Czy kazania mogą być ciekawe? Zachęcił mnie jednak tytuł tej książki. I mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Kazania poruszające ważne aspekty życia, napisane ciekawym językiem, zrozumiałe dla każdego. Można sobie zrobić dobry rachunek sumienia. Książka według mnie warta przeczytania.

autor opinii: Magdalena Dąbrowska

polecam

bardzo serdecznie polecam!

polecam

Ks. Maciejewski napisał bardzo mądre kazania. Dają dużo do myślenia. Napisane współczesnym językiem. Nic, tylko czytać m:)

autor opinii: Marta

Warto przeczytać

Nie napisałem opinii od razu po zakupie książki, gdyż jest to pozycja, której nie czyta się jak gazety, ani jak powieści. Każdy rozdział - rozważanie, to osobny tekst, nad ktorym potrzebna jest chwila refleksji. Rozważania napisane bardzo przystępnie i w łatwy sposób poruszające wyobraźnię oraz trafiające do przekonania. Czytając ją nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że powinni ją wziąć do ręki przede wszystkim... księża. Po co? Może też dla własnego rozwoju duchowego, ale przede wszystkim po to, aby nauczyć się głosić Słowo Boże. Gdy porównuję treść książki z dowolną homilią u mnie w parafii, robi mi się smutno, a przecież tak niewiele trzeba. Sporo myśli zawartych w książce pozostanie we mnie na dłużej, mam nadzieję, że rzucone Słowo przyniesie owoc.

autor opinii: Wojciech Jaroń

Doskonała książka, doskonałego autora

"Prostytutka idzie do nieba" to bardzo ciekawa pozycja na tynku wydawniczym. Jest to kolejna świetna książka ks. Maciejewskiego. Publikacja daje bardzo wiele do myślenia, a zawarte w niej treści doskonale pasują do sytuacji człowieka w obecnym świecie. Uważam, że to jedna z ciekawszych pozycji na rynku wydawniczym ostatnich lat. Może być również świetną wskazówką dla kapłanów na jakie problemy szczególnie zwrócić uwagę w szybko zmieniającym się świecie.

autor opinii: Adrian Wnuk

Świetna lektura

Współczesne nurtujące tematy przedstawione w lekkiej i łatwo przyswajalnej formie. Kazania czyta się jednym tchem. Gorąco polecam!

autor opinii: Katarzyna Breza-Chwalisz

super prezent

Książka jest fantastycznym prezentem.. zakupiłam z okazji urodzin ..ale na Wielki Czwartek "jak znalazł"!!!!
Pełne pomysłów i zaskakujących wątków kazania ks. Zbyszka warto poczytać nawet do poduszki. polecam.

autor opinii: Anna Schroeder

Dobra książka

Dobra książka, zwiera wiele ciekawych kazań które dają do myślenia. Polecam

autor opinii: Jarek Szczebiak

ciekawość

Książkę kupiłam z ciekawości i z powodu kontrowersyjnego tytułu. Okazało się , że to zbiór kazań. Do tej pory czytałam kazania ks. Pawlukiewicza , ale te są równie dobre. Inne w stylu , ale o to chodzi ile ludzi tyle spojrzeń na ten sam temat - chrześcijaństwo , grzech , ludzkie słabości itd. Myśli zawarte w książce są trafne , często łatwe do zapamiętania i posłużenia się nimi w rozmowie , warte dyskusji i zadumaniu nad nimi .

autor opinii: Małgorzata G

Prostytutka idzie do nieba

No więc jest w drodze :-)
A my z nią
koleżanko i kolego
Tam jest szansa dla każdego...

Szalony Ksiądz
co kocha prostytutki
i nie pije wódki
więcej takich
co jelenia wybudzą z uśpienia sumienia

I powiedzieś musze
niech czytają nawet faryzeusze

:-)

Jurek ogórek

autor opinii: imie i nazwisko poszło na pastwisko (był całkiem blisko...)

Ciekawe kazania, dowiedziałam się wiele ciekawych i nieznanych mi rzeczy. Brawo dla autora. Polecam

autor opinii: Aganieszka

polecam

witam wszystkich i serdecznie polecam tą książkę jest NIESAMOWITA !!!!

Krzysiek Krajewski
www.krzysztofkrajewski.pl

autor opinii: Krzysztof Krajewski

Kupuję książki z myślą o konkretnych osobach, które Bóg mi wyraźnie postawi na drodze i zmobilizuje do tzw. coachingu bożego. Tytuł jest prowokujący do wczytania się. Opinia od czytającego:" bardzo ciężko dowiedzieć się, że jest się nieurodzajnym drzewem figowym pomimo tylu swoich talentów" Wydaje mi się, ze Bóg przez nią podziałał, ponieważ ta osoba wykazała dalszą inicjatywę w dalszej drodze.
Sama przeczytałam część i przekazałam.
Moja opinia: bardzo konkretny, bezpośredni i celny przekaz, ale dla osób na początkowej drodze życia duchowego. Najwidoczniej zadziałała idealnie, bo wydała owoc i mam ją już z powrotem, może dla kogoś następnego.
Najlepiej działa książka, którą wybiera Duch Św.

autor opinii: Lucyna Lisicka

Prostytutka idzie do nieba

krótko - The Best!!!! :) Pozdrawiam

autor opinii: michał jaskuła

pozytywna

Jestem w trakcie czytania, jest to jak najbardziej w moim stylu. Poruszająca i zmuszająca do refleksji rozwija i zaskakuje spojrzeniem na życie. Polecam wszystkim tym, którzy są przy Jezusie i żyją dla realizacji jego planu. Pozdrawiam i gratuluję

autor opinii: Dorota Samociuk

zdecydowanie polecam książkę. która skłania do refleksji nad własnym życiem, nad własnym postępowaniem. kazania ks. Maciejewskiego urzekaja głębią treści

autor opinii: werginia

Ciekawa książka

Choć przeczytałam dopiero kilka kazań ks. Maciejewskiego to mogę stwierdzić, że warto było kupić tę książkę. Kazania ks. Maciejewskiego są krótkie i na temat, ale dany temat ujmowany jest w inny sposób niż zazwyczaj. Jego słowa dają do myślenia. Najlepiej czytać sobie po jednym kazaniu i "przetrawić". Polecam :-)

autor opinii: Monika Malinowska

Właściwe podejście

Poza przyciągającą okładką książka posiada bardzo mądrze i czasami dowcipnie napisaną treść. Bardzo polecam ją każdemu kto chce powiększyć wiedzę na temat naszej wiary katolickiej i zasad zachowania katolika.

autor opinii: Zbyszek M

Warto przeczytć i pomyślec

Dobra ksiązka. Zresztą bardzo lubię słuchać, czytać wszystko co wychodzi z pod pióra Księdza

autor opinii: kazimiera

Rewelacyjne kazania!

Bardzo polecam przeczytanie i może bardziej rozważanie kazań ks. Maciejewskiego. Dotyczą one różnych fragmentów Ewangelii, wygłoszone są z powodu różnych okazji czy świąt. Jest w nich to wszystko, co najbardziej lubię w kazaniach. Ks. Maciejewski jak chirurg rozkłada na czynniki pierwsze dany fragment Ewangelii, bardzo prosto wyjaśnia, co on oznacza, a przede wszystkim wyciąga z niego naukę dla nas, do naszego praktycznego życia. Nie są to więc wzniosłe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością kazania. Pytania, które zadaje ks. Maciejewski, wwiercają się jak śruby prosto w serce, nieraz powodują szok, stawiają w prawdzie, sprawiają, że często przy ich czytaniu zatrzymywałam się i zastanawiałam, jak się to ma do mojego życia. Dzięki temu kazania te mają szansę być dla nas impulsem do zmiany naszego życia. I tak właśnie dzieje się w moim życiu...

autor opinii: Justyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: ks. Zbigniew P. Maciejewski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 247
EAN: 9788363875015
ISBN: 97883-63875015
ID: 445571

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Prostytutka idzie do nieba Prostytutka idzie do nieba
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...