BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Beowulf

Najstarszy epos bohaterski w Europie to staroangielski Beowulf. Powstał o kilkaset lat przed chrztem Polski, przed urodzeniem się Bolesława Chrobrego i co najmniej przez pół tysiąclecia nic mu nie dorównało. Czy jednak się nie zestarzał? Ani trochę! Pozostaje aktualny i wstrząsający do dzisiaj.

My również mamy do zwalczenia wiele groźnych smoków czy innych potworów. Walka się nie skończyła!

Niechaj Ci pomaga w tej walce Beowulf - epos walki tyleż średniowiecznej, co i współczesnej. Jak pisze J.R.R. Tolkien, prawie wszystkie zarzuty i większość pochwał, jakich nie szczędzono Beowulfowi, wynikały albo z przekonania, że jest on czymś, czym nie był - na przykład prymitywny, pogański, teutoński, alegorią (polityczną lub mitologiczną), a najczęściej - eposem; albo z rozczarowania po stwierdzeniu, że jest sam sobą, a nie czymś, co wolałby mieć naukowiec: na przykład pogańską pieśnią heroiczną, historią Szwecji, podręcznikiem starożytności germańskich lub nordycką sumą teologiczną.

Tolkien przypomniał nam i uświadomił wspaniałość Beowulfa. Drugie tyle pasjonujących i aktualnych odkryć dostarczają nam komentarze Roberta Stillera.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: vis-a-vis Etiuda
Wydanie: Kraków 2016
ISBN: 978-83-7998-078-9

Zobacz również

Beowulf
15.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 4-5 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...