BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Intelektualiści mądrzy i niemądrzy

"Intelektualiści mądrzy i niemądrzy" to napisany w sposób prosty i interesujący, głęboki traktat pokazujący, że nie trzeba być mędrcem i nie wystarczy mieć racje, by zostać autorytetem moralnym, cytowanym, rozchwytywanym i pokazywanym w mediach, jako drogowskaz wiedzy i cnoty.

Powiem więcej, Sowell dowodzi konkretnie, na przykładach z historii współczesnego świata, jak wielu pseudointelektualistów, tzw. autorytetów moralnych, przekupnych guru i chucpiarskich idoli tłumów myli się, błądzi i bezczelnie oszukuje. Pokazuje też, jak przerażające konsekwencje ma to zjawisko na nas, maluczkich, którzy zapatrzeni na "Mistrzów", zachowujemy się jak te owieczki, które wilki prowadzą na rzeź. Będziecie zdziwieni rozmiarami zjawiska, a tym bardziej, zakresem jego występowania.

Okazuje się, że tych ibisów czczonych mamy nie tylko u siebie w kraju, na łamach nieomylnych gazet i programów telewizyjnych, ale że opanowali oni także umysły Francuzów, Włochów, Niemców, Anglików, a przede wszystkim Amerykanów.

Na ponad 460 stron odbywa się wiwisekcja zjawiska chucpy, bezczelności i ignorancji, uzurpatorów prawdy i wiedzy z towarzystwa wzajemnej adoracji intelektualistów. Czyta się jak dobrą powieść. Zapraszamy do lektury! To będzie absolutnie bestseller!

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 462
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Wydanie: Warszawa 2010
ISBN: 978-83-89812-68-1

Zobacz również

Intelektualiści mądrzy i niemądrzy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...