BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo

autor: Benedykt XVI
Ocena:
(7 opinii)

Prolog do bestsellerowego Jezusa z Nazaretu.

Benedykt XVI domyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa. Tym razem Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?

"Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo" jest zapisem rozmyślań Benedykta XVI. To przejmująca medytacja kapłana i efekt osobistego odkrywania tajemnicy Wcielenia.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Głębia myśli teologicznej tej książki jest niewątpliwa. Nie jest to jednak utwór do przeczytania a przeżywania.

autor opinii: Iwona Turska-Jamanek

o Jezusie teologicznie

Książka oparta jest na słowach Pisma św. i jest wiernym przekazem historii życia Jezusa. Szukałam w niej treści bardziej ludzkich, bo przecież był z krwi i kości człowiekiem, a znalazłam czysto teologiczne. Szczególna misja Jezusa pozostaje więc tylko nam malutkim do uznania za tę jedyną i wyjątkową. Przecież Bóg, Jego Syn i Duch Święty to postacie nie z tego świata! Dziękuję Papieżowi Benedyktowi XVI za próbę stworzenia obrazu Tej wyjątkowej dla ludzi postaci ! Jest wielki, bo ciągle działa w swojej tajemnicy!

autor opinii: G.K.

Jest to książka do przemyśleń; na pewno nie do "poczytania"

autor opinii: Ewa Kopczyńska

oj ciężko

Oj ciężo było mi przebrnąć przez filozofię Benedykta XVI. Jednak mijając filozoficzne zamyślenia książa ta jest wartością samą w sobie. Wiele ciekawych faktów z okresu głównie przed i w trakcie narodzenia Jezusa. Polecam książkę.

autor opinii: Małgorzata Chrostowska

Dobra książka

Bardzo dobra książka . wiele faktów historycznych i teologicznych dająca wiele do myślenia .

autor opinii: Iza Sopiak

Opinia nt książki

Ponieważ przedtem czytałem już dwie poprzednie książki Ojca Św. nt. publicznej działalności Jezusa obejmujące okres od Chrztu w Jordanie do Zmartwychwstania uznałem, iż należy "doczytać" także uzupełniające dziełko Benedykta XVI nt. dzieciństwa Jezusa. Książką - podobnie zresztą jak poprzednimi - jestem zachwycony. Uważam, że mamy Papieża, który jednocześnie jest najwyższych lotów teologiem i biblistą, obdarzonym przy tym tzw. "lekkim piórem", pozwalającym przekazywać olbrzymi ładunek wiedzy religijnej w sposób lekki i łatwy do przyswojenia. Gorąco polecam książkę wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy przeczytali już dwie wspomniane przeze mnie poprzednie pozycje.

autor opinii: Zygmunt Kubica

:)

Polecam książkę!

autor opinii: Karol

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 174
Wydawnictwo: Znak
Wydanie: Kraków 2012
ISBN: 978-83-240-2119-2

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
  • Dostawa za jedyne 9.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...