TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus z Nazaretu cz. 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

W długo oczekiwanej książce Benedykt XVI dotyka sedna chrześcijaństwa: Dlaczego Jezus musiał umrzeć? Co znaczy Zmartwychwstanie? Co ono oznacza dla nas? W sposób fascynujący Papież pozwala nam uczestniczyć w swoim całkowicie osobistym szukaniu oblicza Pana - rozważnie, mądrze, mistycznie, niezwykle pasjonująco dla własnego rozrachunku z egzystencjalnymi pytaniami wiary.

Mogę wreszcie oddać w ręce czytelników drugą część mojej książki o Jezusie z Nazaretu. W przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukazanie "postaci i orędzia Jezusa". Może trzeba było w tej książce umieścić te dwa słowa - postać i orędzie - jako jej podtytuł i w ten sposób wskazać na istotny jej cel. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa.

W drugiej części zadanie to było jeszcze trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. Usiłowałem trzymać się z dala od kontrowersji dotyczących licznych możliwych kwestii szczegółowych i rozważać jedynie istotne słowa i czyny Jezusa.

Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób, który może dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i mu uwierzyć /Joseph Ratzinger – Benedykt XVI /.

Zobacz pierwszą część książki "Jezus z Nazaretu"

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788376602226
ISBN: 978-83-7660-222-6
ID: 193861

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Jezus z Nazaretu cz. 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania Jezus z Nazaretu cz. 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...