TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus z Nazaretu cz. 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Ocena:
(10 opinii)

W długo oczekiwanej książce Benedykt XVI dotyka sedna chrześcijaństwa: Dlaczego Jezus musiał umrzeć? Co znaczy Zmartwychwstanie? Co ono oznacza dla nas? W sposób fascynujący Papież pozwala nam uczestniczyć w swoim całkowicie osobistym szukaniu oblicza Pana - rozważnie, mądrze, mistycznie, niezwykle pasjonująco dla własnego rozrachunku z egzystencjalnymi pytaniami wiary.

Mogę wreszcie oddać w ręce czytelników drugą część mojej książki o Jezusie z Nazaretu. W przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukazanie "postaci i orędzia Jezusa". Może trzeba było w tej książce umieścić te dwa słowa - postać i orędzie - jako jej podtytuł i w ten sposób wskazać na istotny jej cel. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa.

W drugiej części zadanie to było jeszcze trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. Usiłowałem trzymać się z dala od kontrowersji dotyczących licznych możliwych kwestii szczegółowych i rozważać jedynie istotne słowa i czyny Jezusa.

Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób, który może dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i mu uwierzyć /Joseph Ratzinger – Benedykt XVI /.

Zobacz pierwszą część książki "Jezus z Nazaretu"

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

Jezus z Nazaretu

Benedykt XVI w doskonały sposób łączy wielość opini wydobywając to co najistotniejsze. Polecam

autor opinii: Ewa

Jezus z Nazaretu 2

wspaniałe wydanie i bardzo dobra książka, przystępne ceny i miła oraz szybka obsługa

autor opinii: wiesława majdańska

"Jezus z Nazaretu" Część II

To nie jest książka do przeczytania "jednym tchem". Ale jest to pozycja na całe życie i dla następnych pokoleń. Ojciec Święty Benedykt XVI pomaga mi z Jezusem przeżywac największe, najważniejsze wydarzenia. Pomaga zrozumieć ducha jego czasów i ponadczasowość zbawienia.

Wieczność oczami Papierza

Do lektury książek kochanego Benedykta trzeba mieć zacięcie alpinisty i zarazem analityka laboratoryjnego. Jak się chce
pobyć blisko serca Jezusa , to książka jest tą płaszczyzną.Poleciłabym ją również intelektualistom nie wierzącym w Boga jednakże odnoszących się w życiu do wartości humanitarnych.

autor opinii: Ewa Friedrich

wspaniała lektura

Treść jaką przedstawia nam Papież Benedykt XVI w książce pt. Jezus z Nazaretu, jest nie tylko zbiorem myśli czy też refleksji nad życiem Jezusa, ale przede wszystkim są to głębokie rekolekcje!!! Bardzo dobry materiał do reflekscji na WIELKI TYDZIEŃ! Polecam każdemu komu zależy na pogłębianiu wiary!

autor opinii: Paweł Kaczmarek

Warto przeczytać.

Ta podróż w przeszłość z pomocą autora była dla mnie dużym przeżyciem. Nowe warstwy rzeczywistości, które można zobaczyć w Ewangeliach, przypominają odkrywanie nowych warstw w wykopaliskach. Samo to wskazuje na jeszcze nieodkrytą głębię Pisma Św. Ciekawe kto następny po Benedykcie w tak fascynujący sposób zabierze nas do czasów Jezusa.

autor opinii: Piotr Olszewski

zadowolony

niegdy się nie zwiodłem i jestem zawsze zadowolny ze sposobu przeprowadzenia zakupu. dziękuję za zakładkę będę prosił następnym razem o dwie o mi się przydają. pozdrawiam

autor opinii: janusz biskup

Świetna

Czytałem książki pisane przez kardynała Ratzingera, to tym bardziej czułem się zobligowany do przeczytania książek Bebedykta XVI. Napisane, jak wszystkie, pięknym zrozumiałym językiem, niosące tak ważne treści, że każdy wierzący winien się z nimi zaprzyjaźnić.

autor opinii: Zenon Jachimowicz

Bardzo ciekawa książka

Przeczytałem już dawno pierwszą część "Jezusa z Nazaretu" i z niecierpliwością czekałem na ciąg dalszy. Druga część nie zawiodła moich oczekiwań - jest bardzo dobrze napisana i stanowi rzetelne źródło informacji dotyczących często trudnych do wyjaśnienia aspektów z życia i działalności Jezusa. Polecam wszystkim chcących zgłębić swoją wiedzę dotyczącą wiary, ale i tym, którym Jezus jawi się wyłącznie jako postać historyczna.

autor opinii: Mieczysław Serafin

Jezus z Nazaretu

Takiej ksiazki szukalem nie ma lepszego opisu zycia Chrystusa Jego meki smierci i zmartchwystania polecam te ksiazke.

autor opinii: Karol Fuksa

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788376602226
ISBN: 978-83-7660-222-6
ID: 193861

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Jezus z Nazaretu cz. 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania Jezus z Nazaretu cz. 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...