BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów

Ocena:
(16 opinii)

W poprzedniej książce Davida A. Reeda, "Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów", wydanej w Polsce w 2008 roku, omówiono konkretne wersety, którymi posługują się na poparcie swoich wierzeń."

W niniejszej książce Czytelnicy znajdą obiektywnie opracowane hasła, które pomogą im zrozumieć podstawowe fakty na temat historii tego ugrupowania, jego zmian doktrynalnych i wyróżniających je poglądów.

Dzięki tej publikacji chrześcijanie będą mogli dobrze się przygotować do rozmów z głosicielami doktryny Strażnicy. Ponadto myślący Świadkowie i ich sympatycy, którzy szczerze szukają prawdy, znajdą w niej odpowiedzi na wiele trapiących ich pytań.

Oto niektóre z 78 tematów omówionych w kolejności alfabetycznej w niniejszym przewodniku, ukazującym nauki Świadków Jehowy w świetle Biblii i rzetelnie zbadanych faktów:

 • Archanioł Michał
 • Ciało Kierownicze
 • Drugie owce
 • Fałszywe proroctwa
 • Głoszenie od domu do domu
 • Krzyż
 • Łaska
 • Mała trzódka
 • Nowe narodzenie
 • Przekład Nowego Świata
 • Raj
 • Święta
 • Transfuzje krwi
 • Wyznaczone czasy narodów

Opinie naszych Klientów (16 opinii)Napisz swoją opinię

odpowiedzi dla świadków Jehowy

bardzo ciekawa ale nie jest pozycja łatwa i do jednorazowego przeczytania

autor opinii: Agnieszka i Mariusz

Książka,,Odp dla Sw.Jehowy wg tematów"

Książka jest b.wartościowa,bo zwraca uwagę na najważniejszą sprawę w rozmowach ze Św.Jehowy,jaką jest podważenie autorytetu,,Strażnicy"".Teraz wiem,że postępowałam słusznie,bo zawsze przejmowałam inicjatywę i to ja zadawałam pytania.Sama znajomość Pisma Św. bez znajomości nauk ,,Strażnicy"jest mało przydatna,bo dostawałam dziwne odpowiedzi,cytuję: - ,,Pisma Św nie można brać poważnie,najważniejsze jest to,co jest w ,,Strażnicy", ,,nieważne,co pisał św Paweł,bo on zniekształcił ewangelię", ,,Jezus tak powiedział,ale to niemożliwe,niech to Pani weżmie na chłopski rozum", ,,Duch Św a Duch Prawdy to dwie różne rzeczy", ,,Jezus nie założył żadnego Kościoła", itp.Przy pomocy Pisma Św można udowodnić,co się komu żywnie podoba,nawet muzułmanie przy jego pomocy udowadniają przyjście Mahometa z Koranem,a zresztą i szatan się nim posługiwał przy kuszeniu Pana Jezusa.

autor opinii: Róża Kasperek

Ciekawa

Bardzo ciekawa książka :) pozwala lepiej bronić się przed "atakami" Świadków Jehowy

autor opinii: Sylwia Mańka

Apologetyka i erystyka w pigułce!!!

Książka nie jest powtórzeniem "Odpowiedzi dla ŚW wg wersetów" Davida Reed'a. Stanowi uporządkowany tematycznie zestaw argumentów, którymi można odeprzeć większość niezgodnych ze Słowem Bożym twierdzeń Towarzystwa Strażnica. Argumentacja rzadziej, w stosunku do poprzedniej książki opiera się na teologii, a częściej na apologetyce, nawiązując do różnych publikacji Towarzystwa Strażnica i wykazując ich wzajemną sprzeczność. Bardzo interesujące były dla mnie rozumowania obalające twierdzenia ŚW za pomocą czystych zasad logiki - bez cytatów z Biblii, czy "Strażnic". W tym zakresie książkę można potraktować jako "ćwiczenia praktyczne" do "Erystyki" Artura Schopenhauera. Od siebie - jak najbardziej polecam.

autor opinii: Aleksander Trojanowski

Przydatna pozycja

świadkowie Jehowy posiadają poradniki do rozmów z osobami tzw zainteresowanymi. To jest poradnik do rozmów z nimi samymi. Jeden z niewielu łatwo dostępnych. Napisany przez byłego świadka Jehowy w duchu miłości do swoich braci, zatroskanego o ich zbawienie. W książce można znaleźć wiele argumentów do obrony wiary chrześcijańskiej.

autor opinii: Jan Saborin

plus

Wg mnie zdecydowanie lepsza , obszerniejsza i dokładniejsza od poprzedniej książki - Odpowiedzi dla ŚJ wg wersetów ; niezwykle przydatna . Polecam !

autor opinii: Anna Szuba

Świadkowie Jehowy

Polecam wszystkim szukającym argumentów wobec świadków Jehowy w ich błędnej drodze .

autor opinii: Darek

Naprawdę warto zapoznać się z przedstawioną tematyką.Ja szukałam argumentów do rozmów ze Swiadkiem Jehowy,które odbywałam i przydało mi się.Polecam.

autor opinii: Iwona

Karol

Posiadam książkę Reeda "Odpowiedzi dla Swiadkow Jehowy według tematów". To wartościowa ksiazka warta polecenia kazdemu. Ja osobiscie polecałbym wszystkim zainteresowanym zwłaszcza 2 książki o SJ autorstwa o. Elizeusza Bagińskiego, karmelity: 1- "Co katolik powinien wiedzieć o Świadkach Jehowy?" (wyd. 2, 2011) 2- "Siewcy kąkolu" (wyd. 3, 2012). Dla bardziej zainteresowanych chciałbym wymienić pozostałe 4 książki znawcy tej sekty, o. Elizeusza Bagińskiego: 1- "Świadkowie Jehowy. Pochodzenie, historia, wierzenia", wyd. 2 (2004 rok) 2- "Królestwo Boże w nauczaniu Świadków Jehowy" (1998 rok) 3- "Świadkowie Jehowy od wewnątrz" (1999 rok) 4- "Wiara Świadków Jehowy nie prowadzi do zbawienia" (2001 rok) Z innych autorów poleciłbym szczególnie Włodzimierza Bednarskiego: "W obronie wiary" (1997 rok)

autor opinii: Karol

dobra książka

książka bardzo dobra,ciekawa ,bardzo dużo dowiedziałam się z tej książki na temat religi jehowy

autor opinii: iza olszewska

Książka Davida Reeda w przystępny,zwięzły lecz dość szczegółowy sposób omawia tematy związane z nauczaniem świadków Jehowy, radzi jak bronić się przed ich przewrotnymi naukami i wskazuje jak nie dać się zapędzić w ,,kozi róg'' podczas dyskusji z nimi

autor opinii: Mariusz

Pozytywna

Publikacja jest dla mnie szczególnie przydatna,jako ,ze opuściłem "przeklętą" organizacje.Tak pisze apostoł Paweł Gal 1;8" Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!"Załuje tylko że nie mogłem przeczytać jej i innych wcześniej.Zamierzam to jednak odrobić,kupując inne książki.

autor opinii: Adam Trzeciecki

Nie świadek

Powiem tak. Książka ta powinna być obowiązkowa dla każdego chrześcijanina który się spotyka ze świadkami jehowy. Nie zdajemy sobie sprawy jak myśli człowiek który jest zniewolony przez sektę. Popełniłem masę błędów i nie wiedziałem gdzie i dlaczego - po przeczytaniu tej książki wszystko było jasne.

świadkowie jehowy

książka przeznaczona dla osób, które chcą lepiej poznać mentalność świadków Jehowy i umieć z nimi rozmawiać. Kupiłam ją , bo ostatnio przychodzą do mnie bardzo mili ludzie ze świadków Jehowy i chciałam ich lepiej zrozumieć. Książka pozwoliła mi zrozumieć również dlaczego świadkowie Jehowy zachowują się specyficznie w różnych sytuacjach. Polecam osobom , które chcą zgłębić temat- napisana przez byłego świdka Jehowy.

autor opinii: Małgorzata Ulman

dobra książka

Akurat ja zamawiałam tą książkę dla taty, bo on się interesuje tym tematem, ja raczej nie, ale mogę powiedzieć od siebie, że to dobra książka, ponieważ napisana jest według tematów bardzo przejrzyście, co ułatwia szybkie znalezienie szukanego tematu i odpowiedzi. Myślę, że jest to pomocna pozycja dla każdego, kto ma ochotę dyskutować ze świadkami jehowy.

autor opinii: Sylwia Korczyńska

książka

dobrze,że ta książka jest rozpowszechniana.Tego typu książek powinno być więcej na naszym rynku. Trzeba ostrzegać i ratować tych, którzy dostali się pod zgubny wpływ tej organizacji

autor opinii: Piotr Piotrewicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 222
Wydawnictwo: KONCEPT Design
Wydanie: Osielsko 2011
ISBN: 978-83-924832-2-9

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów
Książka tymczasowo niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...