BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

Katalog autorów

James C. Dobson

(ur. 1936), amerykański lekarz, założyciel i prezes fundacji Focus on the Family (do 2003), autor książek, redaktor radiowy, działacz chrześcijański.

Tytuł doktorski w dziedzinie badań nad rozwojem dziecka uzyskał na Uniwersytecie w Południowej Kalifornii. Później przez 14 lat pracował tam jako profesor pediatrii, a przez 17 lat w Szpitalu Dziecięcym w Los Angeles. W 1987 organizacja Pomoc Dzieciom uhonorowała go tytułem "Przyjaciela Dzieci". Rok później Stowarzyszenie Psychologów Stanu Kalifornia wyróżniło go za wybitny wkład w pracę na rzecz humanitaryzmu.

Był członkiem Narodowej Komisji Doradczej ds. Zapobiegania Przestępczości Wśród Młodzieży. Później zaangażował się w prace na rzecz rodziny jako konsultant prezydenta Busha. Założył również chrześcijańską organizację Family Research Council, która pomaga rodzinom pielęgnować życie w zgodzie z tradycyjnymi wartościami, przeciwstawiając się związkom homoseksualnym, rozwodom, aborcji, metodzie in vitro i pornografii.

Za swoją działalność otrzymał wiele wyróżnień i honorowych tytułów. W 2008 jego radiowy program "Focus on the Family" został wyróżniony i przyjęty do The National Radio Hall of Fame. Przetłumaczono go na 12 języków, emitowano w ponad 7 tys. rozgłośniach radiowych na całym świecie. Jego dzienne audytorium wynosiło więcej niż 220 mln słuchaczy w 164 krajach świata.

Jest częstym gościem stacji radiowych i telewizyjnych oraz autorem wielu książek, w tym kilku bestsellerów, m.in. "Dzieci i wychowanie" (1997), "Miłość potrzebuje stanowczości" (1998), "Co każda żona chciałaby, aby jej mąż wiedział o kobiecie" (1999; What Wives Wish Their Husbands Knew About Women,1981), "Co każdy mąż chciałby, aby jego żona wiedziała o mężczyźnie" (2001).

Jest żonaty, ma dwoje dzieci i dwoje wnucząt. Wraz z rodziną mieszka w Colorado Springs.

Zobacz książki, których autorem jest James C. Dobson