BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

Katalog autorów

O. Ksawery Knotz OFMCap

(ur. 1965), polski kapucyn, doktor teologii pastoralnej, duszpasterz małżeństw i rodzin, kierownik duchowy, rekolekcjonista, autor książek.

Od 1991 jest kapłanem w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Studiował w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie UP JPII), we Fryburgu, a także na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Pełnił posługę katechety, duszpasterza akademickiego we Wrocławiu oraz ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Braci Mniejszych Kapucynów. Prowadził również wspólnotę neokatechumenalną i grupę Odnowy w Duchu Świętym. Jest wykładowcą teologii pastoralnej. Prowadzi rekolekcje dla małżeństw.

Znany jest jako autor książek traktujących o seksualności człowieka. Największą popularność przyniosła mu publikacja “Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga” (2009), w której przedstawia bardzo pozytywne spojrzenie na płciowość i akt seksualny małżonków. Już same tytuły jego prac zachęcają do lektury: “Seks jest boski, czyli erotyka katolika” (2010) czy “Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób, co chcesz” (2009).

Przez dziennikarzy został nazwany “mistrzem katolickiej kamasutry”. Książki o. Knotza pokazują, w jaki sposób katolicy powinni traktować współżycie, aby było dla nich satysfakcjonujące, przynosiło rozwój miłości w małżeństwie i zbliżało do Boga. Kapucyn jest także twórcą i redaktorem naczelnym wortalu internetowego http://www.szansaspotkania.net. Strona jest adresowana do małżeństw, które pragną budować swoje życie seksualne według nauki Kościoła katolickiego.

Zobacz książki, których autorem jest O. Ksawery Knotz OFMCap