TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Seks, jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga

Ocena:
(53 opinii)

Czy naprawdę katolicy powinni w łóżku zachowywać się jak w kościele? Czy seks małżeński musi być pozbawiony radości, spontaniczności i namiętności? Co w ogóle Pan Bóg ma do mojego seksu?

Okazuje się, że ma i to całkiem sporo, a dowiesz się tego dzięki lekturze książki "Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga" o. Ksawerego Knotza. Czytając tą książkę, poznasz poezję miłosną zapisaną na kartach Pisma Świętego.

Książka jest napisana w bardzo otwarty sposób, dzięki czemu seks przestanie być tematem tabu. Przekonasz się, że Bóg wcale nie chce podglądać Cię w sypialni - Jemu zależy tylko na Twoim szczęściu!

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się:

  • co jest “dozwolone” i “niedozwolone” w małżeństwie,
  • dlaczego nie warto stosować antykoncepcji i jak sobie bez niej poradzić,
  • jak rozbudzić seksualność swoją lub małżonka,
  • jakie są sposoby na bliskość przez 365 dni,
  • jaka jest piramida grzechów małżeńskich,
  • ile "ważą" grzechy seksualne.

Ojciec Ksawery Knotz jest doktorem teologii pastoralnej, duszpasterzem małżeństw i rodzin. Prowadzi liczne rekolekcje dla małżeństw. Po wysłuchaniu świadectw setek małżeństw o. Knotz przełamuje tabu, z jakim do tej pory mogłeś spotkać się w Kościele.

Jako katoliccy małżonkowie możecie zakosztować Dobrej Nowiny, która będzie wyzwalać Wasze pożycie seksualne ze zła - z grzechu, z niepotrzebnego poczucia winy - a w zamian rodzić pokój i radość serca.

Sięgnij po tę książkę już dziś i dowiedz się, jak cieszyć się pięknym i bogatym życiem seksualnym, nie tracąc przy tym głębokiej relacji z Bogiem!

Opinie naszych Klientów (53 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra książka, polecam chcących kochać i być kochanym.

Rewelacyna

Książka wspaniała. Jeżeli macie wątpliwości dotyczące seksu w waszym małżeństwie, co jest dozwolone, a czego unikać ten duchowny pomoże wam rozwiązać wszystkie zawirowania. Próbowałam szukać pomocy w różnych miejscach i cieszę się, że Bóg podsunął mi tę rewelacyjną książkę.

autor opinii: Ania

Polecam małżonkom!

Jeśli kochasz Pana Boga i liczysz się z jego zdaniem w kwestii seksu ,to książka ta jest dla Ciebie!. Małżonkowie powinni ją czytać wspólnie. Lektura książki księdza Ksawerego na pewno pozwoli otworzyć się małżonkom na miłość wyrażaną w seksie. Polecam!!!

autor opinii: Anna

Ojciec jakich mało...

Uważam, że Ojciec Ksawery w dość przystępny, ale bezpośredni sposób przedstawia temat seksu w małżeństwie. Dla wielu osób (nawet małżonków) jest to nadal wstydliwy temat; tym bardziej do rozmowy. Może też być krępujący w rozmowie z osobą duchowną. Ubolewam, że tak mało mamy księży otwartych na dialog z ludźmi. Dialog ma sens jeśli obydwie strony są otwarte. Osoby duchowne postrzegam, jako osoby wspierające innych w różnych ludzkich kłopotach (idących w tym samym szeregu, a nie naprzeciw siebie) nie z pozycji kogoś mądrzejszego, wyższego (nawet jeśli tak jest). W mojej ocenie O. Ksawery w takiej roli występuje - chce pomóc tym, którzy mają wiele dylematów. Ojciec z dużą mocą i odwagą próbuje przedrzeć się przez "grube mury" kościelne
(tematy tabu). Forma pisemna (książka) może służyć tym najbardziej zawstydzonym. Każdy weźmie z niej to, co potrzebuje.
Z doświadczenia zawodowego mojego wynika, ze wiele osób popełnia wiele błędów z niewiedzy i braku świadomości.

autor opinii: Zofia Waszak

Polecam warto przeczytać

Polecam do przeczytania nie zależnie od stażu małżeńskiego.
Dzięki tej książce zrozumiałam bardziej zarówno siebie jak i męża.
Pięknie są przedstawione Trzy Ołtarze Małżeństwa czasami w w całym zabieganiu zapominamy o którymś albo wydają się nam mało ważne.

autor opinii: Bożena Kalinowska

Polecam !!!

Idealna książka na prezent dla młodych małżeństw. Rozwiewa wszelkie wątpliwości i odpowiada na wiele pytań. Napisana lekko i z humorem .Pokazuje młodym co niszczy małżeństwo a co potrafi zcalać ich razem .

autor opinii: Duda Agnieszka

Godna polecenia

Książka naprawdę godna polecenia. Małżonkowie powinni ją czytać wspólnie. Lektura książki księdza Ksawerego na pewno pozwoli otworzyć się małżonkom na siebie. Polecam!!!

autor opinii: Emilia

nie tylko dobra książka...

ale przede wszstkim doskonała okazja do skonfrontowania własnej wiedzy i przekonań ze sprawnie opisanymi subtelnościami oraz zawiłymi drogami, jakimi chadzają ludzkie wybory, związane z bardzo istotną sferą zdolności, którymi nas obdarzył dobry Bóg. Krótko, z zastanawiającym znawstwem, taktownie, ale i jednoznacznie, aby nie powiedzieć - czasami dosadnie.
Godne polcenia.

autor opinii: Wojciech Molski

Seks jakiego nie znacie

Bardzo dobra książka. Aż wierzyć się nie chce, że napisana przez osobę duchowną. Mocna , prawdziwa, może przez niektórych trudna do zaakceptowania PRAWDA. Bardzo głeboka analiza różnych sytuacji życiowych małżeństw borykających się z różnymi problemami. Począwszy od problemów i nieporozumień wynikających z różnicy płci, poprzez przyczyny problemów rodzinnych, małżeńskich aż do seksualnych włącznie, a może przede wszystkim. Bardzo gorąco polecam. Naprawdę warto przeczytać. Napisana w duchu wiary, z katolickiego punktu widzenia ale polecam także niewierzącym, poniewż relacje małżenskie i problemy dotyczą nas wszystkich. Pozdrawiam serdecznie.

autor opinii: Anna Latuszek

super

Książka zwraca uwagę na to co najważniejsze w życiu małżeńskim. Podpowiada jak żyć Bogiem na co dzień. Myślę, że można znaleźć w niej odpowiedź na każde wątpliwości czy niewiadome jakie czasami mamy w sypialni.

autor opinii: Katarzyna

Również polecam ksiązkę tego świetnego autora Napisana zrozumiałym językiem Świetna dla małżeństw szczególnie młodych małżeństw

Super książka o sprawach intymnych .Polecam zwłaszcza małżeństwom które chcą swoje pożycie intymne oprzeć na Bożym prawie.

autor opinii: Beata Słomkowska

Świetna książka,są w niej odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości,z którymi się borykałem. Poza tym teraz patrzę inaczej na moją Żonę i nasze małżeństwo. Przeżywamy je pełniej i głębiej. Pozdrawiam:)

autor opinii: Sławek Skiba

Świetna

Książka napisana bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Dotyka ważnych aspektów życia małżeńskiego. Odnalazłam w niej odpowiedzi na pytania nurtujące mnie od wielu lat, które wlały w moje serce dużo pokoju i pozwoliły uświadomić na nowo, kim jest dla mnie mój mąż. Polecam małżeństwom z każdym stażem: i tym dużym i niewielkim.

autor opinii: Ewa W.

Książka godna polecenia

Tak jak w tytule książka jest godna polecenia i dokładnego przeczytania dla wszystkich osób,które nad czymś się zastanawiają, wahają się, nie potrafią czegoś zrozumieć w relacji małżeńskiej. Książka opisuje, że seks jest czymś pięknym i w tej danej chwili Bóg też się z tego cieszy i nam pomaga. Ukazuje również jak dbać o małżeństwo i ile naprawdę należy włożyć wysiłku aby zrodziło się coś cudownego i niesamowitego a zarazem nierozelwanego, serdecznie polecam.

autor opinii: Karolina

Drogowskaz dla młodej pary

Książkę zakupiłam z myślą o nowożeńcach, ponieważ niedługo wybieram się na uroczystość zaślubin. Jestem przekonana, że będzie bardzo pomocna młodej parze w pielęgnowaniu ich małżeństwa.

autor opinii: Jolanta S.

I Bóg wymyślił seks..

Ta książka pozwala na poukładanie tego co nieuporządkowane.
W dzisiejszych czasach, wmawia się nam, że to co "chore" i nienormalne - wynika z naszej natury i powinniśmy iść za naszymi popędami po to, aby w pełni korzystać z życia. Przez to często myślimy, że podejście Kościoła Katolickiego do spraw związanych z erotyką jest bardzo surowe... Że Kościół próbuje nam coś zabrać, ograniczyć nasze pragnienia w tej sferze. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Małżeństwo katolickie to ludzie zadowoleni i cieszący się prawdziwą bliskością swoich ciał w głębokim zjednoczeniu z Bogiem. Uwierzmy wreszcie, że seks wymyślił Bóg.

autor opinii: Marta.

Warto

Kupuję tą książkę parom, które błogosławię w sakramencie małżeństwa. Na prawdę warto!! Idealny prezent, do tego przydatny...i z tego co już się dowiedziałem od niektórych z tych związków...bardzo im pomogła :)

autor opinii: ks. Michał

Polecam!!!

Książka godna polecenia. Dla każdego kto ma wątpliwości i nie do końca rozumie stosunek Kościoła do seksu. Wszystko jasno i ciekawie wytłumaczone, a jednocześnie nie narzucająco.
Polecam!

autor opinii: Kasia

Rozwiewa wątpliwości

Dobrze że ta książka wpadła w moje ręce, bo na wiele pytań znalazłam w niej odpowiedz.

autor opinii: Aneta Sz

Ta wiedza ,która zawarta jest w tej książce pozwoli nam być bliżej BOGA ,a nie popadać niepotrzebne poczucie winy.

Mężatka jeszcze nie jestem, żyję w czystości i chce zachować ją dla męża aczkolwiek nasuwa się dużo pytań odnośnie sfery seksualnej w życiu małżeńskim. Książka bardzo jasno tłumaczy temat tytułu aczkolwiek nie da jej się przeczytać "jednym tchem", jest głęboka (tak jak seksualność dana nam od Boga) dlatego wymaga zastanowienia. Polecam małżonkom i czekającym na osobę, z którą - "...dopóki śmierć nas nie rozłączy..." :)

autor opinii: Monika M

Warto przeczytać.

Po prostu zachęcam do przeczytania każdego kto uważa siebie za chrześcijanina ale także tych którzy wątpią żeby padło chociaż odrobinę światła na małżeństwo.
To jest coś więcej niż tylko związek dwojga ludzi.
Polecam i Pozdrawiam wszystkich czytelników.

autor opinii: Marek Nowak

bardzo przydatna

Konkretne wiadomości, bez owijania w bawełnę :) Jasno powiedziane co można, a czego nie. Polecam wszystkim małżeństwom.

autor opinii: Monika

Idealna

Książka jest idealna dla małżeństw zarówno dla zaawansowanych jak i rozpoczynających staż małżeński. Polecam jako prezent dla nowożeńców.

Super książka !

Świetna książka!!!!
Polecam i młodym i starszym małżonkom ,którzy chcą żyć w zgodzie z Bogiem a mają jakieś dylematy moralne.Wszystko jest wyjaśnione w sposób prosty i przystępny.Jestem bardzo zadowolona i zachęcam do kupna .
Może być świetnym prezentem dla nowożeńców ale starszym stażem też wiele wyjaśni i będą szczęśliwi .

autor opinii: Teresa

Warto

Jest wiele pytań na które szukamy odpowiedzi ponieważ seks jest obecny w naszym życiu a ta książka odpowiada na wiele pytań by seks był radością dla ludzi wierzących i chcących być w zgodzie ze swoim Kościołem , nie wszyscy są pozbawieni moralności i szukają tylko swoich przyjemności i nic więcej ,ale chcą korzystać z przyjemności seksu ale zgodnie ze swoim sumieniem.

autor opinii: Dariusz Gałaszewski

Szczególnie polecam

Doskonały prezent na prezent ślubny dla małżonków, którzy napewno spotkają się z problemami współżycia w małżeństwie.

autor opinii: Paulina Turek

Rewelacja

Dzięki tej książce moja wiedza na temat bliskości małżonków została poukładana. Jest to chyba jedyna publikacja, która rozwiewa wszelkie wątpliwości pojawiające się u osób wierzących na temat seksu.

autor opinii: Gosia

Straszne bzdury...

Ksiadz mowi malzonkom szczegulowo jak ze soba wspolzy?!?

Do polowy zgadzam sie z tekstem tej ksiazki,
mowi o tym ze miedzy mezem i zona wszystko jest dozwolone
co obojgu sprawia przyjemnosc. Czy tez o tym, ze zadaniem obojga jest zadowolenia nie tylko siebie samego ale i partnera.
W drugiej polowie zaczyna dany ksiadz niestety kompletnie fantazjowac,
ze kazde swpolzycie malzonkow musi konczyc sie ejakulacja meze,
ale tylko i wylacznie w lonie kobiety. Oraz ze grzechem jest, kiedy malzonkowie wspolzyja ze soba bez orgazmu.
Kompletne bzdury!!!

Idealna na prezent ślubny!

Długo zastanawiałam się nad prezentem ślubnym dla mojego brata. Po konsultacjach doszłam do wniosku, że najlepszym prezentem będzie książka. Zdecydowałam się na książkę o. Ksawerego Knotza "Seks jakiego nie znacie". Troszkę się obawiałam jak Młodzi zareagują na taki prezent, ale okazało się, że moje obawy zostały uspokojone ;) Dostali wiele książek na temat małżeństwa i mieli dość duże porównanie. Zapytałam się ich jak wrażenia i zgodnie odpowiedzieli, że książka Knotza jest dużo bardziej ciekawsza i treściwsza niż książki napisane przez jakieś małżeństwo (niestety nie wiem o jaką książkę im chodziło). Opowiadali mi, że książka jest pełna humoru i kilka razy ich zaskoczyła. Bo okazuje się, że ksiądz ma całkiem dużo do powiedzenia jeśli chodzi o seks i zbliżenie pomiędzy małżonkami. Dlatego wszystkim serdecznie polecam i sama chętnie pożyczę od nich tę książkę ;)

autor opinii: Karolina Nowak

Polecam

Gorąco polecam wszystkim, których nurtują pytania związane z seksem.
Każdy znajdzie tu odpowiedz na to, jak żyć z drugim człowiekiem w harmonii i miłości do Boga i do siebie samego.

autor opinii: heniek

Polecam gorąco dla wszystkich kobiet, borykających się z problemami pożycia małżeńskiego, seksu oralnego, itp. O.Xawery daje nowe , piękne spojrzenie na sprawy, które dla wielu kobiet są bardzo wstydliwe wręcz " grzeszne."

Nie porywa

Książka, owszem- przekazuje wiele rzeczy tłumaczących jak w małżeństwie można zbliżać się do Boga, co jest wielkim plusem. Nie porwała mnie ze względu na wiele powtórzeń, nie jest też napisana na tyle otwartym językiem aby łatwo przyjąć wiadomości w niej zawarte. Autor trochę za bardzo krąży wokół danego tematu. Rozwija wstęp, żeby gdzieś tam w dwóch zdaniach przejść do sedna. Książka dobra, ale nie zapada w pamięć.

autor opinii: Joanna

Fajna książka. Aż dziw bierze, że są jeszcze tak roztropni i troskliwi duchowni, jak autor. Ojciec Knotz wyrasta ponad zakonną przeciętność.

autor opinii: JD

Bardzo dobra książka, ale niestety kolejna dla par, które jeszcze nie są przekonane o wartości chrześcijańskiego małżeństwa. Pary, które już zdecydowały się podążać drogą wiary nie znajdą tam wiele nowości. Ale dla wszystkich szukających i wątpiących - obowiązkowa pozycja.

autor opinii: Monika Szumilo

Z opinii osób którym pożyczyłam książkę do czytania ocena zadowalająca. Mężczyżni chcieliby , żeby żony czytały , a kobiety , żeby mężczyżni się do niej stosowali.Sam jeszcze nie przeczytałam w całości.

autor opinii: Małgorzata Gładkiewicz

Dobra

Jesteśmy z żoną katolikami i książka wyjaśniła nam sprawy np z których spowiadaliśmy się, a pisze, że niepotrzebnie. Ale też odejdziemy od tego co o.Knotz nie zaleca. Książka na pewno bardzo potrzebna na rynku, lepiej późno niż wcale.Cena wzrasta o koszt przesyłki i książka robi się drogawa.

Tę książkę czyta się naprawdę przyjemnie poza tym jest pełna humoru:). Polecam.

autor opinii: Michał F

warto

Każde małżeństwo powinno mieć tę książkę w swojej biblioteczce. W bardzo przyjemny sposób ukazuję naukę kościoła dotyczącą spraw seksualnych. Polecam

autor opinii: Michał

Jestm zadowolony. Dobra książka.

Cieszę się, że o. Ksawery pisze te książki dla nas. Moje dzieci, którym je dyskretnie podsuwam, czytają je a to jest najważniejsze ... :-)

autor opinii: Grzegorz

Polecam

książka godna przeczytania. Kupiłam ją zaprzyjaźnionemu małżeństwu, które jest również zachwycone. Chwila poświęcona książce na pewno będzie dobrze wykorzystana.

autor opinii: Karolina S

rewelacja

gorąco polecam lektura obowiązkowa dla młodych małżeństw wiele wyjaśnia w prosty przejrzysty sposób super

autor opinii: Agnieszka Łodyga

polecam

ostatnio czytalem te ksiazke. bardzo wciagajaca i musze powiedziec ze idzie z takich lektur wyciagnac wiele nowych doswiadczen.

autor opinii: Paweł Pinis

Książki Knotza pomagaja bardzo małżonkom.

autor opinii: ks.Władysław Gil

Dla niemowów

Świetna książka, której już nie mam - trafiła w ręce młodego małżeństwa aby pomóc im w rozmowie ze sobą o tak zasadniczych sprawach ich życia i dzisiaj i jutro. Autor w dobrze dobranych słowach mówi o wspólnym odkrywaniu piękna seksu we wspólnocie małżeńskiej, ukazując wiele ważnych jego aspektów, które umykają uwadze małżonków w zapatrzeniu w seks bez miłosci, a jest to przecież jeden z najistotniejszych jej wyrazów w małżeństwie.

autor opinii: ks.Romuald

bardzo ciekawa!

To godna polecenia i ciekawa książka. Ukazuje istotne kwestie we właściwym świetle i kontekście

autor opinii: Beata

Nie zgadzam się z poprzednią opinią

Jestem z wykształcenia teologiem, a także mężem. Studentce nauk o rodzinie, dla której seks małżeński pozostanie jeszcze przez parę lat w sferze marzeń, a nie faktów zalecam po prostu więcej pokory, zamiast krytykowania tego, o czym się nie ma pojęcia. W tej książce nie ma niczego niezgodnego z nauką Kościoła czy teologią. Zresztą warto wiedzieć o. Knotz jest doktorem teologii. To co w tej książce naprawdę dobre, to fakt, że nie boi się on poruszyć bardzo konkretnych (fizycznych) aspektów seksu, o które wielu małżonków boi się spytać. Może właśnie to owej studentce przeszkadza, bo zatrzymała się jedynie na pięknej duchowości ciała w stylu teologii Jana Pawła II, a zapomniała, że przeciętnego człowieka bardziej nurtują zwykłe życiowe sprawy. No ale tak to już ze studentami bywa, że myślą, że wszystkie rozumy zjedli. Pozdrowienia dla Ojca Knotza i bardzo cieszę się, że takie książki Ojciec pisze.

Zdecydowanie jestem przeciwna

Studiuję Nauki o Rodzinie, poznaję naukę Kościoła na ten temat, zachwycam się pięknem tej nauki. Po czym biorę do ręki książkę o. Knotza i mam ochotę wymiotować. W tej książce nie ma prawdy, nie ma prawdy o osobie, o małżeństwie, o rodzinie, o Bogu. ks. Knotz zdecydowanie PRZECZY PRAWDZIE. Odradzam czytanie tej i inych książek o. Knotza.

Małżonkowie, jeśli naprawdę chcecie, aby wasze małżeństwo i wszystko w nim było piękne i zgodne z wolą Boga, to nie czytajcie tej książki!

Gorąco polecam

Kupiliśmy z mężem tę ksiązkę na rekolekcjach domowego Kościoła.Bardzo pomogła nam w zrozumieniu siebie nawzajem.Wyjasniła stanowisko Kościoła w niektórych kwestiach.Po tej lekturze nasze zbliżenia są bardziej śiwadome i radośniejsz.

jestem zawiedziona

Może ze względu na same pozytywne opinie, jakie słyszłam o tej książce, spodziewałam się po niej czegoś więcej i niestety zawiodłam się. Ojciec Knotz zamiast zachecać i przedstawiać pozytywne aspekty metody NPR, skupia się raczej na spektrum problemów, jakie ta metoda niesie. Dodatkowo kładzie zbyt duży nacisk na wpływ zmian hormonalnych związanych z cyklem na zachowanie kobiety - co jest w znacznej części sprzeczne z moim doswidczeniami oraz obserwacją zachowań innych kobiet. Przebija też wciąż tradycyjny podział ról seksualnych - mężczyzna chce, kobieta nie - co też nie do końca odpowiada rzeczywistości. Jestem zawiedziona stereotypowością książki. Jednakże muszę przyznać, że jest to jedna z nielicznych pozycji, która nie umieszcza seksu w sferze profanum oraz docenia jego wpływ na budowanie więzi pomiędzy małżonkami.

Ja również polecam!

Właśnie przeczytałam tę książkę i uważam,że powinni przeczytać ją nie tylko katoliccy małżonkowie,ale również wszystkie te osoby,które uważają,że Kościół mówi,iż seks jest zły.

polecam gorąco

tak jak w tytule :) książkę przeczytałem i naprawdę gorąco polecam wszystkim, których nurtują pytania dotyczące seksu...
bardzo dokładnie i ze znawstwem napisana książka dla małżonków. jeszcze raz gorąco polecam

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: o. Ksawery Knotz OFMCap
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788374246187
ISBN: 9788374246187
ID: 132489

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Seks, jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga Seks, jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga
27.69 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...