TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Seks i sakrament szansa spotkania z Innym

Ocena:
(1 opinii)

Jest to już 8. z kolei płyta CD w serii "Duchowość kobiety i mężczyzny". Tym razem prezentujemy konferencję o. Ksawerego Knotza OFMCap, kierownika duchowego małżeństw. Autor odsłania nową perspektywę chrześcijańskiego spojrzenia na seksualność. Czyni to bez niepotrzebnej pruderii, narzucanej nam przez kulturową tradycję, a zarazem z szacunkiem dla spraw ciała, charakteryzującym katolicką etykę seksualną.

O. Ksawery przypisuje miłości erotycznej istotną rolę w pogłębieniu relacji małżeńskiej oraz między małżonkami a Bogiem. Radość, jaką przynosi im seks, nie może być czymś wstydliwym i skrywanym, ale powinna być źródłem uświęcenia życia, rozbudzając pragnienie prawdziwego spotkania z Innym. O. Ksawery wzbogaca swą konferencję o analizę tekstów biblijnych oraz przykłady znane sobie z praktyki duszpasterskiej.

O. Ksawery Knotz jest doktorem teologii pastoralnej, a specjalizuje się w duszpasterstwie rodzin. Studiował w Krakowie na Papieskiej Akademii Teologicznej oraz we Fryburgu Szwajcarskim, doktorat obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie wykłada teologię pastoralną w WSD Braci Mniejszych Kapucynów, angażując się także w kierownictwo duchowe dla małżeństw.

Jest popularnym rekolekcjonistą i autorem książek Akt małżeński oraz Seks, jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga. Założył i redaguje serwis internetowy www.szansaspotkania.net, poświęcony zagadnieniom związanym ze współżyciem seksualnym i skierowany do małżeństw, które kształtują swe życie seksualne według nauki Kościoła katolickiego, a także do tych, których interesuje spojrzenie katolików na miłość małżeńską. Zebrane tam materiały ukazują akt seksualny małżonków jako spotkanie, które odbywa się nie tylko między kochającymi się ludźmi, ale także między nimi a Bogiem.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

dwie opinie

Dla mnie po 27 latach małżeństwa seks małżeński nie ma już tak wiele tajemnic.Seks przed ślubem nie był dla mnie w ogóle do pomyślenia.Ksiądz tak ciekawie opowiadał z lekkim dowcipem i chociaż były to krótkie nauki dla mnie były ciekawe.Dałam je do posłuchania mojej córce studentce,ona jednak stwierdziła,że niczego nowego się nie dowiedziała i ogólnie niewiele wiadomości tam było.Tak to jest co człowiek to inna opinia.Pozdrawiam i dziękuję.

autor opinii: alfreda kalita

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Wydawca: RHYTMOS
Autor: o. Ksawery Knotz OFMCap
EAN: 9788389781444
ID: 189972

Zobacz również

Seks i sakrament szansa spotkania z Innym
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...