TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Wilfrid Stinissen OCD

(ur. 1927), belgijski kapłan, karmelita bosy, rekolekcjonista, doktor filozofii i autor książek z dziedziny życia duchowego.

Pochodzi z głęboko wierzącej rodziny. W wieku 16 lat wstąpił do zgromadzenia karmelitów bosych. W 1951 przyjął święcenia kapłańskie. W 1958 obronił doktorat z filozofii na Uniwerstecie Louvańskim. Od 1967 mieszka w Szwecji. Pełni funkcję przeora międzynarodowej wspólnoty karmelitów bosych.

Jest bardzo znaną i cenioną osobą na terenie całej Skandynawii. Zajmuje się prowadzeniem kursów medytacji chrześcijańskiej. W polu jego zainteresowań znajduje się teologia duchowości karmelitańskiej oraz Modlitwa Jezusowa.

Jest autorem ciekawych i cieszących się dużym uznaniem książek: “Wędrówka wewnętrzna śladem św. Teresy” (1985), “Noc jest mi światłem” (1990), “Droga modlitwy wewnętrznej” (1994), “Terapia duchowa” (1995), “Słowo jest blisko Ciebie” (1997), “Imię Jezus jest w Tobie” (1998), “Panie, naucz nas się modlić” (2003).

W jednej ze swoich książek, zatytułowanej “Ani joga, ani zen. Chrześcijańska medytacja głębi”, ukazuje różnice pomiędzy medytacjami wywodzącymi się z filozofii Wschodu a medytacją chrześcijańską. Bez deprecjonowania tych pierwszych, przy użyciu konkretnych argumentów przedstawia walory medytacji chrześcijańskiej.

Zobacz książki, których autorem jest Wilfrid Stinissen OCD