TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Noc jest mi światłem. Św. Jan od Krzyża na nowo odczytany

Ocena:
(4 opinii)

„Noc ciemna” stanowi nieunikniony etap w drodze do Boga. Każdy z nas, jeżeli traktuje swoją wiarę na serio, musi przejść przez noc.

Jana od Krzyża uznaje się za eksperta od „nocy ciemnej”. Między innymi z racji tych kompetencji zyskał on popularność w naszych czasach. Jan od krzyża uczy, że żadna przepaść nie jest tak głęboka, żadne wzniesienie tak wysokie, by nie mogło stać się drogą.

Nauczmy się, że spotkanie z Bogiem w pierwszej fazie jest takie bolesne dlatego, bo jest tak inne. Bóg jest błogosławieństwem dla naszego najgłębszego „ja”, ale dla naszego „ego”, zewnętrznego „ja”, stanowi zagrożenie. Właśnie to nasze „ego” wchodzi najpierw w konfrontację z Bogiem... I przez to umiera.

„Noc ciemna” jest punktem wyjścia dla niniejszej książki, która równocześnie jest przeglądem całej doktryny Jana od Krzyża. Noc jest drogą, a drogi nie sposób zrozumieć, nie wiedząc, dokąd prowadzi.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Warto

Książka trudna. Czytanie wymaga skupienia, ale warto poświęcić trochę czasu, aby zrozumieć przesłanie autora - dlaczego noc jest tak ważna w rozwoju duchowym.
Książka dla wszystkich, szukających w ciszy i kontemplacji drogi doBoga.

książka z najwyższej półki

Najskuteczniejsza Boża terapia, trudna do wcielenia w życie, ale nawet jak przez chwile się udaje, to dająca prawdziwy pokój. Książka nie do przeczytania i odłożenia, ale ciągłego powrotu i przypominania sobie, choćby fragmentami.

autor opinii: Alina

gorąco polecam

Świetna książka, myślę, że każdy odnajdzie w niej siebie. Pomaga ona odnaleźć sens w sytuacjach, gdzie pojawia się cierpienie, choroba, rezygnacja.
Polecam

autor opinii: Ania

Noc to droga do przebycia

Nigdy czlowiek nie pomyślałby że noc duchowa jest czymś dobrym w życiu
człowieka a nawet ilu ludzi bym sie nie zapytała w tej kwiestii
to staramy sie tej "nocy" pozby jakby wypłynąć na powierzchnię z wszystkiego co pozornie nas zatrzymuje w rozwoju zycia duchowego. W tej książce można sie dowiedzieć że noc ducha jest konkretnym kierunkiem
ku Światłości jak jest Bóg jesli za Nim tesknisz i boisz się że ją utraciłeś, że Bóg jest dalej jak przed wyruszeniem w drogę poszukiwania Go w swoim życiu w sercu i duszy swojej to powiem że ta książka cię nie tylko pocieszy
ale będzie dla ciebie przewodnikiem czymś w rodzaju "GPS-em"
i odpowe ci na nie jedno pytanie dlaczego tak , dlaczego trodności w ciemnej nocy są drogowskazem do pełnej Światłości i Młości do Boga
za ktorym teskni twoja dusza i wszystko co Ciebie stanowi
to szukanie Jego odbicia w głebi siebie
Polecam z całego serca. Książka od pierszysh stron porywa jeśli życie wewnetrzne stanowi dla ciebie jest nie tylko ważne
Szczęść Boze !

autor opinii: Irena Zofia

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Autor: Wilfrid Stinissen OCD
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 220
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788376043944
ISBN: 9788376043944
ID: 354963

Zobacz również

Noc jest mi światłem. Św. Jan od Krzyża na nowo odczytany
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...