TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bitwa o Madryt

Hiszpania w ciągu niespełna dwudziestu lat z państwa katolickiego przekształciła się w jeden z najbardziej zlaicyzowanych i antykatolickich krajów w Europie. Jej przywódcy sami siebie uznają za liderów rewolucji obyczajowej, która ma przeorać całą Europę i Amerykę Łacińską.

Małżeństwa osób tej samej płci; nazywanie ojca i matki rodzicem A i rodzicem B; aborcja na życzenie i to nawet dla nastolatek, czy wreszcie szkolenia z masturbacji dla uczniów podstawówek - to wszystko jest już rzeczywistością w Hiszpanii, a zdaniem Jose Luisa Rozdrigueza Zapatero, premiera tego kraju, będzie przyszłością w całej Europie.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Jak wygląda codzienność katolików w kraju ogarniętym rewoltą obyczajową i zimną wojną domową? Czy hiszpańscy katolicy mogą się jeszcze podnieść i odzyskać utracone pozycje?

W "Bitwie o Madryt" na te pytania starają się odpowiedzieć publicyści i reporterzy: Grzegorz Górny i Tomasz P. Terlikowski, a także ich rozmówcy: hiszpańscy uczeni, politycy i dziennikarze, którym bliska jest wizja Hiszpanii katolickiej. Jeśli chce się zrozumieć sytuację w Hiszpanii, tę książkę trzeba przeczytać.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Grzegorz Górny, Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 175
Wymiar [mm]: 110x165
EAN: 9788362268566
ISBN: 978-83-62268-56-6
ID: 171296

Zobacz również

Bitwa o Madryt
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...