TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

12 kroków i ćwiczenia duchowe

12 kroków AA i "Ćwiczenia Duchowne" św. Ignacego Loyoli... czy te dwie praktyki, a zarazem duchowości mają ze sobą coś wspólnego?

Okazuje się, że tak. Zarówno św. Ignacy jak i Bill Wilson - założyciel ruchu AA - znaleźli się na dnie w wieku trzydziestu kilku lat. Poważne problemy doprowadziły ich do radykalnej przemiany życia. Ta przemiana stała się wzorem i inspiracją dla wielu innych, którzy zmagają się ze swoimi słabościami.

Jim Harbaugh będąc jezuitą, poznał dogłębnie "Ćwiczenia Duchowne" oraz zajmując się terapią uzależnień wiele lat prowadził zajęcia w grupach Anonimowych Alkoholików. Z obu dróg, a także z Pisma Świętego, wydobył to, co najistotniejsze podczas "wychodzenia z nałogu".

Z jednej strony proces ten opisuje jako uwalnianie od uzależnień i przywiązań, ale patrząc głębiej, dostrzega w nim przyjęcie zbawienia i Królestwa, które głosił Jezus.

Niniejsza książka zawiera 52 rozważania na każdy tydzień roku. Zostały one ułożone zgodnie z dynamiką "Ćwiczeń Duchownych" oraz wypełnione przykładami programu 12 kroków i praktyki terapeutycznej.

Zawierają wciąż aktualną mądrość, która może pomóc każdemu człowiekowi zmagającemu się ze słabościami, bo nie tylko uzależnieni potrzebują pracy nad sobą.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Jim Harbaugh SJ
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 220
Wymiar [mm]: 136x210
EAN: 9788327701282
ISBN: 978-83-277-0128-2
ID: 296894

Zobacz również

12 kroków i ćwiczenia duchowe
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...