TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

365 dni z Ojcem Pio

Ocena:
(5 opinii)

Teksty zawarte w tej książce pochodzą z bardzo osobistych pism o. Pio – z jego listów do przyjaciół i osób, dla których był duchowym przewodnikiem.

Te krótkie rozważania i rady o. Pio trafiają wprost do serca czytelnika i mówią mu o Bogu. Pulsuje w nich energia świętego, który pragnie pomagać ludziom prowadzić życie autentycznie chrześcijańskie i szczęśliwe.

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich: świeckich, kapłanów, zakonników, niewierzących, dla ludzi doświadczonych życiowo, jak również dla młodych, którzy dopiero szukają swojej życiowej drogi.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

365 dni z Ojcem Pio

Książka "365 dni z Ojcem Pio" to zbiór fragmentów listów wysyłanych przez Ojca Pio do różnych osób. Wśród odbiorców możemy znaleźć jego przyjaciół, osób zakonnych czy ludzi, którzy traktowali go jako duchowego przewodnika czy też nauczyciela. A teraz, dzięki tej książeczce możemy czerpać moc, pocieszenie i wszystko to czego akurat potrzebujemy.
"365 dni z Ojcem Pio" to pozycja dla każdej osoby, nieważne czy jesteś wierzący czy też nie. Myślę, że wielu z nas pomoże w trudnych chwilach i momentach zwątpienia. W związku z tym, że podzielona jest na każdy dzień roku - od pierwszego stycznia do trzydziestego pierwszego grudnia, czytelnik może traktować tę książkę jako codzienny rytuał lub też przeczytać wszystko. Teksty zebrane w niej mają różnorodną tematykę, nie zamykają się tylko na religię, ale i dotyczą naszych codziennych spraw i problemów, z którymi musimy sobie radzić. Ojciec Pio w każdym tekście utwierdza nas, że w każdej przyjemnej lub smutnej sytuacji mamy na kogo liczyć, jednak często tego nie zauważamy. Motywuje nas do rozwoju osobistego, jednak z zachowaniem świadomości tego, że nie jesteśmy sami na tym świecie, że są również inni ludzie, których musimy zauważać. Fragmenty listów przedstawiają również osobiste przemyślenia Ojca Pio, które pokazują nam również jakim on był człowiekiem. Człowiekiem wielkiej wiary, świadomy swoich ludzkich wad, jednak nadal wierzący w to, że Bóg wszystko wybacza. Uważał, że wyobraźnia człowieka często zakrzywia i przekształca nam prawdziwy obraz tego co czynimy. Biorąc to wszystko pod uwagę postanowiłam nie oceniać tej książki zgodnie z przyjętą skalą, dlatego, że osobistych listów nie można oceniać, tak jak biografii czy autobiografii. Książka jest pełna przemyśleń, aforyzmów i wielu pokrzepiających zdań, które nawet niewierzącego potrafią wyprowadzić nawet z najtrudniejszego momentu w życiu. Podczas czytania oprócz pięknych sentencji można poznać bliżej szczegóły z życia wspomnianego stygmatyka, co tylko dodaje wartości tej książce.
Myślę, że "365 dni z Ojcem Pio" to pozycja idealna do poczytania w każdy dzień. Książka z mocnym przesłaniem, doskonała do umocnienia wiary i wzbogacenia swoich czytelniczych doświadczeń.

autor opinii: Katarzyna Kat

Pełen profesjonalizm

Ślicznie dziękuję za mega obsługę. Sklep godny polecenia, każdemu!
Jestem bardzo zadowolona i z pewnością skorzystam w przyszłości
Pozdrawiam

autor opinii: Małgorzata Wołek

Jestem w trakcie czytania, zaraz po Ewangelii na dany dzień sięgam po Ojca Pio. Bardzo bliska mi jest ta posta.
Każdy dzień to nowa historia. Każdy dzień to nowa szansa. Każdy dzień to nowa czysta karta. Pomimo wielkości ojca Pio pokazuje on, że był zwykłym słabym człowiekiem, który też miewał problemy z modlitwą, też nie chciał cierpieć...
Świętość jest w zasięgu każdego człowieka, który powie Bogu tak i poprosi Go o prowadzenie. Warunek zaufać i dać się prowadzić.
Polecam

autor opinii: Aneta

Na każdy dzień

Ojciec Pio jest wyjątkowym świętym. Listy na każdy dzień to bardzo dobre zakończenie każdego dnia..... krótkie ale powodujące długie rozważania u czytelnika

autor opinii: Beata

POLECAM!

Książka pt. "365 dni z ojcem Pio" to świetna książka, a właściwie duchowy przewodnik dla każdego. Zawiera wszystkie listy jakie napisał św. ojciec Pio do swoich duchowych dzieci na cały Boży rok :) Publikacja warta swojej ceny bo - jak dla mnie - jest to zakup na całe życie :) Warto, polecam! Szczęść Boże!

autor opinii: Mariusz Fal

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: św. o. Pio
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 380
Wymiar [mm]: 120x165
EAN: 9788370336943
ISBN: 9788370336943
ID: 134593

Zobacz również

365 dni z Ojcem Pio
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...