TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Akta Edessy. Historia Kościoła do degustacji!

Ocena:
(1 opinii)
Życie jest jak uczta. Jestem już przy serach, a zapewniam was, że one także SĄ wyborne – mawiał papież Jan XXIII, zbliżając się do końca swej ziemskiej wędrówki. Zainspirowana przytoczonymi słowami wielkiego świętego, pozwolę sobie stwierdzić, że ucztą jest również historia Kościoła.

Niniejsza książka zaś to osobliwy zestaw do degustacji, w którego składzie znajduje się między innymi camembert i najprawdziwszy francuski szampan. Obydwa, wbrew pozorom, z dziejami chrześcijaństwa wiążą się bardzo ściśle…

Autorka

Lekka w formie, osobliwa, pisana z niemałym dystansem i, co najbardziej zaskakujące, utrzymana w kulinarnej narracji.

Najbardziej oryginalna książka, dzięki której poznamy w pigułce historię naszego Kościoła. Ciekawa lektura nawet dla tych, którzy niespecjalnie przepadają za historią.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Oryginalna i przystępna

Od tej właśnie książki zaczęłam lubić pisarstwo Aleksandry Polewskiej oraz jej styl - gawędziarski, przeplatany dygresjami oraz anegdotami. Chociaż zasadniczo nie lubię podręczników historii, "Akta Edessy" czytało mi się bardzo sympatycznie, gdyż jest to pozycja lekka w stylu. Zero napuszenia czy koturnów! Książka prezentuje różne wybrane ciekawostki związane z historią kościoła, a jej atutem są cytaty z tekstów źródłowych. Ogólnie polecam - tym bardziej, że niejedna informacja tu zawarta może zaskoczyć. :-)

autor opinii: Maria z Rzeszowa

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: Aleksandra Polewska
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788375696806
ISBN: 9788375696806
ID: 315378

Zobacz również

Akta Edessy. Historia Kościoła do degustacji!
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...