TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Beowulf. Epos walki tyleż średniowiecznej co i współczesnej

Najstarszy epos bohaterski w Europie to staroangielski Beowulf. Powstał o kilkaset lat przed chrztem Polski, przed urodzeniem się Bolesława Chrobrego i co najmniej przez pół tysiąclecia nic mu nie dorównało. Czy jednak się nie zestarzał? Ani trochę! Pozostaje aktualny i wstrząsający do dzisiaj.

My również mamy do zwalczenia wiele groźnych smoków czy innych potworów. Walka się nie skończyła!

Niechaj Ci pomaga w tej walce Beowulf - epos walki tyleż średniowiecznej, co i współczesnej. Jak pisze J.R.R. Tolkien, prawie wszystkie zarzuty i większość pochwał, jakich nie szczędzono Beowulfowi, wynikały albo z przekonania, że jest on czymś, czym nie był - na przykład prymitywny, pogański, teutoński, alegorią (polityczną lub mitologiczną), a najczęściej - eposem; albo z rozczarowania po stwierdzeniu, że jest sam sobą, a nie czymś, co wolałby mieć naukowiec: na przykład pogańską pieśnią heroiczną, historią Szwecji, podręcznikiem starożytności germańskich lub nordycką sumą teologiczną.

Tolkien przypomniał nam i uświadomił wspaniałość Beowulfa. Drugie tyle pasjonujących i aktualnych odkryć dostarczają nam komentarze Roberta Stillera.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vis-a-Vis Etiuda
Autor: Robert Stiller
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 280
Wymiar [mm]: 120x165
EAN: 9788379980789
ISBN: 9788379980789
ID: 348275

Zobacz również

Beowulf. Epos walki tyleż średniowiecznej co i współczesnej
15.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...