TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być kobietą

Ocena:
(14 opinii)

Kobiety nigdy się nie wyzwolą, próbując upodobnić się do mężczyzn. Inną, choć niełatwą drogą, mogą osiągnąć bardzo wiele. Kluczem do tego jest akceptacja naszej kobiecości, uświadomienie sobie, że jest ona czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Pewnemu mężczyźnie w sile wieku zadano pytanie: "Jaka jest tajemnica tego, że żyje pan w takiej zgodzie z samym sobą?". Odparł bez wahania: "To proste: moja żona żyje w zgodzie z samą sobą". Mąż może zaakceptować swoją męskość, jeśli żona zaakceptuje swoją kobiecość.

Akceptacja własnej płci jest największym darem, jaki mogą sobie ofiarować małżonkowie. Jak mogłabym zaakceptować mojego partnera, jeśli nie zaakceptowałabym samej siebie? Nie mogę kochać swego partnera, jeśli nie kocham siebie.

Akceptacja siebie to cecha wpływająca na życie zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jej kształtowanie wymaga jednak poważnego wysiłku, gdyż się z nią nie rodzimy. Samoakceptacji musimy się uczyć całe życie.

Sądzę jednak, że ten niełatwy proces trudniej przychodzi kobiecie, ponieważ jako osoba jest bardziej niż mężczyzna związana ze swym ciałem. I dlatego zasadniczym tematem tej książki będą aspekty fizyczne życia kobiety.

Na podstawie licznych rozmów z kobietami z całego świata wiem, że to właśnie ciało utrudnia im samoakceptację i pokochanie swojej kobiecości.

Opinie naszych Klientów (14 opinii)Napisz swoją opinię

Podziw dla Ingrid Trobisch

Dzięki książce "Być kobietą" zaakceptowałam swoją kobiecość. Karmiłam piersią czworo moich dzieci. W każdym kryzysie sięgam po tę książkę.
Ingrid pisze subtelnie i mądrze o sytuacji, kiedy ty kochasz a ktoś ciebie nie, czyli o miłości bez odwzajemnienia : "Nikt nie może żądać miłości , gdyż jest ona cennym darem. Złóżmy nasze rozczarowania w ręce Stwórcy - może wykorzysta je w ten sposób, że da owoc innym".
Pozwolę sobie zacytować jeszcze jedną myśl z książki, który często przywołuję z pamięci: Najlepszym sposobem, by pokonać zło, jest zapomnieć o nim.

autor opinii: Agnieszka Siedlanowska (AgnaDei)

"Byc Kobieta

Wspaniala ksiazka dla kobiety w kazdym wieku!

Kobieta dla koebiet. Dzielenie się mądrością.

Wspaniała książka dla kobiet w każdym wieku. Pełna mądrości autorka opisuje piękno i wartość kobiety. Skupia się na cielesności, pokazując jej wielką wartość. Można powiedzieć, że myślą przewodnią książki jest taka opinia autorki: kto nie akceptuje siebie, nie może akceptować Stwórcy. Podczas jej czytania nieraz myślałam: Cieszę się, że jestem kobietą!

autor opinii: Agata Czemarmazowicz

Intrygująca

Jestem bardzo zadowolona z zakupu danej pozycji, książka jest bardzo ciekawa i potrafi dowartościować każdą kobietę.

autor opinii: Gabrysia

Świętość bycia Kobietą

Bardzo ciekawa, ciepła opowieść o drogach rozwoju Kobiety na różnych etapach życia. Autorka ujmuje kobiecość jako błogosławieństwo, dar który należy pielęgnować. Myślę, że taka postawa ma dobroczynny wpływ nie tylko na samą kobietę ale także na jej relacje z ukochanym mężczyzną. Polecam gorąco!

autor opinii: Magdalena

Świętość bycia Kobietą

Autorka w bardzo ciepły sposób opisuje piękno wynikające z faktu bycia Kobietą. Ukazuje Kobiecość jako dar, błogosławieństwo, z którego warto nauczyć się czerpać, by móc w pełni rozwijać się jako Kobieta - na różnych etapach życia. Myślę, że akceptacja własnej kobiecości służy nie tylko nam, paniom, ale także naszym połówkom - narzeczonym, mężom... :)

autor opinii: natalii

POLECAM !

Książka godna polecenia :) Zarówno kobietom by zrozumiały, że są jeszcze bardziej wyjątkowe niż myślą, a także mężczyznom, którzy nie do końca rozumieją zachowanie swoich kobiet :)
Polecam :)

autor opinii: Robert

Bardzo ciekawa książka o akceptacji siebie jako kobiety. W bardzo piękny sposób przedstawia misję jaką kobieta ma do spełnienia (rolę żony i matki). Pomimo, że tytuł sugeruje, że to ksiażka tylko dla kobiet, to myślę jednak, że powinni ją przeczytać także panowie - by zrozumieć, jaką rolę mają do spełnienia ich żony.

autor opinii: Iwona Ciachorowska

Być kobieta

Książka w piękny sposób mówi o istocie kobiecości.Pozwala zrozumieć sens naturalnej regulacji poczęć oraz nadaje głęboki sens kontaktom miedzy kobietą i mężczyznom.

autor opinii: Beata Szyłejko

Być kobieta

Książka w piękny sposób mówi o istocie kobiecości.Pozwala zrozumieć sens naturalnej regulacji poczęć oraz nadaje głęboki sens kontaktom miedzy kobietą i mężczyznom.

Super :)

Ingrid Trobisch to wspaniala autorka, zona, matka, kobieta. Warto przeczytac wszystkie jej ksiazki

autor opinii: Karolina

To trzeba przeczytać!

Wspaniała, ciepła i wartościowa książka o przeżywaniu kobiecości jako daru. Autorka w bardzo prosty i niesamowicie radosny sposób przekazuje dobrą nowinę o byciu kobietą, żoną i matką. Pisze równiez o roli mężczyzny, który jako mąż i ojciec powinien być największym wsparciem dla swojej żony. Szczerze polecam!

autor opinii: Ania

Czyta się jednym tchem

Pomimo tego, że jestem facetem ;-), a książka generalnie jest przeznaczona dla kobiet, chcę zaznaczyć, że jest ona kapitalna również jako książka o kobiecie dla mężczyzny. Jeszcze chyba nigdy żadnego innego poradnika nie czytało mi się tak szybko. Poza tym zmusza do refleksji nad podejściem do swej kobiety. Do zastanowienia się nad byciem dobrym mężem i ojcem. Nad jego zadaniami, nad wielką odpowiedzialnością, jaka na nim spoczywa.

autor opinii: Paweł Pomianek

Radosna kobiecość

Ingrid Trobisch w swej książce niezwykle radośnie pisze o kobiecości, bardziej od strony przebiegu cyklu kobiety. Mnie jako kobiecie pozwoliło to dowiedzieć się co nieco o sobie i cieszyć ze swojej kobiecości.

autor opinii: Justynka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Ingrid Trobish
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788378291374
ISBN: 9788378291374
ID: 301029

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Być kobietą Być kobietą
29.00 zł
23.31 zł
Oszczędzasz 5.69 zł (20%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...