TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chrześcijaństwo pod prąd

Książka Fanzagi to mocne, krótkie potrząśnięcie współczesnym człowiekiem, by obudził się z duchowej śpiączki. Autor w sposób niezwykle prosty i bezpośredni otwiera mu oczy na najistotniejsze sprawy jego egzystencji.

Owe refleksje dotyczące ludzkiego losu powinien przeczytać każdy myślący człowiek: chrześcijanin – aby zobaczyć w ostrym świetle swojej wiary, skonfrontowanej z rozumowaniem współczesnego świata, a więc “chrześcijaństwa pod prąd”, skutki niekonsekwentnej postawy wobec tej wiary; zaś niechrześcijanin, a nade wszystko niewierzący lub tzw. niepraktykujący – by żyjąc wśród chrześcijan nie zamykać się na jakiekolwiek przebłyski światła i innego widzenia życia niż to, które oferuje nachalnie świat. Trzeba przecież uświadomić sobie czasem, jak bardzo ten świat zawodzi, i postawić sobie pytanie o sens i jakość życia.

"Książka ta odzwierciedla za pomocą krótkich i często ostrych myśli fundamentalne prawdy chrześcijańskie, zwłaszcza te najbardziej zapomniane i przez pewną część zsekularyzowanego chrześcijaństwa uważane za niemodne. W rzeczywistości są to myśli, które oświetlają nadprzyrodzonym światłem byt i przeznaczenie człowieka. Nie ma ani jednego słowa Jezusa, które byłoby nieaktualne. «Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą»(Mt 24,35)".

Język tego dziełka jest żywy, prosty, klarowny; autor często zwraca się bezpośrednio do Czytelnika z pytaniami o jego stosunek do podstawowych problemów człowieka, chrześcijanina.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: o. Livio Fanzaga
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9798372242470
ISBN: 83-7224-247-X
ID: 18726

Zobacz również

Chrześcijaństwo pod prąd
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...