TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ciało. Narzędzie do kochania. Seria: Ja, człowiek (audiobook)

Ocena:
(10 opinii)

Czy zastanawiałeś się nad tym, jakie są Twoje "ustawienia fabryczne"? Bóg zaprojektował Cię jako istotę doskonałą. Czy nie masz wrażenia, że świat ciągle stara się udowodnić Ci, że jest inaczej?

Istniejemy w świecie w sposób widzialny za pomocą ciała. Ale czy zastanawiamy się, jaki jest jego sens? Dzieci są niewolnikami potrzeb ciała. Z czasem, w procesie dojrzewania, człowiek odkrywa, że ciało przynależy do niego, ale że on sam nie mieści się we własnej cielesności. Jest czymś więcej.

Można wyjść ponad to, czego chce tylko moje ciało np. w imię miłości. Można też być złodziejem, który okrada siebie samego ze swojego bogactwa, ulegając cielesnym zachciankom. Przed podobnymi wyborami stoi każdy z nas, a gra toczy się o wielką stawkę - Twoje szczęście.

Jak zrozumieć te mechanizmy? Poznasz je, słuchając tej konferencji.

  • Jaki jest sens istnienia ciała?
  • Czy potrzeby ciała są potrzebami człowieka?
  • Jak radzić sobie z nieakceptowaniem własnego ciała?
  • Czemu służy dbanie o kondycję i dobry wygląd?
  • Czym jest czułość cielesna, a czym seksualność?
  • Jaka jest rola ciała w miłości?

Produkt jest pięknie wydany w twardej oprawie. Całość składa się z książeczki, ćwiczeń i 2CD. Ilustrowana fotografiami z konferencji. Wstęp do nagrania napisał autor, ks. Marek Dziewiecki.

Ks. Marek Dziewiecki jest doktorem psychologii, wykładowcą, rekolekcjonistą, dyrektorem telefonu zaufania Diecezji Radomskiej, specjalistą w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień. Jest autorem ponad 60 książek o człowieku i wychowaniu.

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

OK !!!

Polecam dla uwikłanych w problemy natury zmysłowej ;-)

autor opinii: bodzio

Kolejny dar Księdza Dziewieckiego

Bez tej lektury trudno mi wyobrazić sobie proces rozwoju osobowości w rodzinie c h c ą c e j być rodziną katolicką. Książka niezbędna w każdej bibliotece publicznej!

autor opinii: Jan Wawrzyńczyk

Warto posłuchać

Ciekawe wydawnictwo, zwłaszcza dla młodych ludzi - do posłuchania i zestawienia z własnymi doświadczeniami. Mądra, ale bez moralizowania.

autor opinii: Mirek Łabuz

O narzędziu, ale nie instrumentalnie...

Doskonały audiobook, wspaniale się słucha spokojnego, wyważonego głosu księdza Dziewieckiego.
O ciele jako narzędziu miłośći, ale nie jako przedmiocie instrumentalnego wykorzystania, propagowanego przez współczesny świat mediów...

autor opinii: Anna Jarosz

BINGO!

Mam nadzieje,ze w dobie szalejącej CHOREJ ideologii gender Ks.M.Dziewiecki trafi do JAK NAJSZERSZEGO grona młodych ludzi,którzy potrzebują PRAWDY!

autor opinii: Sabina Wesolowska

polecam

Ciało zostało nam dane, aby wyrażać, pokazywać miłość w stosunku do innych ludzi. Taki jest motyw przewodni tej pozycji. Jesteś ciekaw, dlaczego nie funkcjonuje, jakbyś tego pragnął? Ksiądz Marek Dziewiecki udzieli Ci kilku rad.

autor opinii: Madzia

Jestem zafascynowany konferencjami ks.Marka Dziewieckiego,doskonale wyjaśnia jaką rolę pełni ciało w realizowaniu miłości...super!

autor opinii: Roman

Bardzo dobra jako narzędzie pracy dla psychologów i coachów

Tytuł jest intrygujący, zaś zawartość merytoryczna głęboka. Uważam, że książka może być bardzo pomocna dla ludzi młodych, osób mających problem ze zrozumieniem tego do czego służy ciało, co wyraża. Bardzo dobra pozycja dla osób zajmujących się zawodowo terapią.

autor opinii: Monia

Bardzo dobra pozycja

Audiobook " Ciało narzędzie do kochania" jest bardzo dobrą pomocą w zrozumieniu siebie jako osoby ludzkiej i posiadającej niepowtarzalną wartość i godność. Autor w sposób prosty, a jednocześnie pogłębiony Słowem Bożym przekazuje prawdę o człowieku, który wyraża swoją duchowość w konkretnej jedynej i niepowtarzalnej duchowości. Można jeszcze raz odkryć prawdę o pięknie człowieka zarówno mężczyzny jak i kobiety. Można znaleźć również sugestie dotyczące podstawowych sposobów zadbania o swoją kondycję cielesną a także duchową. Bardzo dobra pozycja do słuchania,pogodny i ciepły głos Ks Marka sprawia że słucha się bardzo dobrze.

autor opinii: s. Julitta Bożena Szydlak

Ciało. Narzędzie do kochania

Ks. Marka Dziewieckiego bardzo cenię i lubię za jego mądre i pełne zdrowego rozsądku spojrzenie na wiele naszych życiowych spraw i problemów, z którymi się na co dzień stykamy. Tej mądrości, połączonej z ciepłem, życzliwością i dobrym humorem, nie zabrakło mi również na tej płycie. Dla mnie szczególnie ciekawy był problem somatyzacji, czyli tego, jak nasze ciało i w jaki sposób może nam sygnalizować nasze problemy, które przeżywamy i dlaczego warto nauczyć się słuchać głosu ciała, ale jednocześnie jego potrzeby spełniać z dyscypliną, by uniknąć jego rozpieszczania. No i bardzo ciekawy temat szczególnie dla kobiet: czy piękno wewnętrzne i zewnętrzne to groźni rywale, czy może jednak można między nimi zbudować harmonię :)

autor opinii: Justyna

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD
Wydawca: M.O.R. Enterprise
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2014
EAN: 9788393711352
ID: 292398

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Ciało. Narzędzie do kochania. Seria: Ja, człowiek (audiobook) Ciało. Narzędzie do kochania. Seria: Ja, człowiek (audiobook)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...