TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę?

Nick stwierdza, że wiara nie ma sensu…

… gdy rozpoczyna studia, nowo zdobyta wiedza powoduje, że zaczyna wątpić w to, w co wcześniej wierzył. Z jednej strony: rodzina i wspólnota z czasów szkolnych, z drugiej: wiedza naukowa i zakochanie. Nick sam już nie wie, w co wierzy i za czym podąża…

Po raz pierwszy w życiu poważnie zastanawia się nad swoją wiarą, zadaje pytania, na które nie zna odpowiedzi:

  • czy chrześcijaństwo jest jedynie zlepkiem mitów i wcześniejszych pogańskich wierzeń?
  • czy Biblia jest pełna błędów?
  • kiedy został napisany Nowy Testament?
  • dlaczego Kościół nie mówi o „innych ewangeliach”?

Profesor Peterson podważa wszystko, co mówił duszpasterz w rodzinnej parafii Nicka i porusza kwestie, nad którymi chłopak nigdy wcześniej się nie zastanawiał. Czy jego wcześniejsza wiara była naiwna i ślepa? Przygoda Nicka zaczyna się od pytań o Biblię i doprowadza do odkrycia zaskakujących odpowiedzi.

Josh McDowell w młodości uważał siebie za agnostyka. Był przekonany, że chrześcijaństwo jest nic niewarte, dlatego podjął wyzwanie, by udowodnić bezsensowność wiary. Jednak w trakcie badań Josh zetknął się z mocnymi przekonującymi dowodami prawdziwości wydarzeń, na których bazuje chrześcijaństwo.

Od tego czasu jego życie się zmieniło. Ponad 40 mln egzemplarzy jego książek trafia do czytelników na całym świecie, m.in. „Więcej niż cieśla” i „Przewodnik apologetyczny”.

Dave Sterrett jest znanym mówcą i pisarzem działającym w ruchu „Jestem drugi” (I am second). Oprócz posługi ewangelizacyjnej w Kościele, wśród studentów i uczniów, Dave pracuje jako adiunkt na Liberty University. Jest autorem książki „Why Trust Jesus?” (Dlaczego warto zaufać Jezusowi?).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Agape
Autor: Josh McDowell
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 152
Wymiar [mm]: 128x178
EAN: 9788364774348
ISBN: 9788364774348
ID: 340333

Zobacz również

Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...