TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dar proroctwa

Ocena:
(7 opinii)

Ta książka została pomyślana jako «instrukcja obsługi» – szybki i praktyczny przewodnik dla tych, którzy prorokują lub pomagają innym prorokować w grupach odnowy charyzmatycznej”.

Tak pisze o darze proroctwa autor – jeden z pierwszych katolików, którzy doświadczyli wylania charyzmatycznych darów Ducha Świętego. Nie jest to więc teoretyczne opracowanie, lecz świadectwo posługi i życia darem proroctwa we wspólnocie wierzących.

W czasach gdy szybkość życia i wydajność ekonomiczna zdominowały codzienność, Kościół potrzebuje szczególnej pomocy Ducha Świętego w odnajdywaniu drogi ku swemu Oblubieńcowi. Dar proroctwa jest więc nieocenioną pomocą dla wszystkich, którzy chcą tą drogą podążać.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

"Dar proroctwa"

Bardzo dobra, fachowa książka. Ukazuje konkretną postawę osoby- proroka. Polecam wszystkim osobom pragnącym posługiwać darem proroctwa. Jest to niezbędna lektura dla kapłanów, liderów, animatorów , odpowiedzialnych za rozeznawanie charyzmatów i dopuszczanie osób do posługi w Kościele.

autor opinii: Ewa G.

Dar Proroctwa

Dar Proroctwa to lektura w formie podręcznika dla posługujących darem proroctwa lub aspirujących do posługiwania tym darem. Autor pokazuje w jaki sposób można ten dar rozeznać. Jak nim posługiwać. A co najważniejsze jak potwierdzać, że to prawdziwy dar dobrze wykorzystywany. Dlatego też książka też jest wartościowa dla liderów Wspólnot, którzy powinni potwierdzać i pomagać w rozeznawaniu tego daru

autor opinii: Marek

Dar Proroctwa

Pozycja nie do przecenienia aby uświadomić wierzącym ale też niewierzącym o wielkim darze jaki daje Bóg tj.darze prorokowania i jak to wyglądało np. u pierwszych chrześcijan. Gorąco polecam.

autor opinii: Danuta Łuczuk

Obowiązkowa dla posługujących darem proroctwa i dla liderów grup charyzmatycznych

"Dar proroctwa" jest lekturą obowiązkową dla liderów grup charyzmatycznych i osób posiadających dar proroctwa. Autor sam od wielu lat posługuje tym darem, stąd też wiele cennych praktycznych rad: jak rozpoznać w sobie ten dar, jak go rozwijać, jak nim posługiwać, a dla liderów : jak poznać czy dar ten jest u kogoś prawdziwy i autentyczny. Polecam wszystkim którzy posługują tym darem , gdyż - jak twierdzi autor książki nieumiejętne i niewłaściwe posługiwanie tym darem może innym wyrządzić wiele szkód duchowych.

autor opinii: Grażyna

Warta przeczytania

Książka bardzo pomocna, dla tych, którzy szukają informacji o darze charyzmatycznym-darze proroctwa. Można zdecydowanie potraktować ją jako podręcznik z najważniejszymi wskazówkami zarówno dla osób chcących rozwijać w sobie ów dar jak i nowo powstałych wspólnot charyzmatycznych -w zakresie oceny i przyjmowania proroctw.
Bardzo polecam.

autor opinii: Małgorzata Pieróg

Dar proroctwa - czas obudzić!

Jestem członkiem wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Na koniec moich pierwszych rekolekcji REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy) była przeprowadzana modlitwa o wylanie Ducha Świętego - Chrzest w Duchu Świętym, podczas to której Bóg pokazywał mi, co złożył w moim sercu podczas Sakramentu Chrztu czy Bierzmowania i czym obdarzył podczas modlitwy - m.in. dar języków, dar uzdrawiania etc. Tego roku podczas Spotkania Charyzmatycznego w Ostrołęce, gdzie była modlitwa o wylanie Ducha Świętego o dar proroctwa, jako uzupełnienie innych. To nie był mój ludzki pomysł, pycha czy łakomstwo duchowe, ale wewnętrzna potrzeba - impuls od Pana Boga, że będzie mi on potrzebny do służby z pozostałymi. W marcu br. na modlitwie wstawienniczej osoba posługująca powiedziała mi, że łaska została we mnie złożona - otrzymałem dar proroctwa. Od 25 do 26 października br. byłem w Magdalence na weekendzie formacyjnym o tym darze i tam ksiądz prowadzący podał literaturę na temat tego daru. Jest ona uboga!!! Jedną z podanych pozycji książkowych była książka - Bruce Yokum, Dar proroctwa, którą uważam za niezbędną w celu ubogacenia się w wiedzę, jak i w warsztat, zanim zaczniemy posługiwać lub gdy już posługujemy darem proroctwa.
Tę książkę polecam tym, którzy chcą się otworzyć na dar proroctwa lub już go mają i zaczynają posługiwać. Jest ona niezbędna.

autor opinii: Mariusz Bróździak

Ksiazka ktora powinna byc obowiazkowa dla ludzi zwiazanych z Odnowa Charyzmatyczna

autor opinii: waldemar noworyta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Apostolicum
Autor: Bruce Yocum
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 168
EAN: 9788370317997
ISBN: 978-83-7031-799-7
ID: 445188

Zobacz również

Dar proroctwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...