TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spełniona obietnica. Kim jest i jak działa Duch Święty?

To nie jest książka do poduszki. To jest książka do czytania. Prawdziwego czytania, może regularnego, po parę stron dziennie, z użyciem jakiegoś podkreślacza, bo jest tam sporo rzeczy, które, uważam, podkreślić warto.

Niektóre fragmenty zwróciły moją uwagę do tego stopnia, że zacząłem je czytać osobom, które niebacznie znalazły się w pobliżu, a nie bardzo wypadało im uciekać. Z niektórymi z nich wywiązał się potem dialog na temat tego, co Duch Święty robi z nami i w nas. W jaki sposób uzdrawia, jak inspiruje, jak i jakich udziela charyzmatów, dlaczego charyzmaty są w ogóle potrzebne i czym grozi ich odrzucenie. (…)

Widzimy przecież, jak cywilizacja zapada się sama w sobie, a jej dzieci błąkają się, szukając celu, któremu warto poświęcić życie. Nie znajdą go tam, gdzie brakuje słów mocy i znaków mocy. A mocy nie ma i nie może być tam, gdzie ludzie realnie nie otwierają się na Ducha Świętego. On, Ruah, nigdy nie daje nam produktów przeterminowanych. U Niego wszystko jest nowe, wszystko jest niespodzianką. (…)

To nie jest książka jedynie o charyzmatach. To książka o Duchu Świętym w oparciu o nauczanie o. Raniera Cantalamessy. Czytelnik znajdzie w niej próbę odpowiedzi na wiele pytań związanych z trzecią Osobą Trójcy Świętej, poczynając od pochodzenia imienia Ducha Świętego, aż po kwestię Jego działania dzisiaj.

Franciszek Kucharczak, fragment przedmowy

Książka powstała w oparciu o pracę doktorską pt. „Pneumatologia Raniera Cantalamessy” (Wydział Teologiczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego).

O. Wit Piotr Chlondowski – franciszkanin, doktor teologii dogmatycznej, duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Zacheusz
Autor: o. Wit Chlondowski OFM
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788394503345
ISBN: 9788394503345
ID: 371796

Zobacz również

Spełniona obietnica. Kim jest i jak działa Duch Święty?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...