TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru

Ocena:
(80 opinii)

"Decyduj i walcz!" to podręczna broń każdego, kto jest zainteresowany "pokonywaniem niemożliwego" i wznoszeniem się na wyższy poziom doskonałości, a ściślej mówiąc - świętości.

Jak podejmować najlepsze decyzje? Jak radzić sobie ze słomianym zapałem? Jaki jest największy sekret motywacji? Odpowiedzi, które znajdziesz w tej książce, są zupełnie inne niż w typowych poradnikach.

Obecnie na rynku znajduje się wiele publikacji z dziedziny tzw. "rozwoju osobistego". Wiele z nich obiecuje natychmiastowy efekt, a niektóre z nich odwołują się nawet do technik niemal magicznych.

Tutaj mamy powrót do tradycji, do formowania charakteru w oparciu o sprawdzone, tradycyjne metody. Nie ma obiecanek bez pokrycia. Są wskazówki, których konsekwentne stosowanie powinno prowadzić do trwałych i pozytywnych efektów. Chodzi zatem o powrót do korzeni wychowania i ukazanie tradycyjnych rozwiązań, w nowej, dostosowanej do współczesnych realiów formie.

Ale nie kończy się tylko na przekazywaniu informacji. Czytając tę książkę, odpowiednio zmotywujesz się do pracy nad sobą, a zdobyte w trakcie lektury informacje dodatkowo wskażą Ci, jak utrzymać motywację na optymalnym poziomie.

Książka składa się z 25 rozdziałów, które poruszają tematykę kształtowania charakteru. Mowa w nich o:

 • roztropnym decydowaniu
 • sposobach radzenia sobie ze "słomianym zapałem"
 • motywacyjnym perpetum mobile
 • największym sekrecie motywacji
 • sztuce tłumienia smutków
 • pokonywaniu nawyku odkładania i lenistwa
 • punktualności
 • porządku
 • oszczędzaniu czasu
 • osiąganiu pokoju wewnętrznego
 • panowaniu nad gniewem
 • czystości moralnej
 • panowaniu nad mimiką i gestami
 • formacji intelektualnej i retorycznej

Po przeczytaniu tej książki naprawdę zobaczysz, jak możesz zmienić swoje życie. Jeśli tylko zechcesz... Zobaczysz, jak razem z Bogiem współtworzyć swój charakter... jak otwierać się na Bożą łaskę i jak skutecznie wykonać swoją część pracy i dokonać zmiany...

Czytając tę książkę, poznasz m.in.:

 • 12 pułapek, które uniemożliwiają pracę nad sobą
 • 8 wskazówek, które pomagają w podjęciu roztropnej, czyli słusznej decyzji
 • 4 sprawdzone strategie walki z lenistwem
 • 4 kroki do przezwyciężania nadmiernej troskliwości
 • i wiele innych praktycznych wskazówek opartych o tradycyjne chrześcijańskie metody...

"Decyduj i walcz!" powinna zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych Czytelników. Jej treść nie powinna być zbyt trudna dla uczniów szkół średnich. Oczywiście rodzice i wychowawcy również znajdą tu wiele inspiracji. Jeśli bowiem coś możemy zastosować w pracy nad samym sobą, to możemy to także zastosować w wychowaniu dzieci.

Autorem "Decyduj i walcz" jest Dariusz Zalewski, publicysta, pedagog, autor książek i artykułów popularyzujących klasyczną myśl wychowawczą. Twórca i redaktor strony internetowej www.edukacja-klasyczna.pl.

Sięgnij po tę książkę już teraz!

Opinie naszych Klientów (80 opinii)Napisz swoją opinię

Zadowolona

Szybka dostawa zgodna z zamówieniem :)

autor opinii: Patrycja Kasprzyk

Na pewno zapamiętam niejedną rzecz z tej książki

autor opinii: Ewa

Ciekawa pozycja

Ciekawa, chociaż krótka, pozycja o fundamentach kształtowania charakteru. Opis klasycznego i opartego na wartościach chrześcijańskich modelu wychowania. Warto przeczytać !

autor opinii: Piotr Makulec

Wartościowa

Polecam, każdemu kto ma problem np. z podejmowaniem decyzji. Pomaga w poznawaniu siebie i swoich możliwości.

autor opinii: Jarosław Szydło

Samorozwój

O własnym rozwoju, samodyscyplinie wg chrześcijańskich wartości

autor opinii: Mateusz

bardzo fajna książka

POLECAM!!!!

Gość trafił w sedno

Fajnie, że trafiłem na tą książkę. Od dawna czułem, że coś mi nie gra w moim światopoglądzie, ale nie spodziewałem się, że było aż tak źle. Książka odkryła kolejną warstwę mojej głupoty, ale to dobrze bo przynajmniej mogę coś z tym zrobić. Całe życie bardzo ceniłem sobie wolność, ale nie miałem pojęcia, że tak mało rozumiałem z tego o co tak naprawdę walczę. Po raz kolejny kupiłem romantyczną bajkę opartą na prymitywnym kłamstwie. Fajnie, że są ludzie, którzy widzą więcej i potrafią ubrać to w słowa. Generalnie polecam bo jeśli chcesz coś zmienić to warto zacząć od ustawienia właściwego system wartości. Bez tego to raczej dupa. Jak będziesz miał szczęście to pewnego dnia obudzisz się i uświadomisz sobie, że nie masz nic.

autor opinii: Pawel Steczkowski

Dobra książka, godna polecenia

autor opinii: Dariusz Jereczek

Formowanie charakteru

Czytam tę książkę z doskoku, czasami wydaje mi się treść bardzo banalna a czasami trudna do zrozumienia. Ogólnie oceniam te pozycję jako przydatną zwłaszcza dla ludzi młodych ja jestem już w wieku prawie "wiekowa" więc porównuje niektóre przykłady podawane w tej książce ze swoim życiem i widzę, że wszystko o czym pisze autor sprawdza się w moim życiu. Książka " Decyduj i walcz" jest cenną wskazówką w życiu dla każdego, nawet dla osób które już coś przeżyły.

autor opinii: Teresa Ciepielowska

Ocena książki

Książka, porusza tematykę zbliżoną z psychologią ale nie opiera się na żadnych konkretnych badaniach. Nie mniej jednak autor wysuwa kilka wniosków, które są zbieżne z aktualną wiedzą psychologiczną. Moim zdaniem autor nie potrzebnie zamieszcza wstawki związane z wiarą chrześcijańską, ponieważ w ten sposób traci trochę na wiarygodności.

autor opinii: Przemysław Kasprzak

prywatna

Bardzo dobra książka,polecam.

autor opinii: Barbara Kowol

Polecam

Dariusz Zalewski w sposób bardzo przystępny pisze o tym jak formować swój charakter (charakter dziecka) Warto przeczytać i wprowadzać nabytą wiedzę w życie

autor opinii: Robert

Warto kupić

Książka warta przeczytania dla każdego komu zależy na poprawie własnego życia. Można ją przeczytać jednym tchem, a można też robić przystanki i rozważać co się przeczytało. Treść zastosowana w praktyce daje bardzo fajne efekty i zmienia jakość życia, nie tylko naszego ale i też bliskich. Warto ją przeczytać więcej niż jeden raz.

autor opinii: Tomek

Świetna, ale ...

W książce jest mnóstwo wiedzy nt. pracy nad charakterem, podane są sposoby pracy nad poszczególnymi cechami, ale nadmiar tej wiedzy trochę przytłacza. Książka odwołuje się do szerszych opracowań poświęconych konkretnym problemom, gdzie temat można zgłębiać. Podane sposoby są fajne, ale "sucho" podane, bez życiowych przykładów, zachęty. Po przeczytaniu książki muszę wrócić do niej jak do małej encyklopedii i skupić się na konkretnych problemach: odszukać problem, wczytać wiedzę i próbować pracować podanymi sposobami. I tu trochę brakuje mi szerszego opisu "sposobów", a co zrobić ja coś nie działa, czy jak pojawiają się problemy, jakie problemy mogą się pojawić, itp.

autor opinii: Krzysiek Piasecki

"Decyduj i walcz"

Nie dość, że książka tak wartościowa jest tania a jej treść - nieoceniona, to przesyłka i kontak z "Tolle" - znakomite! Sam tytuł już mówi wiele i naprawdę warto powoli, ze zrozumieniem przeczytać, by "zawalczyć" o... siebie i nie tylko.

Dla każdego

Książka dobra dla każdego, kto chce od siebie wymagać trochę więcej, niż wymaga od nas świat. Polecam.

autor opinii: Andrzej Kaczorkiewicz

opinia o książce 'decyduj i walcz'

W swej niewielkiej formie ta książka przekazuje bardzo wiele cennych wskazówek bez których właściwie ciężko jest być szczęśliwym człowiekiem gdzie nie są uformowane podstawy charakteru,takie jest moje zdanie.

autor opinii: Artur Wawrzyniak

Książka - "Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru"

Dziękuję, zdecydowanie polecam, pozdrawiam :)

autor opinii: Lidia Sysak

"Decyduj I Walcz" Dariusz Zalewski

Świetna książka, w której autor w bardzo skondensowany sposób opisuje wady, skąd się biorą i jak nad nimi pracować. Naprawdę godna polecenia dla tych, którym zależy na tym, by żyć w prawdzie przed samym sobą a tym samym zmienić swoje życie na lepsze.

autor opinii: Anna W.

Bardzo dobra książka

Książka jest bardzo interesująca, pisana przystępnym językiem, zawiera esencję poruszanego tematu pracy nad sobą. Książkę czyta się przyjemnie i daje dużo do myślenia. Dodatkowo cena jest zaskakująco niska jak na jej zawartosc. Bardzo dobry wybór.

autor opinii: Karolina

Pięć gwiazdek:)

Bardzo sie cieszę, ze ta ksiazka trafila w moje rece. Dzieki niej dowiedziałam sie jak walczyć o swoje potrzeby i jak sie zmieniać na lepsze, co ma pomagać w osiąganiu upragnionego celu.
W pełni polecam te lekturę :)

autor opinii: Katarzyna Czerwieniec

Walka

To książka zarówno dla młodzieży, która chce się nauczyć podejmowania dobrych decyzji, jak i dla już doświadczonych, którzy mogą zobaczyć gdzie popełniali błędy i dokonać korekty aby zdobywać swoje cele

autor opinii: Ryszard Koszczyński

Godna polecenia

Polecam tę książkę.

autor opinii: Grzegorz

2/5

Szkoda.
Ważne tematy podane w sposób niestrawny. Przebrnięcie przez ksiązkę wymaga ogromnego samozaparcia (może to element formowania charakteru?).
Edytorsko na poziomie skryptu uczelnianego sprzed 20 lat.
Naprawdę szkoda, bo kilka myśli rzeczywiście jest wartych uwagi.

autor opinii: TS

Sporo racji i dobrych wskazówek

Autor dysponuje ogromną wiedzą i erudycją. Daje się wyczuć, że jest także doświadczonym nauczycielem i doradcą. Kupiłam tę książkę mimo iż jestem w wieku, w którym charakter jest już ukształtowany, zwiedziona nieco pierwszą częścią tytułu (mam problem z asertywnością w pracy). Wiele rzeczy w tej książce czytałam więc jako sprawy już znajome, aczkolwiek dobrze jest czasem zatrzymać się i pewne sprawy, swoje słabości, zobaczyć na nowo. Książka głównie dla młodszych czytelników, ale także "mocno pełnoletni" znajdą w niej coś dla siebie. Niestety język młodzież raczej odstręczy - zbyt wiele odwołań do klasyki, której obecnie w szkołach tak mało. Język niezbyt trafi do młodego odbiorcy.

autor opinii: Sylwia Baranowska

Dywagacje akademickie

Ciężko mi się czytało tę książkę, myślę, że za dużo teorii, a za mało przykładów z życia

autor opinii: Michał K.

Niesamowita

Książka uświadomiła mi wiele

autor opinii: Marcin Pabijanek

Opinia książki: "Decyduj i walcz....."

Książka warta przeczytania. Muszę przyznać, iż dla mnie jest trudna do czytania ale zawarte w niej cenne według mnie wiadomości pozostają w pamięci. To dla tych którzy potrzebują siły do "walki" z przeciwnościami losu. Polecam.

autor opinii: Zofia Piątek

Niezwykle ciepła obsługa, karteczkę z ręcznym napisem " miłej lektury" przykleiłam wewnątrz książki i za każdym razem gdy ją otwieram czytam ją jak karteczkę od kogoś bliskiego.
Bardzo wartościowe pozycje. Tania i do tego ekspresowa wysyłka.

autor opinii: Agnieszka Ziegert

Średnak z plusem

Przeczytałem raz i średnie wrażenia...
Drugie czytanie otworzyło mi oczy bardziej,
więc polecam.

autor opinii: Grzegorz

Polecam

Ciekawie napisana książka, po którą powinien sięgnąć każdy który poważnie myśli o pracy nad sobą i zamierza zrealizować choć część poleceń,
czytając należy mieć tylko otwarty umysł.

autor opinii: FERTOOS

Solidna

Książka jest dobra,zawiera cenne uwagi na temat zachowania oraz wychowania. Pozycja warta przeczytania, wiele zostaje w pamięci.

autor opinii: Robert Kozieł

Młodzieżowo

Książka na tak!

autor opinii: Marian Kula

pół na pół

Tak jak w opisie książki wracamy do podstawowych metod wychowawczych. Jeżeli ktoś liczy na cudowne metody to raczej się przeliczy. Książka pomimo prostoty wiedzy bo mówi o tym co tak naprawdę wiemy jest dość "ciężka". Autor odwołując się do podwalin metod wychowawczych przypomina to co najważniejsze ale jednocześnie wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony przyznaje mu rację ale z drugiej budzi we mnie wewnętrzny sprzeciw co do niektórych kwestii. W trakcie czytania co jakiś czas nasuwa się myśl "czy chcę być aż tak perfekcyjna?" W pewnym momencie można odnieść wrażenie że mamy być niejako chodzącymi ideałami, kontrolującymi każdą sferę własnego "ja". Nie twierdze, że podążanie do ideału jest złe bo pracować nad sobą trzeba każdego dnia ale całkowite odrzucenie jakieś formy "spontaniczności", czasem poddaniu się uniesieniom, popłynięciu z falą uważam że raczej nie wyszło by nam na dobre. Przecież większość wynalazków, odkryć "powstało" niejako z roztargnienia, zapomnienia...

Generalnie warto przeczytać, mieć na półce i od czasu do czasu wrócić do fragmentów ale traktować jako wskazówki a nie wytyczne.

autor opinii: Ewka

Rewelacja!!!

Jedna z moich ulubionych perełek - prosto napisana, a jednocześnie zawiera wiele cennych wskazówek. Często po nią sięgam, gdy "kryzys" dopada. Polecam każdemu!!!

autor opinii: Anna

Godna polecenia!!!

Godna polecenia książka podejmująca tematykę samodoskonalenia i kształtowania charakteru w duchu chrześcijańskim. Jedna z najlepszych pozycji jakie czytałem, pełna konkretów i praktycznych porad, a jednocześnie czyta się lekko. Poradnik odpowiedni dla młodych i starszych.

autor opinii: Sebastian Orzeł

Warto!

Początek książki trochę akademicki, może być ciężki w odbiorze dla młodzieży, choć głównie właśnie młodym bym poleciła. Lecz dalej autor wymienia same konkrety "co i jak", dlatego z pewnością warto przeczytać i dowiedzieć się nad czym można w sobie popracować. Starszym również polecam. Ogólnie każdy powinien przeczytać.
P.S.: Może na lekcjach katechezy/etyki powinni wprowadzić program z tej książki? (tak sobie rozmyślam...).

autor opinii: Ola

Decyduj i walcz!

Książka w dużej mierze oparta jest o prawdy zawarte w Piśmie Świętym i dla osób, które chcą doskonalić swój charakter zgodnie z tymi prawdami jest to pozycja godna polecenia. Ja już zacząłem pracować nad własnym charakterem.

autor opinii: Jarosław Michalski

Polecam ! ! !

Bardzo wartościowa pozycja definiująca wiele nieznanych mi dotąd pojęć oraz dająca praktyczną receptę dla wszystkich, którzy chcą pracować nad swoim charakterem. Konkretny, zrozumiały język. Polecam !

autor opinii: Małgorzata

Zalewski "Decyduj i walcz"- ogromnie polecam!

miesiąc temu zamówiłam książkę D.Zalewskiego pt:"Decyduj i walcz". dopiero teraz gdy czytam ją drugi raz w pełni wszystko rozumiem i potrafię sobie wyjaśnić. ogromnie polecam tę książkę ludziom o tak silnym charakterze, że aż nie mogących sobie z nim poradzić. ale myślę że w dziele tego mistrza każdy znajdzie coś dla siebie. polecam jeszcze raz i jeśli pierwszy raz czytania lektury wyda się wam niezbyt jasny, zdobądźcie się na ten drugi raz - a wyniesiecie dużo więcej.
jeśli chodzi o księgarnię, jestem bardzo zadowolona. ja - fanka allegro, nie znajdująca tam owej książki postanowiłam skorzystać z usług tolle.pl i na pewno wrócę! wszystko na najwyższym poziomie. dziękuję i serdecznie kolejny raz polecam! :-)

autor opinii: Karolina Kupczak

Książka mi pomogła

Książkę poleciła mi koleżanka, bo wiedziła że mam troche problemów z sobą. Po lekturze zrozumiałam, że jak się nie wezmę za siebie tzn. za swój charakter to nic nie zmienię w moim życiu. To co pisze autor to są rzeczy odkryte dawno temu, a nikt ich nie przypomina. NIe wystarczy marzyć i być dobrej myśli. Trzeba po prostu nauczyć sie podejmować mądre decyzje i wytwale dążyć do ich realizacji. W książce podobało mi sie też, że nie jest taka "amerykańska". My żyjemy w innych warunkach i pewne rady do nas nie pasują, a tu sa rady dostosowane do polskich realiów.
Ania

autor opinii: Anna Wielecka

Opinia

Książka jest świetna. Skorzystałam już z wielu rad p. Zalewskiego oraz jego stron. Bardzo mi pomaga. Polecam ją znajomym.

autor opinii: Joanna

Bardzo dobra książka

Trafny tytuł. Autor rzeczywiście zagrzewa do walki o wypracowanie swojego własnego charakteru, opartego na solidnych, sprawdzonych podstawach mądrości Starożytnych oraz Chrześcijaństwa. To rzeczywiście tylko podstawy, ogólny zarys, szkic, jakby wstęp do tego jakże obszernego tematu, jednak bardzo soczysty w spoobie przekazania informaji. Autor wyciąga same konkrety, bardo pomocne w podejmowaniu szczegółowych kroków w codziennym życiu. Poruszany temat można pogłębić samodzielnie, korzystając z pozycji bibliograficznych, które autor podaje w przypisach. Serdecznie polecm

autor opinii: Anna K.

To co mnie urzeka w tej książce, to odniesienia do wybitnych dzieł literatury duchowej, które pomimo, że były pisane dawno temu, nie straciły nic ze swojej aktualności.

DECYDUJ I WALCZ

Bardzo dobra pozycja ,zarówno dla młodzieży i osób starszych.Autor zwraca uwagę na nasze słabości i daje wskazówki,jak je pokonać.Wartościowa praca,naprawdę polecam.

autor opinii: Maria Ślusarczyk

Dla każdego

Doskonała książka - poradnik jak rozwijać swoją osobowość, charakter. Kierunek zmian zależy od czytelnika, co chce wybierać. Książka zawiera pewne ogólne bardzo ważne informacje o formowaniu charakteru oraz konkretne zalecenia jak rozpocząć rozwój. Poradnik, który należy przeczytać, a potem do niego wracać, aby rozwijać i hartować swój charakter.

autor opinii: Magdalena

Decyduj i walcz

Książka ta, jest próba zawarcia wszystkiego co niezbędne przy próbie uporządkowania swego życia. Polecam początkującym. Osoby z szerszym wtajemniczeniem, wychowani na słowie i mowie ks. Pawlukiewicza, o A. Szustaka, Pulikowskiego- będą nieco znudzeni daną lekturą.
Pozdrawiam

autor opinii: Klaudia Bobruk

Świetny poradnik-przewodnik

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, pomogła mi usystematyzować pracę nad swoim charakterem. Podoba mi się szczególnie to, że kolejne kroki są opisane konkretnie i są wypunktowane najistotniejsze sprawy. Bardzo mi się przydała i już poszła w dobre ręce aby pomagać innym.

autor opinii: Agata Jazienicka

trudna

Książka dosyć trudna do zrozumienia , niektóre fragmenty trzeba czytać dwa razy na razie odłożona może później do niej wrócę.

autor opinii: Barbara Szulc

Najlepsza książka jaką czytałam

Zdecydowanie polecam.
To jest książka, która może odmienić Twoje życie. Nie jest to żaden poradnik oferujący cudowną metodę czy sprytne techniki, po prostu rzetelna, tradycyjna praca nad własnym charakterem podana w zwięzły ale też przystępny sposób. Czyta się z zapartym tchem, a dzięki czytelnemu podziałowi na poszczególne tematy łatwo sięgnąć po konkretne wiadomości w razie potrzeby.
Doskonały pomysł na prezent, szczególnie przed bierzmowaniem albo zawarciem sakramentu małżeństwa.

autor opinii: Maria Wilk

warto przeczytać...

Klasyczne metody samodyscypliny, zapomniane, a warto do nich wrócić, pomagają dobrze żyć...

autor opinii: Anna Jarosz

godna polecenia

Książkę traktuję jako przewodnik do pracy nad sobą, ale wykorzystam ją przede wszystkim w pracy z młodzieżą. Zawarte w niej są cenne uwagi, z których niech korzysta każdy kto chce się rozwijać i zmieniać . Gorąco polecam.

autor opinii: Marzena Szymańska - Kudelska

opinia o książce "Decyduj i walcz"

Dla mnie pozycja zupełnie nie trafiona. Nie mój sposób pracy nad charakterem i dyscyplinowania, chociaż dość powszechnie stosowany chyba z marnym skutkiem! jak widać po otaczającym nas świecie. W sumie żaluję, że nie zajrzałam najpierw na stronę autora wówczas nie kupilabym ksiązki, nie skończyłam jej czytać i chyba nie zamierzam, może przekażę komuś ...

autor opinii: Iwona Ślusarczyk

Dobrych rad nigdy dosyć.

Książka jest ciekawa, wartościowa i zaskakująca już od pierwszych stron. Przydatana nie tylko osobom wychwującym dzieci, lecz również dorosłym, starającym się popracować nad swoim charakterem. Polecam! :-)

autor opinii: Jan Zawadzki

Warto przeczytac

Wspaniała książka czyta się ja jednych tchem ,przedstawia wspaniałe rady życiowe i pułapki które czyhają na każdym kroku .Polecam ja każdemu kto pragnie troszkę uwolnić się z gonitwy tego świata ..

autor opinii: Joanna

opinia

Choć spotkałam się już z kilkoma książkami dotyczącymi formacji, ale z tej jestem wyjątkowo zadowolona i wracam przy wielu okazjach. Ujęła mnie swoją prostotą, kompletnością, choć niektóre zagadnienia wymagają na pewno pogłębienia. Podoba mi się również ujęcie tematu zarówno od strony psychologii, jak i duchowości, takie całościowe spojrzenie na osobę. Pomocna w kształtowaniu relacji w pracy, rodzinie i życiu duchowym.
Gorąco polecam!

autor opinii: Bożena

ksiązka dla odważnych

Książkę kupiłam zasadniczo dla syna. Sama najpierw przeczytałam i nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, ze napisana jest przez bardzo mądrego człowieka. Znajomość życia, znajomość schematów zachowań ludzkich, procesów wyrabiania w sobie dobrych nawyków uderza z tej niewielkiej książeczki bardzo wyraźnie Praca nad sobą to program na całe życie dlatego z przyjemnością sama przeczytałam utwierdzając się w słuszności tego, do czego sama doszłam drogą doświadczenia a co znalazło potwierdzenie w opisach autora. Pan Zalewski przypomniał mi także o tym do czego doszłam o co zapomniałam wdrożyć w życie :-) i oczywiście wiele nowych rad i wskazówek na przyszłość. Pozycja choć opisowa nie jest odbierana jak sucha teoria. Pełen głębi i wartości drogowskaz dla każdego kto nie boi się nad sobą pracować. Gorąco polecam.

autor opinii: Emilia

dot. zakupu książki

Książki otrzymałem bardzo szybko. Jestem zadowolony. Sama zaś treść książki jest bardzo ciekawa i zarazem pouczająca.

autor opinii: Andrzej Jucha

Super sklep!

Zamówienie nastapiło bardzo szybko.

autor opinii: Sebastian Dulas

dla kazdego

Zamówiłam tę książkę z myślą o sobie, kiedy zaczęłam czytać okazało się, że jest bardzo wartosciowa i może ją czytac każdy niezaleznie od wieku, ostatnio pożyczyłam ją mojemu bratu, który jest licealistą.
Serdecznie wszystkim polecam!!!

autor opinii: Basia

polecam

W ksiażce znalazłam informacje, których szukałam. Przyda sie z pewnością Młodzieży, jak i Rodzicom zastanawiającym się w jaki najlepszy sposób kształtować charakter swoich dzieci.

autor opinii: Danuta

Super

Polecam książkę. Pomocna jest w wielu sytuacjach.

autor opinii: Izka

super

Żona porwała mi tą książkę i jak na razie nie chce mi jej oddac...

autor opinii: Waldemar Goliszek

SUPER

SUPER

autor opinii: ALINA KEDZIERSKA

Prosto, logicznie i konkretnie!

Książka pana Dariusz Zalewskiego nie poraża oryginalnością czy odkrywczością - za to jest uderzająco spójna, logiczna i konkretna. I o tyle bardziej wiarygodna od wielu innych podobnych pozycji, że bazuje na wielowiekowej tradycji pedagogicznej, starożytnej i chrześcijańskiej, podając sprawdzone i skuteczne sposoby walki z samym sobą po to, by ukształtować zdrową, spójną i mocną osobowość: swoją bądź swoich wychowanków.
Niesamowicie urzekł mnie w tej książce realizm, podany z humorem. Po prostu tego mi było trzeba: egzystencjalnej prawdy o kształtowaniu charakteru, które polega na walce i ćwiczeniu się w dobrem, a nie li tylko na wizualizacjach i wyobraźni!
Dostałam solidny posiłek, który teraz muszę strawić i ruszać do pracy i niezwykłej przygody stawania się kimś silniejszym, stabilniejszym... po prostu lepszym! Dla siebie i dla innych!

autor opinii: Małgorzata Duda

Rewelacyjna książka

Polecam wszystkim, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu i nie tylko poprzestawać na chęciach. Motywuje do działania. A dzięki nim mamy szansę stać się lepszymi ludźmi. Bardzo konkretnie pokazuje jak można pracować nad charakterem.
Warto przeczytać.

autor opinii: Emilka

warto przeczytać

Witam, książka "Decyduj i walcz" jest pozycją wartą polecenia. To lektura nie tylko dla tych, którzy mają problem z poukładaniem swojego świata... Powinni po nią sięgnąć wszyscy pragnący zobaczyć siebie z innej perspektywy. Polecam :-)

autor opinii: Agata

Intrygująca

Jestem w trakcie czytania zakupionej książki Decyduj i Walcz. Ksiażka mnie intryguje ponieważ podejście autora do trenowania własnego charakteru wywodzi się z myśli nietylko chrześcijańskiej czy biblijnej ale z korzeni filozofii czyli wielu nurtów i myślicieli stanowiących jakby całość podejścia do tematu. Wielu rzeczy można się dowiedzieć a szczególnie uświadomić sobie przepaść między wartościami nad którymi pracowała rzesza filozofów i duchownych a dzisiejszymi czasami w których wartości brakuje nawet wśród uczonych. Kościół jest skałą która od zarania dziejów nie zmienia ważnych podstaw które wypracować powinien człowiek. Natomiast myśl naukowa zastępowana jest dzisiaj i mieszana z myślą ideologiczną odbiegającą znacznie od korzeni filozofii. Książka otwiera oczy

autor opinii: Justyna Ejdukiewicz

Prawdziwie o rozwoju osobistym

Malutka książeczka zawiera esencję wiedzy o kształtowaniu charakteru. Dla mnie to zdecydowanie najlepsza książka o 'rozwoju osobistym' jaką przeczytałam w ostatnich latach. Pokazuje, że nie ma żadnych magicznych sztuczek, technik pozwalających szybko i łatwo się zmienić na lepsze, ale że na prawdziwy sukces trzeba po prostu zapracować. Prawdy zawarte w "Decyduj i walcz" czasami są bolesne, bo otwierają oczy na to jacy jesteśmy. Ale też pokazują, że z powszechnymi wadami, jak lenistwo, odkładanie na później, plotkowanie czy bałaganiarstwo naprawdę można sobie poradzić. Czytam tą książkę powoli, często wracam do już przeczytanych rozdziałów i z radością stwierdzam, że to naprawdę działa!

autor opinii: Julia

super

ksiazka naprawde dobra warto polecic

autor opinii: Adrian Jendrysik

Polecam

Bardzo dobra książka, warta polecenia. Chętnie sięgnę po inne książki tego autora. Treść pożyteczna dla osób w każdym wieku, porządkująca metody pracy nad własnym charakterem. Jednak czuję pewien niedosyt przy niektórych omawianych problemach, mogłyby być szerzej potraktowane.autor opinii: Joanna Król

Bardzo Polecam

Książka wspaniała, każdy powinien przeczytać, niezależnie od wieku. Po tej lekturze moje życie nabrało pozytywnego sensu.

autor opinii: Halina Sakowska

warto przeczytać

Warto przeczytać. Autor książki podaje przepis na dobre wychowanie. Wręcz porządkuje związane z tym wychowaniem zachowania. Dla mnie osobiście nie ma tam zbyt dużo spraw odkrywczych. Autor jednak dobitnie uświadamia na czym polega samowychowanie. Jak obserwuje się dzisiejszy świat i współczesne wychowanie młodego pokolenia to marzyłoby się o tym, aby każdy rodzic sięgał do niej zaszczepiając swoim dzieciom omówione tam wartości. Po te nieprzemijające nigdy wartości powinni sięgać młodzi (i nie tyko młodzi). Pracować nad sobą należy w każdym wieku, a ta książka pomaga kształtować charakter.

autor opinii: Krystyna Boratyńska

opinia o książce

Przeczytałam z zainteresowaniem.Polecam. Książka daje wiele wskazówek ,jak pracować nad doskonaleniem własnej osobowości.Irytował mnie trochę styl ,którym posługuje się autor ,suchy i podręcznikowy,ale to juz jest kwestia gustu i osobniczej wrażliwości.

autor opinii: Danuta Godlewska

supr książka!

Bardzo dobra książka dla młodych a także dla starszych. Znajdziesz tam wiele cennych przemyśleń i wskazówek. Polecam!

autor opinii: Jan Oleński

świetna

Książka jest świetna, napisana prostym językiem. Polecam gorąco!

autor opinii: Joanna

mauka mistrzów w lekkiej formie

To synteza nauki o cnotach usprawniających,podana żywym językiem np."kłótliwość"-to"rixosus"/po łacinie ma źródłosłów w otwieraniu psiej mordy, a brak cnoty umiarkowania w jedzeniu może prowadzić do chciwości.Polecam na dobry prezent w rodzinie.

autor opinii: Ewa Ślazak

Ta książka pozwala mi spojrzeć w siebie

Przeczytałem wiele książek o rozwoju osobistym, ale ta jest wyjątkowa, bo sięga do metod znanych chrześcijaństwu już wieki temu. Z tą książką praktycznie się nie rozstaje. Leży na półce książek aktualnie czytanych i często do niej sięgam po radę, po to by wrócić do jakiegoś tematu i go pogłębić. Pozwala formować siebie w ważnych z punktu widzenia współczesnych wymagań życia zawodowego i to w duchu chrześcijańskim. Gorąco polecam

autor opinii: Patryk Szadkowski

Do granic prawdziwa

Ta książka z każdą kolejną stroną dawała mi niezłego "kopa". I dobrze! Nie ma w niej magicznych sztuczek i pustych haseł, które tak dobrze znamy z wielu książek dotyczących rozwoju osobistego. Tutaj jest ciężka praca nad sobą - praca z Bogiem - praca, która hartuje Cię do bycia lepszym człowiekiem! Jestem pod wielkim wrażeniem i dziękuję Autorowi za odświeżenie tych prawd, które rządzą człowiekiem...

autor opinii: Ruda

Warto!

Książka bardzo praktyczna, życiowa. Dotyczy wielu codziennych sytuacji i jak sobie z nimi radzić, a przez to stawać się człowiekiem pracującym nad sobą, kształtującym charakter.

autor opinii: Agnieszka Spisak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Firma EK Dariusz Zalewski
Autor: Dariusz Zalewski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 163
EAN: 9788393401567
ISBN: 9788393401567
ID: 428445

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...