TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dekalog i błogosławieństwa. Katechezy audiowizualne dla młodzieży

Ocena:
(3 opinii)

Korzystanie ze środków audiowizualnych jest nieodłącznym elementem nowoczesnej katechezy. Jednak samo korzystanie zdecydowanie nie wystarcza. Kluczowym staje się spełnienie dwóch podstawowych wymagań: treści audiowizualne powinny być interesujące dla młodego człowieka oraz proponowane metody mają aktywizować uczniów.

Niniejsza publikacja stanowi próbę połączenia tych dwóch aspektów. Jest owocem praktyki katechetycznej autora, który szuka nowych form ewangelizacji, atrakcyjnych dla młodzieży. Książka opiera się głównie na materiałach audiowizualnych, dostępnych w serwisie internetowym "You Tube" (krótkie filmy i piosenki), a także na metodach aktywizujących zebranych w książce "Vademecum katechety".

Pamiętajmy, że zasoby audiowizualne są chronione prawami autorskimi i możemy z nich publicznie w sposób legalny korzystać tylko w określonych warunkach, np. realizując cele edukacyjne zgodnie z prawem dozwolonego użytku.

Książka ta to zbiór 20 katechez ewangelizacyjnych, uporządkowanych według klucza: dwie katechezy wprowadzające, dziesięć o przykazaniach Bożych i osiem o błogosławieństwach. Są one adresowane do młodzieży gimnazjalnej i szkół ponadgimnazjalnych.

Ich celem jest przede wszystkim głoszenie w duchu nowej ewangelizacji Dobrej Nowiny o wielkiej miłości Boga, która poprzez Jezusa Chrystusa, pragnie obdarować wiecznym szczęściem każdego człowieka.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Pomocna

Ta propozycja jest bardzo pomocna do katechezy. Jasna, czytelna, INTERESUJĄCA - to chyba przede wszystkim. Polecam :)

autor opinii: MM

Pomocna

Bardzo ciekawe filmiki i piosenki z YouTube. W metodach jak dla mnie za dużo pracy grupowej, ale spokojnie można robić to samo także indywidualnie. Ogółem polecam zwłaszcza do gimnazjum

autor opinii: Irena

POLECAM!

Świetna książka, polecam.

autor opinii: Marta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: Jerzy Jabłoński
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 96
EAN: 9788363875350
ISBN: 978-83-63875-35-0
ID: 445333

Zobacz również

Dekalog i błogosławieństwa. Katechezy audiowizualne dla młodzieży
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...