TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dialog w formacji kapłańskiej

Niemożliwą jest rzeczą, żeby się słabości kapłana ukryły, lecz przeciwnie – choćby były małe – szybko wyjdą na jaw.

Jan Chryzostom

W świecie, który wystawia dzisiaj surową ocenę wielu kapłańskim postawom i nadużyciom, potrzebni są autentyczni świadkowie Chrystusa, którzy przetworzą Jego świadectwo na własne.

Chodzi o świadectwo będące odpowiedzią na propozycję, jaka rodzi się w spotkaniu i dialogu, a zarazem o posłuszeństwo wezwaniu do ewangelizacji świata, do dialogu w coraz bardziej polaryzującym się społeczeństwie.

A przecież dialogiczność Kościoła stała się jednym z głównych narzędzi porozumienia, jakie wypromował Sobór Watykański II.

Współcześni kapłani oraz kapłani jutra muszą odważnie i umiejętnie wykorzystywać dialog jako istotne narzędzie osobistej formacji oraz konfrontacji z człowiekiem i wyzwaniami epoki, nie tracąc przy tym swojej tożsamości.

Książka ukazuje dialog jako bogatą rzeczywistość, której nie można pomijać w formacji kapłańskiej. Co więcej, stanowi on dzisiaj jeden z priorytetów w przygotowywaniu duszpasterzy XXI wieku we współczesnym, wymagającym świecie.

Człowiek wzrasta w nim i żyje bombardowany mnóstwem informacji. Szybki przepływ komunikatów powoduje, że osoba staje się coraz bardziej osamotniona i głodna rzeczywistego spotkania oraz dialogu.

Formacja kapłańska także i dzisiaj, przyjmując za aktualne powyższe słowa Jana Chryzostoma, musi być semper reformanda, poddając się ciągłej rewizji i demaskując braki oraz niepokojące tendencje.

Cel musi być jeden: kształcenie kapłanów na miarę Ewangelii, na miarę naszych czasów, które duchownym stawiają nowe, trudne wyzwania.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: ks. Damian Stachowiak CR
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 284
Wymiar [mm]: 160x235
EAN: 9788362579990
ISBN: 978-83-62579-99-0
ID: 279056

Zobacz również

Dialog w formacji kapłańskiej
35.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...