TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Diuna

Ocena:
(2 opinii)

Specjalna edycja z opracowaniem graficznym autorstwa Wojciecha Siudmaka.

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają swe największe źródło dochodów.

Planetę otrzymują w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne - przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak połączonych sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul - końcowe niemal ogniwo planu eugenicznego Bene Gesserit - staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i wyciąga rękę po imperialny tron.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Inspirująca

Książkę rozpoczynającą długą serię Diuny wchłonęłam prędko, zatapiając się w świat suszy i niegościnnych skalistych brzegów piaszczystych basenów. Diuna inspiruje, zmusza do refleksji nad samym sobą, zadaje wiele pytań, na które często nie mamy od razu odpowiedzi. Wspaniała pozycja, której nie może pominąć żaden fan sci-fi i fantasy oraz rozwoju duchowego.

autor opinii: Sylwia Pakulska

Klasyka

Klasyka - to takie słowo które mieści w sobie całą głębię opisu tej książki - jak melanż :-) - nie za bardzo się ją da opisać, ale właśnie słowo klasyka oddaje jej pozycję. Nawet jak ktoś nie lubi tego gatunku powieści to i tak się nie zawiedzie na tej książce. Jak ją czytałem poraz pierwszy wiele lat temu zrobiła na mnie piorunujące wrazenie ....... jak czytałem ją po raz 6-ty .......... zrobiła jeszcze większ......... Polecam

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rebis
Autor: Frank Herbert
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 672
Wymiar [mm]: 150x225
EAN: 9788373017238
ISBN: 978-83-7301-723-8
ID: 53128

Zobacz również

Diuna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...