TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Duch Święty a Eucharystia. Strumienie nowego życia

Ocena:
(1 opinii)

Książka "Duch Święty a Eucharystia" tchnie nowością i jest niezwykle cennym uzupełnieniem publikacji na temat Eucharystii, nie tylko od strony doktryny o Duchu Świętym, lecz także dzięki kontemplacyjnemu spojrzeniu na sprawę obecności i działania Osób Trójcy Świętej w misterium eucharystycznym.

Ksiądz Krzysztof Guzowski odtwarza z bogatej tradycji chrześcijańskiej wizję sakramentu Euchrystii jako szczególnego dzieła Ducha Świętego oraz ułatwia nam dostęp do tej prawdy w postaci przystępnych obrazów.

Eucharystią jest po pierwsze sam Jezus Chrystus napełniony Duchem Świętym i ofiarujący siebie Ojcu dla naszego zbawienia, a po drugie - sakrament zbawienia sprawowany przez Kościół, w którym Duch Święty przekazuje wierzącym dar nowego życia, zawartego w Jezusie Chrystusie.

Książka może okazać się niezwykle pomocna dla kapłanów, katechetów, rekolekcjonistów, członków wspólnot charyzmatycznych, ale z pewnością również dla tych, którzy pragną odnowić i pogłębić swoją wiarę.

Ks. prof. dr hab. Krzysztof Guzowski urodzony w Zamościu w 1962 roku. Teolog, profesor KUL, poeta. Wykładowca teologii dogmatycznej na KUL, uczeń ks. prof. Czesława Bartnika i kontynuator jego myśli personalistycznej. Kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, mieszka w Lublinie.

Ks. Krzysztof Guzowski jest uczestnikiem ruchu charyzmatycznego, posiada charyzmat głoszenia Słowa, którym dzieli się w trakcie licznych rekolekcji. Współtworzy z innymi Szkołę Formacji Duchowej w Lublinie oraz charyzmatyczną Wspólnotę Przymierza Rodzin "Mamre".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Warto przeczytać

autor opinii: Tomasz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: ks. Krzysztof Guzowski
Rok wydania: 2014
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788377973462
ISBN: 9788377973462
ID: 293646

Zobacz również

Duch Święty a Eucharystia. Strumienie nowego życia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...