TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Duchowe zmysły

Czy da się widzieć, słyszeć, dotykać, smakować Boga i czuć zapach Boga? Jak rozumiemy biblijną obietnicę, że "ludzie czystego serca" będą "oglądać Boga"?

Myśliciele chrześcijańscy tak różni, jak Orygenes z Aleksandrii, Bonawentura, Jonathan Edwards i Hans Urs von Balthasar, wszyscy oni podejmowali to pytanie każdy na swój sposób, odwołując się do pojęcia "zmysłów duchowych".

Książka koncentrując się na chrześcijańskiej tradycji zmysłów duchowych pokazuje, jak zmysły te mają się do zmysłów fizycznych i ciała, analizuje ich związek z umysłem, sercem, emocjami, wolą, pragnieniami i zdolnością sądu.

Autorzy publikacji prezentują, jak klasyczni chrześcijańscy myśliciele pisali o tym zagadnieniu i wskazują epistemologiczne i duchowe znaczenie wyników swoich badań, odkrywając ponownie dla antropologii teologicznej i filozofii religii znaczenie zmysłów duchowych.

Paul L. Gavrilyuk - profesor teologii historycznej na Uniwersytecie St Thomas w Minnesocie. Jest autorem książek The Suffering of the Impassible God: The Dialectics of Patristic Thought (2004) i Histoire du catéchumenat dans l’eglise ancienne (2007).

Sarah Coakley - profesor teologii na Uniwersytecie Cambridge. Jest autorką książki Powers and Submissions: Philosophy, Spirituality and Gender (2002). Pod jej redakcją ukazały się również książki Re-Thinking Gregory of Nyssa (2003) i Re-thinking Dionysius the Areopagite (wspólnie z Charles'em M. Stangiem, 2009).

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Paul L. Gavrilyuk, Sarah Coakley
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 384
EAN: 9788377679821
ISBN: 978-83-7767-982-1
ID: 291685

Zobacz również

Duchowe zmysły
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...