TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy. Wersja dźwiękowa (CD mp3)

Ocena:
(7 opinii)

Czy mężczyzna chrześcijanin powinien być spokojnym i miłym facetem, który co tydzień chodzi do kościoła? Nie przeklina, nie pije, jest posłuszny żonie... Czy taką rolę w życiu przewidział dla mężczyzn Bóg?

Wydaje się, że ludzie zapomnieli, że Bóg to nie tylko kochający Ojciec, ale także „zapalczywy w gniewie” wojownik. Ten, który zatopił wojska faraona i ten który zniszczył deszczem siarki i ognia Sodomę i Gomorę Ten, który utopił wszystkich ludzi na ziemi, pozostawiając tylko Noego i jego rodzinę.

Jezus to nie tylko ”baranek na rzeź prowadzony”, ale też ten, który powywracał stoły kupców w świątyni. Zrobił to używając siły i nie przebierając w słowach.

Kościół i Bóg oferują mężczyźnie coś podobnego, możliwość przeżycia przygody, w której będzie mógł potwierdzić swoją wartość, siłę. Bo to z braku prawdziwych mężczyzn świat dziś staje na głowie.

Wystarczy spojrzeć, co się dzieje wokół. Większość mężczyzn wchodzących w dorosłe życie nie jest przygotowanych do przejęcia odpowiedzialności za siebie samego, a co dopiero za innych. Mimo 25, 30 lat życia, wciąż są zależni od swoich matek, a kiedy się żenią, zrzucają największe obowiązki na swoje żony, bo nie potrafią być głową rodziny. Paradoksalnie dużą „zasługę” w takim stan rzeczy mają same kobiety przez swoje… ale o tym przeczytasz w książce.

Wizja mężczyzny, którą przedstawia autor książki „Dzikie serce” John Edlegre, to wizja wojownika szukającego wyzwań, w których mógłby się sprawdzić. Mężczyzny, który chce stoczyć bitwy (który z chłopców nie marzy o zwycięstwie w podwórkowej szarpaninie…), pragnącego przygody (o tym nie trzeba przekonywać) i chcącego uratować „księżniczkę” z nieszczęścia. Jednocześnie nie uciekającego od odpowiedzialności za rodzinę i innych, którą powierzył mu sam Bóg.

Tęskni on za pasją, wolnością, za życiem.

Ale to, o czym jeszcze przeczytasz w tej książce, jest znacznie bardziej interesujące:

  • Dlaczego tak ważna w życiu synów i córek jest postać ojca, „prawdziwego mężczyzny” i jak wpływa na ich rozwój brak takiego ojca?
  • Dlaczego kobieta nie jest w stanie wychować syna na mężczyznę?
  • Jakie krzywdy nieświadomie wyrządzają swoim synom ojcowie? Jak je wyleczyć?
  • Czego tak naprawdę szuka mężczyzna, który poświęca się bez reszty pracy albo ma kochankę?
  • Czy w czasach emancypacji i równouprawnienia mężczyzna wciąż może być głową rodziny?
  • Jaką największą krzywdę nieświadomie wyrządzają kobiety swoim synom i mężom?
  • Jakie wyłącznie męskie cechy są najbardziej potrzebne w dzisiejszym świecie?
  • Dlaczego pornografia jest obecnie największym zagrożeniem dla mężczyzn? (nie chodzi o sam grzech). Odpowiedź może Cię zaskoczyć.
  • W jaki sposób już w szkole próbuje się uśpić nasze męskie instynkty, których potrzebujemy, aby być mężczyznami, mężami i ojcami?
  • Jak wygląda codzienna walka o piękną? Co to znaczy walczyć o własną żonę?

Książka przeznaczona jest dla mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy lubią walczyć (choć może już przestali walczyć, to nigdy nie przestali tego kochać), którzy szukają swojej prawdziwej tożsamości. Książka przeznaczona jest również dla kobiet (żon i matek), które chcą mieć przy sobie dzielnych, odpowiedzialnych mężczyzn, którzy zapewniają im bezpieczeństwo i przy których poczują się jak prawdziwe kobiety.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Męski support

Audiobook kupiłam dla chłopaka.
Bardzo w prosty, przejrzysty język. Kornety dla mężczyzn.Polecam.

autor opinii: mleneczka

Jezus jako William Wallace

Ciekawe spojrzenie na to, czym jest i powinna być męskość. Odejście od grzeczności i bylejakości na rzecz dzikości i odwagi. Bezpośrednie odniesienia do Pisma Świętego, historii, książek i hitów filmowych ułatwiają zrozumienie zamysłu i logiki autora. To wszystko poparte emocjonalną interpretacją, za którą wziął się Andrzej Lajborek, dzięki czemu słucha sie tego z przyjemnością i "lektura" się nie dłuży.
Ożywcze, warte przesłuchania i polecenia.

autor opinii: Tomek

Pozytywna

Kiedyś czytałem książkę i była ciekawa i pouczająca, a audiobook, myślę, że jest trafionym prezentem.

autor opinii: Marek

Książka, która zmienia myślenie o sobie :-)

Lektura, która otwiera serca i umysły.. W duecie z Urzekającą polecam każdemu prawdziwemu mężczyźnie :-)

autor opinii: Marek Bagiński

Mega

Bardzo dobra książka - polecam do przeczytania bądź wysłuchania mężczyznom i kobietom.

Mężczyznom pomoże zrozumieć siebie.
Kobietom zrozumieć mężczyzn i siebie.

autor opinii: Mirka

Polecam każdej kobiecie, każdemu mężczyźnie. Kobiecie - by bardziej zrozumiała potrzeby i zachowania mężczyzn, by nie była przeszkodą w stawaniu się ojcem (w szerokim rozumieniu tego słowa)
Każdemu mężczyźnie - jako pomoc w odzyskiwaniu własnej tożsamości

autor opinii: GP

Pozycja świetna, pokazuje genealogię naszych zachowań. Książka dobra dla kobiet. Wartościowa dla mężczyzn, krórzy pragną wzrastania na drodze od dobrego do lepszego i są w stanie przystanąć na chwilę i zastanowić się nad swoim zyciem. Niestety książka nie znalazła zainteresowania u mojego męża, na co liczyłam....

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: John Eldredge
Rok wydania: 2012
EAN: 9788370336387
ID: 66437

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy. Wersja dźwiękowa (CD mp3) Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy. Wersja dźwiękowa (CD mp3)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...