TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy. Seria: Psychologia i wiara

Ocena:
(214 opinii)

Czy mężczyzna chrześcijanin powinien być spokojnym i miłym facetem, który co tydzień chodzi do kościoła? Nie przeklina, nie pije, jest posłuszny żonie... Czy taką rolę w życiu przewidział dla mężczyzn Bóg?

Wydaje się, że ludzie zapomnieli, że Bóg to nie tylko kochający Ojciec, ale także „zapalczywy w gniewie” wojownik. Ten, który zatopił wojska faraona i ten który zniszczył deszczem siarki i ognia Sodomę i Gomorę Ten, który utopił wszystkich ludzi na ziemi, pozostawiając tylko Noego i jego rodzinę.

Jezus to nie tylko ”baranek na rzeź prowadzony”, ale też ten, który powywracał stoły kupców w świątyni. Zrobił to używając siły i nie przebierając w słowach.

Kościół i Bóg oferują mężczyźnie coś podobnego, możliwość przeżycia przygody, w której będzie mógł potwierdzić swoją wartość, siłę. Bo to z braku prawdziwych mężczyzn świat dziś staje na głowie.

Wystarczy spojrzeć, co się dzieje wokół. Większość mężczyzn wchodzących w dorosłe życie nie jest przygotowanych do przejęcia odpowiedzialności za siebie samego, a co dopiero za innych. Mimo 25, 30 lat życia, wciąż są zależni od swoich matek, a kiedy się żenią, zrzucają największe obowiązki na swoje żony, bo nie potrafią być głową rodziny. Paradoksalnie dużą „zasługę” w takim stan rzeczy mają same kobiety przez swoje… ale o tym przeczytasz w książce.

Wizja mężczyzny, którą przedstawia autor książki „Dzikie serce” John Edlegre, to wizja wojownika szukającego wyzwań, w których mógłby się sprawdzić. Mężczyzny, który chce stoczyć bitwy (który z chłopców nie marzy o zwycięstwie w podwórkowej szarpaninie…), pragnącego przygody (o tym nie trzeba przekonywać) i chcącego uratować „księżniczkę” z nieszczęścia. Jednocześnie nie uciekającego od odpowiedzialności za rodzinę i innych, którą powierzył mu sam Bóg.

Tęskni on za pasją, wolnością, za życiem.

Ale to, o czym jeszcze przeczytasz w tej książce, jest znacznie bardziej interesujące:

  • Dlaczego tak ważna w życiu synów i córek jest postać ojca, „prawdziwego mężczyzny” i jak wpływa na ich rozwój brak takiego ojca?
  • Dlaczego kobieta nie jest w stanie wychować syna na mężczyznę?
  • Jakie krzywdy nieświadomie wyrządzają swoim synom ojcowie? Jak je wyleczyć?
  • Czego tak naprawdę szuka mężczyzna, który poświęca się bez reszty pracy albo ma kochankę?
  • Czy w czasach emancypacji i równouprawnienia mężczyzna wciąż może być głową rodziny?
  • Jaką największą krzywdę nieświadomie wyrządzają kobiety swoim synom i mężom?
  • Jakie wyłącznie męskie cechy są najbardziej potrzebne w dzisiejszym świecie?
  • Dlaczego pornografia jest obecnie największym zagrożeniem dla mężczyzn? (nie chodzi o sam grzech). Odpowiedź może Cię zaskoczyć.
  • W jaki sposób już w szkole próbuje się uśpić nasze męskie instynkty, których potrzebujemy, aby być mężczyznami, mężami i ojcami?
  • Jak wygląda codzienna walka o piękną? Co to znaczy walczyć o własną żonę?

Książka przeznaczona jest dla mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy lubią walczyć (choć może już przestali walczyć, to nigdy nie przestali tego kochać), którzy szukają swojej prawdziwej tożsamości. Książka przeznaczona jest również dla kobiet (żon i matek), które chcą mieć przy sobie dzielnych, odpowiedzialnych mężczyzn, którzy zapewniają im bezpieczeństwo i przy których poczują się jak prawdziwe kobiety.

Opinie naszych Klientów (214 opinii)Napisz swoją opinię

Głupoty

To prawda mężczyźni potrzebują wolności. Ale z taką kobietą jaką według autora jest czy powinna być kobieta u boku mężczyzny żaden mężczyzna po prostu nie wytrzyma. To śmieszne żeby dorosły mężczyzna miał takie wyobrażenie o życiu.

autor opinii: Agnieszka

Prawda o zamkniętym sercu mężczyzny.

Znakomita książka pomoże nawiązać kontakt ze zbuntowanym synem nastolatkiem, zamkniętym mężem w swoim świecie pracoholizmu , czy nawet z maluchem na poziomie duchowym.

Umożliwia zrozumienie dla kobiet: trudności w wychowywaniu chłopców na mężczyzn.
Daje nadzieje do motywacji i wysiłku w zdobywaniu Himalajów- męskich serc na długie lata , a nie tylko na kilka chwil zauroczenia ....

autor opinii: Katarzyna Zielińska

Ta książka to bełkot

Masakra. Jeden wielki bełkot

autor opinii: Mietek

Bardzo dobra książka

Witam.Jakiś czas temu kupiłem książkę "Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy", której autorem jest John Eldredge. Przyznam się, że podchodziłem do niej z pewną rezerwą, gdy zaczynałem ją czytać. Po tym jak ją przeczytałem stwierdzam, że moje obawy były całkowicie nieuzasadnione. Książka urzekła mnie swoją prostotą i jasnym konkretnym przedstawieniem zawartych w niej faktów. Bardzo mi to pomogło zrozumieć siebie i motywacje swoich wyborów, które dokonuję każdego dnia. Polecam każdemu mężczyźnie, który chce lepiej zrozumieć siebie, a także każdej kobiecie, która pragnie zrozumieć swojego mężczyznę.

GENIALNA KSIĄŻKA

Książka GENIALNA!!!! :) :) :) Naprawdę fenomenalna!!! :) Dla każdego faceta, który chce coś ruszyć i zmienić w swoim życiu i tak jak w książce przeżyć przygodę i uratować swoją Piękną!! :)

autor opinii: Michał Bączyk

skąd ran w moim sercu

Kupiłam tę książkę ponieważ bardzo często nawiązuje do niej ks. Piotr Pawlukiewicz w swoich kazaniach . Książka pozwoliła mi zrozumieć skąd tyle zranień w naszych sercach i jak można sobie z nimi poradzić.

autor opinii: Mierkiewicz Gabriela

Obowiązkowa!

To jest jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałem. Według mnie każdy mężczyzna powinien przeczytać tą książke, również kkobietą polecam jej przeczytanie. Wiedza z tej książki powinna być przekazywana społeczeństwu. Szkoda że w szkole tego nie uczą.

autor opinii: Radek

Pomocna książka

W dzisiejszych czasach trudno o prawdziwy męski autorytet, ta książka pomoże każdemu młodemu mężczyźnie lepiej zrozumieć siebie i odnieść się do kogoś doświadczonego życiem, "konkretnego faceta", męża i ojca.

autor opinii: Krzy K

Krótko i na temat, ta książkę powinni przeczytać wszyscy faceci, w każdym wieku

Polecam

Książkę na prawdę warto przeczytać. Jestem kobietą, ale teraz wiem (chociaż w 1% na 100%) co siedzi w duszy mężczyzny. Jednak jestem przekonana, że ci co powinni sięgnąć po tę książkę nigdy tego nie uczynią. A szkoda, może zrozumieliby WRESZCIE jak bardzo krzywdzą swoich bliskich, bo nie rozumieją samych siebie.

autor opinii: Iwona Garbacz

zaskakująca

Jestem żoną i matką syna.
Ta książka pomoże niejednemu mężczyźnie stać sie prawdziwym mężczyzną odkryć swoje ja, pomoże wstać i iść naprzód z podniesioną głową. Dowiedziałam się z tej książki dużo ciekawych rzeczy, np to że nie można kontrolować męża. Kobiety chyba mają do siebie to ze chciałyby mnieć nad wszystkim kontrole. dowiedziałam sie tez ze ojciec powinien wkroczyć w zycie syna w odpowiednim momencie aby ten uniknął pułapek życiowych miedzy innymi wczesnego seksu bez prawdziwego poznania tej drugiej osoby, aby pożądanie nie przesłaniało mu odkrycia swego serca. kazdy mężczyzna musi odkryć swoje serce, zobaczyć kim naprawde jest i wtedy żyć od nowa. trudno wyrazić kilkoma słowami przesłanie książki ale naprawde bardzo polecam.

autor opinii: Marta Reszka

Bardzo dobra lektura !

Bardzo dobra lektura mogąca skutecznie pomóc zrozumieć duszę i naturę mężczyzny, a także uświadomić wielu ludziom rolę mężczyzny w świecie jaka została mu dana przez Pana Boga. Wbrew pozorom książka nie jest skierowana tylko do ludzi wierzących, autor co prawda odnosi się do Pisma Świętego, lecz odniesienia są trafne i błyskotliwe, a w konsekwencji przekonujące. Książkę polecam mężczyznom, ale także i kobietom, aby mogły podjąć próbę zrozumienia męskich potrzeb

autor opinii: Marcin Pilżys

POLECAM Każdemu facetowi ;)

zwłaszcza 40+

autor opinii: Sebastian Kupiec

POLECAM

Kupiłam książkę na prezent. Ofiarodawca bardzo zadowolony POLECAMY

autor opinii: Alicja Rzepa

dzikie serca - tęsknoty męskiej duszy

Książka prosta, łatwa i szybko się ją czyta. W sam raz dla chłopców i dziewczyn wchodzących w życie.

autor opinii: Magdalena Łotocka

Opinia

Świetna książka,polecam. Dobrze się ją czyta i pomaga zrozumieć męskie serce.

autor opinii: Zofia Piątek

Ulubiona od 2009 r!

Genialna książka, trafiłem na nią w 2009 r i zmieniło się moje całe życie. Przeczytałem ją dotąd kilkadziesiąt razy, za każdym razem podpowiada mi coś nowego. Moja ulubiona książka na ten temat.

Książka dla kobiet i amerykańskich pastorków w ciapach.

Nieadekwatna na polski rynek. Nie dla polskich i tak już wystarczająco dzikich facetów. Nie wiem skąd taka popularność... Może przez lata nie było zbyt wiele pozycji dla polskich mężczyzn-chrześcijan.
Myślę, że już są. A tą amerykańską pozycje można zostawić amerykańskim pastorkom w ciapach.
Tłumaczenie tez mnie wnerwiało (może też i dlatego, że książkę dla facetów tłumaczy Justyna) i musiałem sobie kupić oryginał. Ale było było dużo lepiej.
Książka może więcej zaszkodzić niż pomóc. Chyba, że chcesz mieć kobieto jeszcze większego egoistę w domu.

autor opinii: Michał

najgłupsza ksiązka jaką w życiu czytałem

dajcie spokój z takimi radami, rade, które autor podaje są tak infantylne, że podczas czytania zastanawiałem się, czy autorowi nie wstyd takich głupot pisać

książkę tę dostałem od ówczesnej mojej dziewczyny (aktualnie żony) i za jej zgodą i wiedzą po prostu ją spaliłem

Panowie naprawdę szkoda czasu

Polecam

Bardzo dobra pozycja, powinna ją przeczytać każda kobieta - narzeczona, żona - która chce trochę bardziej zrozumieć swojego mężczyznę. Mnie książka otworzyła oczy na parę zachowań męża

autor opinii: Ewa

lektura obowiązkowa

Każdy powinien przeczytać tę książkę. Kobiety, które kochają swoich mężczyzn, ale ich nie rozumieją i mężczyźni, aby uświadomić sobie z czego wynikają ich wewnętrzne walki. Kupiłam kilka książek i rozdałam bliskim memu sercu facetom. POLECAM.

autor opinii: Joanna

Świetna!

Najlepsza książka, jaką przeczytałam w ostatnim czasie! Naprawdę warto! Wiele rzeczy zrozumiałam, poznałam. Książka godna polecenia!

autor opinii: Gonia

Rewelacyjna

Rewelacyjna książka pozwalająca na odkrycie często nieuświadomionych mechanizmów męskiej duszy, które nabywamy wraz upływem czasu. Polecam

autor opinii: Mateusz

Meżczyzna tez człowiek ;)

Bardzo mi się podobała opowieść mężczyzny o mężczyznach. Przeczytałam i wiem więcej.

autor opinii: Anna Beśka

Fantastyczne, bardzo szczere ujęcie roli i celu stworzenia mężczyzny przez Boga. Bardzo chrześcijańskie, ale bez zbędnego teologizowania. Wspaniała książka. Polecam każdej kobiecie - nie tylko matce i żonie - każdej, aby nauczyła się dostrzegać w mężczyźnie obraz Boga - wojownika i zdobywcy. A każdemu mężczyźnie - aby nauczył się rozumieć siebie i żyć zgodnie z Bożym pomysłem na męski świat. Warto przeczytać!!!

autor opinii: Agnieszka Dębosz

REWELACYJNA KSIĄŻKA DLA OBU PŁCI !!!

Książka znakomita , a od rozdziału 4 jest wręcz porywająca!!!
Powinni ją przeczytać WSZYSCY MĘŻCZYŹNI , ale także kobiety tych mężczyzn (żony , mamy , siostry ,i.t.d.). Ukazuje skutki błędów , ale także radzi , jak je rozwiązywać. Mimo amerykańskiego tła , autor w uniwersalny sposób ukazuje świat męskiej psychiki, jej rozwoju i ważne aspekty jej kształtowania. KAPITALNA KSIĄŻKA !!!

autor opinii: Jan Ungeheuer

Polecam


Polecam. Bardzo wartościowa pozycja, najlepiej przeczytać i zacząć stosować zawarte w niej wskazówki.

autor opinii: Krystian K

bardzo warto!

Książkę ze szczerego serca polecam każdemu, tak kobietom jak mężczyznom. Przeczytałam ją jednym tchem, choć na pewno warto zrobić to powoli na korzyść dłuższego namysłu nad poszczególnymi aspektami rozważanych kwestii. Książka nie jest kolejnym poradnikiem ani opinią czy komentarzem współczesnych męskich utrapień. To wymierny w skutkach lek dla duszy. Zamówiłam ją chłopakowi na urodziny z prośbą o podanie w dalszy obieg. Polecam!

autor opinii: Agata

Świetna pomoc!

"Dzikie serce" bardzo mi pomogło zrozumieć samego siebie i uchronić od samopotępienia za barbarzyńskie ciągoty. Swój egzemplarz nr 1 otrzymałem od wówczas narzeczonej, dziś żony, w 2006 r. Ten kupiłem jako prezent dla syna mojego bliskiego kolegi - jako prezent z okazji bierzmowania. Żebyście widzieli jego błyszczące oczy! Poczuł się jak prawdziwy facet, skoro dorosły mężczyzna podarował mu tak męską książkę :)
Naprawdę warto dowiedzieć się, co Bóg dla nas - mężczyzn zamyślił i jak szatan nam przeszkadza. Wtedy łatwiej skoncentrować się na walkę z właściwym wrogiem zamiast ranić swoich bliskich czy nawet siebie samego...
Polecam!

autor opinii: Emilian Kujawski

„Zaprzeczeniem doskonałości jest wola bycia poprawnym” (o. Pio)

Książka bardzo ciekawa, pokazuje, że często żyjemy w zbiorowej hipokryzji. Sam od dawna zauważałem, że przez regułę źle rozumianej uprzejmości pozwoliliśmy na wiele zła w dzisiejszym świecie. Jeżeli na co dzień w stosunku do innych jesteśmy agresywni i kąśliwi to jest to oczywiście zachowanie, które nie powinno mieć miejsca. Jednak złość i gniew to naturalne i bardzo przydatne reakcje emocjonalne. Czy udawanie, że wszystko jest w porządku, gdy w rzeczywistości coś nam się nie podoba albo wręcz gotujemy się z wściekłości, jest dobre? Taka hipokryzja uprawiana przez wiele lat niszczy długotrwałe relacje znacznie skuteczniej niż wybuchy złości.
Przez regułę źle rozumianej uprzejmości de facto zamieniliśmy dobre wychowanie na obojętność. Powszechna znieczulica, niewrażliwość na nieszczęście drugiego człowieka poniekąd mogą być wynikiem tego, że nikomu dzisiaj nie wypada wypowiadać swojego zdania. A przecież ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze! Z naszej strony konieczna jest zatem troska o siebie nawzajem oraz dbałość o to, czego nie dostrzegają pozostali. W ten sposób wszyscy się czegoś od siebie uczymy, rozwijamy, pozytywnie na siebie wpływamy.
Czasami trzeba też tupnąć nogą i nieco ostrzej kogoś potraktować. To nie jest miłe dla żadnej ze stron, ale każdy z nas musi być czasem postawiony do pionu albo postawić do pionu innych. Właśnie tego nauczyła mnie ta książka, aby nie bać się takiej męskiej, stanowczej reakcji, dbałości o to, co dobre w innych, ale i przyjmowania krytyki, gdy ktoś inny widzi to, co we mnie jest złe. Z początku takie zachowanie prowadzi może do oziębienia relacji, ale gdy emocje miną (co trwa wiele tygodni, a nawet miesięcy) - wzmacnia wzajemne relacje.

autor opinii: Tadeusz Mieczyński

"Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy"

Książka godna polecenia. Prowokuje do głębokiej refleksji, otwiera nowe horyzonty myślenia o płci i roli, która została jej przypisana. Warta do przeczytania zarówno przez mężczyzn, aby odkryli potrzeby swojej duszy jak i przez kobiety, aby lepiej rozumiały swoich mężczyzn.

autor opinii: Beata Ignaczak

Świetna

Ta książka zmieniła moje życie. Nieprawdopodobna.

autor opinii: Paweł Godula

niesamowita

Obowiązkowa lektura dla każdego mężczyzny.
Nie zgadzam się z wyrażoną niżej opinią, iż "dojrzałemu religijnie mężczyźnie ona nie pomoże". Cóż znaczy owa "religijna dojrzałość"? Jeżeli rozmawiamy z Bogiem, kierujemy się jego słowami, czujemy w sobie jego obecność, toczymy walkę, idziemy w nieznane i wyzwalamy "Piękną", to czego nam może jeszcze brakować? W takim razie czego jeszcze szukasz? Całkowicie błędne jest twierdzenie, iż to książka jedynie dla 13-16 latka. Moim zdaniem pominąłeś podstawowe przesłanie płynące z książki, a mianowicie to, że cechy jakie zostały nam - mężczyznom wszczepione przez Boga i jakie instynktownie realizujemy już w dzieciństwie, a jakie możemy i powinniśmy realizować również w dorosłym życiu - są po prostu niezmienne, zmienia się tylko skala wyzwań. Mężczyzna błądzi, jak każdy człowiek, a źródło jego rany leży prawdopodobnie w dzieciństwie, okresie dojrzewania. Jeżeli do tego nie wróci - do tych zdarzeń z dzieciństwa, to nie wyzwoli swego serca. A zatem po co ta książka ma być potrzebna 13-16 latkowi? Skoro on tak naprawdę jeszcze być może nie odniósł rany, albo jest ona jeszcze do uleczenia - w przypadku gdy jego ojciec odnajdzie swe serce i pójdą razem "zdobywać świat" ?

autor opinii: Kacper Dzik

z negatywnym elementem

W miarę dojrzałemu religijnie mężczyźnie ta książka nie pomoże lub mało pomoże.
Jest to książka dla chłopca w wieku 13 lat, bądź infantylnego 16 latka.
Czytałem ją jako 30 latek.
Ciekawie się czyta, miła itd. MOże polecam jak wesoły film co pokrzepia serce.
Jednak to nie jest to czego w niej szukałem, a zadanie jest przeczytania dostałem.
Książka może według mnie może zmienić coś w niedojrzałym człowieku niedojrzałym w miłości i wierze- Dla tych polecam.
Dla mnie była to strata czasu, gdyż inna pozycja mogła by być bardziej wartościowa. Lepsze wrogiem dobrego. Amen. Pozdrawiam
p.s. ponoć maria valtorta pełna książka kilka tomów to coś lepszego...

autor opinii: Bronisław

Nie tylko dla mężczyzn

Kupiłam "Dzikie serce" w prezencie dla męża, który przeczytał je w ciągu kilku dni. Wielokrotnie cytował mi fragmenty książki. Bardzo polecam lekturę szczególnie mężczyznom, aby na nowo i prawdziwie rozpoznali swoje męstwo, jego znaczenie dla siebie ale i dla nas, kobiet. Autor wraca do źródeł męskości zadanych przez Boga, a jakże zapomnianych i niszczonych we współczesnym świecie, który z męskości robi sobie fraszkę, zabawę i zmienia ją w chłopięcość i brak odpowiedzialności.

autor opinii: Agata

Polecam

Wartościowa książka i to nie tylko dla mężczyzny. Uważam, że każdy rodzic powinien ją przeczytać. Książka skierowana przede wszystkim do osób wierzących, gdyż tylko wierząc można zrozumieć jej sens. Polecam

autor opinii: Anna

bardzo dobra ksiazka

książka nie tylko ku pokrzepieniu męskiego serca ale również dobra lektura dla kobiety

autor opinii: ewelina

Bardzo fajna książka. Niesamowicie wciąga i daje do myślenia.

autor opinii: Teodor Jonik

"Masz wszystko, co potrzebne"

Pierwsza książka Johna Eldredge'a jaką przeczytałem. Totalnie mnie "zmiotła" i od tamtej pory zupełnie inaczej patrzę na swoją duszę jak i na innych ludzi. Fantastyczna książka, która odkrywa to, co w tobie siedzi.
Taki przewodnik po twoim męskim życiu!
Polecam nie tylko mężczyznom, ale również kobietom ;)

autor opinii: Marek Świeściak

Świetna Książka

Polecam wszystkim tą książkę jest świetna warta zakupu.

autor opinii: Robert Kozieł

Pozytywna

Polecam, pozwoliła mi poznać kim właściwie jest prawdziwy mężczyzna i co kryje w swojej duszy.

autor opinii: Halina Sakowska

nie dla każdego

Książka jest napisana rzeczywiście dla mężczyzn, nie jest książką łatwą w odbiorze dla kobiety. Kupiłam ją dla syna, który zbyt wiele nie czyta, myślę więc, że nie przebrnie przez nią. Jedynie warto ją kupić dla osób, które dużo czytają. Książka nie spełniła moich oczekiwań.

autor opinii: Anna Markowska

Dzikie serce...w kryzysie...

Wstrząsająca lektura dla wrażliwych, zagubionych mężczyzn. Wyzwala świadomość,zmienia życie.Momentami obrazoburcza i zaskakująca.
Lektura obowiązkowa dla każdego chrześcijanina płci męskiej.

autor opinii: Anna Jarosz

Dzikie serce

Trafiłem na książkę zupełnym przypadkiem... Kupiłem pod wpływem impulsu... i nie żałuję. Znakomita, choć czasem nieco "przegadana" lektura, dokładnie definiująca sedno wielu moich - bo tylko za siebie wypada świadczyć - problemów.

Chciałbym też podziękować za profesjonalną i rzetelną obsługę oraz małą karteczkę z życzeniami miłej lektury, która nie tylko zrobiła na mnie znakomite wrażenie, ale i znacząco poprawiła mi humor tamtego dnia :-)

Pozdrawiam

autor opinii: Dariusz S.

Super, jednak nie opisuje wszystkich

Książki "Dzikie serce" i "Urzekająca" zamówiliśmy rok temu z chłopakiem i przeczytaliśmy je z zapałem, ja szczególnie :)
Książki są fantastyczne, myślę, że brakuje nieco w dzisiejszych czasach prawdziwej radości z wiary w Boga, więc w tym rejonie spisują się znakomicie. Niesamowicie podnoszą na duchu, pozwalają dostrzec piękno i siłę oraz przede wszystkim miłość Boga.
Jednak z reguły istnieją dwie strony medalu i tak np. czuć w książce sporą amerykańskość ;) w stylu wędrówek po lasach i zdobywaniu męskości przez polowania itp, mnie- kobiecie taka idea bardzo się spodobała i po prostu przyjęłam za obowiązującą, jednak po skonfrontowaniu przemyśleń z płcią przeciwną;), trzeba przyznać, że autor opisuje powiedzmy - ileś tam procent mężczyzn tego typu co on (broń Boże nie chce generalizować, pragnę tylko nakreślić sytuację), nie poświęcając zbytniej uwagi mężczyznom po prostu hm, innym - którzy swojej siły poszukują np w umiejętności posiadania swojego zdania, przyznaniu się do błędu, przebaczaniu, czy w zainteresowaniu załóżmy sztuką nie tylko walki ;) itd. Coś w stylu - powiedz muzykowi, aby wyjechał na polowanie "zostać mężczyzną", daj pistolet zamiast saksofonu, a potraktuje to jak karę i ciężar, wcale nie najlepsze chwile życia. Istnieją także własnie tacy mężczyźni i wcale nie są mniej męscy, jeżeli potrafią czerpać siłę z Boga i tego co robią ;) Po tej samej stronie medalu istnieje też po prostu protestancka egzaltacja "znakami" od Boga, kiedy w katolicyzmie raczej wypatruje się Go w każdej chwili swojego życia i nie bazuje aż tak ścisłe na uczuciach :) Ale tutaj już punkt widzenia zależy od puntu siedzenia, więc nie podaję tego jako wadę, ale po prostu - różnicę.
Niemniej jednak książka jest na prawdę godna polecenia, miło się ją czyta i skłania do przemyśleń, czasem nawet do zmiany swego postępowania, jak było w naszym przypadku. Warto jednak wszystko przemyśleć, zanim przyjmie się jako własne :)

autor opinii: Anna

Więcej niż książka

Są takie książki po których przeczytaniu nie patrzymy już na otaczający nas świat w taki sam sposób. Jedną z nich jest "Dzikie serce, Tęsknoty męskiej duszy" pozycja obowiązkowa dla każdego!

autor opinii: Mateusz

Dzikie serce

książkę zakupiłam jako prezent dla mojego już dorosłego chrześniaka,
i wiem,że się spodobała.

autor opinii: Maria

Dzikie serce

Książka którą powinien przeczytać każdy.

autor opinii: Piotr

dzikie serce

Świetna książka dla mężczyzn i nie tylko. Polecam ją również kobietom. Kobiety zrozumieją bardziej świat mężczyzn i ich przeznaczenia,bo jakże często nie jest on do końca zrozumiały dla kobiet.

autor opinii: Dorota Miklas

Polecam

Gorąco polecam tą książkę każdemu mężczyźnie. Czytając tą książkę skierowaną bardziej do mężczyzn bardziej zrozumiałam męskie tęsknoty i to czego szukają mężczyżni.

autor opinii: Monika Barańska

dobra książka

Polecam książkę w szczególności kobietom, których faceci lubią wyzwania i adrenalinę;) Autor wyjaśnia i nadaje sens ich niekiedy ekstremalnym poczynaniom. Mi bardzo podobały mi się liczne przykłady prawdziwych mężczyzn z literatury i filmu. Ciekawa i niekiedy zaskakująca książka.

autor opinii: Monika

Męskoś - tego brakuje naszym ojcom i mężom

Męskość -czyli miłość, opiekuńczość i waleczność to to czego brakuje naszym mężczyznom. To nie tylko ich wina ale i nasza- czyli kobiet.
Tak naprawdę nie wiemy jaki powinien być ten nasz ukochany. Warto się tego dowiedzieć aby uczyć też naszych dużych i małych mężczyzn.
Aby nie ranić i budować i kochać swojego faceta -też chcę to wiedzieć.

autor opinii: Anna Ledzińska

Godna polecenia

Książkę te zakupiłam dla syna, który jest mężczyzna po 30-tce. Przeczytałam tez sama, aby upewnić się, ze dokonalam właściwego wyboru. Moim zdaniem, książka napisana przez autora w duchu wiary, zawiera treści religijne dojrzałe, przepojone wiedza i mądrością. Pozwala odnaleźć "siebie" zajrzeć do swojego wnętrza co jest ogromnie ważne bo prowadzi do życia pełnego satysfakcji, miłości i radości. Nieznajomość tematyki, która porusza autor, prowadzi do popadania w rożne uzależnienia.
Wierze, ze mój syn-umysł ścisły, który nie wszystko przyjmuje w ciemno, odnajdzie tu coś dla siebie. Polecam wszystkim, którzy poszukują drogi do swego wnętrza, do pilniejszego, radosniejszego życia.

Super!

Ksiazka jest super! Kazda kobieta lepiej zrozumie serce mezczyzny!
Polecam!

autor opinii: Monika Jaśniaczyk

Dla każdego mężczyzny i nie tylko

Świetna książka, lekka, przyjemna, konkretna. Rewelacyjnie się czyta. Pozwala poznać tajniki męskiej duszy, jego złożoność, Boży plan złożony w sercu mężczyzny. Gorąco polecam wszystkim Panom, a także Paniom, które pragną zgłębić męską naturę.

autor opinii: Eliza Przystał

Polecam dla wszystkich

Polecam zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

autor opinii: Łukasz Karczewski-Kwiecień

polecam

Książka warta przeczytania. W prosty sposób przekazuje spojrzenie na temat męskości.

autor opinii: Jakub K.

niezwykla książka

"Życie to nie problem do rozwiązania, to przygoda do przeżycia". Te słowa dają ogromną siłę i odwagę do zmierzenia się z codziennym życiem. Wspaniała książka, którą na prawdę warto przeczytać. Mi, jako kobiecie, pozwoliła zobaczyć w innym świetle moich bliskich, a zwłaszcza najbliższą mi osobę. Dzięki niej zrozumiałam, że jestem z kimś cudownym i wyjątkowym. Książka warta przeczytania, gdyż odpowiada na wiele pytań które mogą zadawać sobie mężczyźni, ukazując właściwą drogę postępowania i sens podążania za marzeniami. Daje siłę do działania.
Gorąco polecam !

autor opinii: anna

polecam

myślę że wiedza zawarta w tej książce przyda się każdemu mężczyźnie i rodzicom chłopców. zwłaszcza mamom. bardzo dobra książka, warto kupić

autor opinii: NS

Dzikie serce

Bardzo madra - ksiązka - która pozwala odnaleźć swoje serce mężczyznie który sobie ją przyswoi ....Autor trafia w rzeczy sedno

autor opinii: Damian Wojciechowski

Świetna pozycja

Książka Jana Eldredge'a "Dzikie serce" jest moim zdaniem jedną z najlepszych książek o męskości. Każdemu, kto do tej pory jeszcze nie zapoznał się z nią, gorąco polecam. Zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie, skłaniając do refleksji nad moim życiem, pozwalając dostrzec to, czego do tej pory nie dostrzegałem.

autor opinii: Dominik Dobrakowski

Swietna Ksiazka

Bardzo ciekawa ksiazka dla mezczyzn, ktorzy chca odnalezc sie w wierze katolickiej, jak rowniez dla mezczyzn, ktorzy na nowo definuja swoja role w swiecie. Polecam ja rowniez kobietom, ktore szukaja prawdziwego mezczyzny badz takiego chca wychowac.

autor opinii: Agata

Recepta na życie

Jestem żona i matka 4 miesięcznego synka ta książka pozwoliła mi zrozumieć istotę męskiej duszy i wiem jak wychować syna, aby poczuł się mężczyzną w dorosłym życiu i jak kochać męża, żeby czuł się szczęśliwy.

autor opinii: Małgorzta Zduńczyk

Prawda

W tej książce jest prawda, co porusza męską duszę. Mówię z perspektywy faceta, któremu się w życiu udaje, ale wciąż szuka spełnienia... a ta książka kieruje myślenie na właściwe tory. Uczy szukać źródła. Powołania.

autor opinii: Paweł Godula

nie tylko dla mężczyzn

zamówiłam tę książkę z myślą o mężu, ale sama pierwsza bardzo szybko ją przeczytałam. Chciałabym żeby mój mąż przeczytał ją uważnie i wziął sobie do serca, bo to naprawdę bardzo wartościowa lektura i myślę, że mogla by bardzo dużo zmienić w naszym wspólnym życiu....

zamierzam kupić drugi egemplarz...

....ponieważ czuję potrzebę przeczytania tej książki jeszcze raz, a cale szczęście egzemplarz, który kupiłem poprzednio podarowałem swojemu bratu :))

pozdrawiam
Dżej Em :)

autor opinii: Dżej Em Daboss

Pełna pasji

Mój ulubiony cytat:
"Nie pytaj się czego potrzeba światu, zapytaj się co ożywia ciebie. Idź i zrób to, bo światu potrzeba ludzi żywych."

autor opinii: Piotr

Niezwykłe podejście do zagadnienia istoty męskości. Nie tylko dla "grzecznych chłopców". Kupiłam dla swojego męża, ale postanowiłam również sama przeczytać, jako uzupełnienie "Urzekającej" tegoż samego autora i jego żony. Polecam wszystkim, zwłaszcza matkom synów. Niezwykła książka!

autor opinii: Iza

Bardzo interesująca.

Odnoszę wrażenie, że pomimo zapewnień samego autora, uznaje się, że jest to przede wszystkim książka o mężczyznach (męskości!) dla mężczyzn, a zapomina się, jak wiele może dzięki tej książce dowiedzieć się kobieta. Poza tym mnie trochę zaskoczył uniwersalizm tej książki. Ja sięgnęłam po nią po to, aby dowiedzieć się czegoś na temat mężczyzn. Lepiej ich zrozumieć. I rzeczywiście pewne rzeczy były dla mnie nowością, ale nie wszystkie. Wiele wyczuwałam do tej pory intuicyjnie, a słowa zawarte w tej książce pomogły mi po prostu umocnić się w moich przekonaniach. Najbardziej zaskoczyło mnie chyba jednak to, że pewne słowa odnosiłam do samej siebie i swojego życia - i nie chodzi mi tylko o te fragmenty wprost odnoszące się do kobiet, czy do relacji damsko-męskich. Nie jest to dla mnie tak poruszająca pozycja jak Urzekająca, ale i tak jedna z najlepszych, jakie czytałam w tym roku. W szczególności rozdziały o walce - wręcz dodają sił. Mnie, kobiecie ;) Poza tym wszelkie wzmianki, czy jeden cały rozdział poświęcony samym kobietom, ich odczuciom, uczuciom, budowaniu z nimi relacji , są, uważam, całkowicie zgodne z prawdą. Doskonale oddano tu naturę kobiety, więc i mężczyźni mogą w jakimś stopniu zrozumieć kobiety. Doskonale oddano jej uczucia, ale scharakteryzowano jej różnorodne role. Uważam to także za obowiązkową lekturę dla wszystkich matek posiadających synów. Zachęcam do przeczytania. Każdy mężczyzna powinien to przeczytać, bo uważam, że może być to bardzo pomocne w kształtowaniu własnej tożsamości, ale i kobiety warto do tego zachęcać.

autor opinii: Małgorzata

Polecam!

negatywna

autor niejednokrotnie zaprzecza sam sobie, stąd moja refleksja - jak można próbować naprawiać życie innych swoją ideą, w pełni jej nie rozumiejąc?
Może ja tu czegoś nie rozumiem, ale najpierw padają słowa "mężczyzna powinien mieć w sobie coś gwałtownego" a później "gwałtowny mężczyzna używający agresji na własnej żonie - jest be" helo?

Próbowałem stosować się do jego wskazówek, ale efekt był zupełnie odwrotny - powiedziałem parę rzeczy do pewnych osób, które po chwili zastanowienia okazały się krzywdzące. sposób w jaki opisuje on atmosferę w sowim domu - podpuszczając synów, by byli gwałtowni, nieokiełznani i dzicy - jest śmieszny, facet i banda dzieciaków bawi się w przerażających typów, cały czas sobie powtarzając "jesteśmy dzicy. jesteśmy niebezpieczni. taaaak, zdecydowanie jesteśmy dzicy i niebezpieczni. helo nr 2.

poza tym, zapomniał chyba o tym, że nawet w jego ulubionym filmie "Braveheart" jest taka scena, w której wuj małego Wallace'a mówi mu, że najpierw powinien nauczyć się korzystać z rozumu a dopiero potem z miecza. Czego szczerze temu panu, autorowi książki, życzę. a czytelnikom uzbrojenia się w podwójną dawkę sceptycyzmu i krytycyzmu.

autor opinii: dizel

Blysk w mroku!!Dzikie serce

Przeczytalam te ksiazke o 20 lat za pozno.....no,ale lepiej pozno niz wcale.

Polknelam ja wzrokiem i myslami.Teraz zaczne czytac od nowa,by tresci

mogly we mnie dojrzewac.

Mam trzech synow i postanowilam kupic im luki i strzelac z nimi-sa

zachwyceni i niecierpliwoscia czekaja na ten prezent.Widzialam radosc i

iskierki w ich oczach.

Wielka prawda o mezczyznie o roli Ojca,szkoda,ze moi synowie musza

liczyc tylko na mnie.Ojcowie ,tatusiowie,mezczyzni mali i duzi-jakze wielka

odpowiedzialnosc i znakomita role powierzyl Wam Pan Bog......

Polecam.Mam juz chetnych na nia,ale tej nie pozycze.Przykro mi.

autor opinii: Ewa Gutowska

Polecam

Lektura obowiązkowa dla każdego chłopaka i mężczyzny oraz dla każdej matki i kobiety. Książka ukazuje naturę mężczyzny i powody jego zachowań.
Świetny poradnik dla matek chcących pozwolić na rozwój osobisty synów- mężczyzn. Dla kobiet chcących zrozumieć naturę partnera. Dla mężczyzn aby odnaleźli w sobie prawdziwą naturę. W czasach gdzie męskość niewieścieje pozycja polecana.

negatywna

czytałam ksiazke razem z mezem. i nasza opinia jest taka sama. amerykanski poglad na Boga, pełna frazesów i uproszczen- białe to biale a maz to maz. Zbyt uproszczony podział na tradycyjne role.
Tak mi traciło faryzeuszostwem. W reku Biblia, usta pelne Boga ale..... nie mnie oceniac ludzi ale lektura tej ksiazki ani nas nie ubogaciła ani nic.
A z samym tematem sie w pelni zgadzam i popieram rozdział ról i nie mieszanie w sprawach naturalnego podziału miedzy kobieta a mężczyznna.
Ps jestesmy z mezem od 25 lat i mamy dwoch synów.

autor opinii: Jola Sussel

opinia pozytywna

Niesamowita książka którą sie czyta z zapartym tchem...Myślę że powinien ją przeczytać każdy mężczyzna,choc nie tylko on,zwłaszcza w dzisiejszych czasach,w których bardzo łatwo się zagubić,zagubić swoją męskość.Autor w sposób do tej pory niespotykany,ukazuje jak odnależć w sobie ,tą cząstkę serca,która jest najważniejsza w życiu prawdziwego męzczyzny.Polecam jak najbardziej, tą pozycję do przeczytania.

autor opinii: Grzegorz Jarzynka

Nowe spojrzenie na mężczyznę. Odkrywanie nowych pokładów męskiego punktu widzenia.

autor opinii: Marcin Barycki

Bardzo polecam!

Niesamowita książka. Myślę, że każdy mężczyzna, każdy ojciec, syn i mąż powinien ją przeczytać. Doskonale obrazuje jak zranienia z dzieciństwa mogą wpłynąć na całe życie, jak sobie z nimi radzić. Książka mówi o niezastąpionej roli mężczyzny w świecie, w małżeństwie, w rodzicielstwie - roli, która jest absolutnie wyjątkowa. Ten wątek bardzo mi się spodobał, ponieważ teraz często wmawia się nam, kobietom, że nie potrzebujemy do niczego mężczyzn, że jesteśmy samowystarczalne. A to nie jest prawda. Tylko razem stanowimy doskonałą całość, jesteśmy sobie potrzebni, tak stworzył nas Pan Bóg. Wspaniała książka o odkrywaniu sensu życia, o relacji z Bogiem i o pełni życia. Myślę, że także każda kobieta powinna tę książkę przeczytać. Mnie jako kobietę bardzo poruszyła...

autor opinii: Magdalena

prawda

Naprawdę trafił w sedno serca faceta. Polecam szczerze każdemu facetowi jako mini przewodnik

autor opinii: Tomasz Majorek

Gorąco polecam !!!

Świetna książka, pozwala spojrzeć na problem męskości od strony, od której nigdy bym się nie spodziewał. Jednocześnie napisana przyjaznym językiem i ubarwiona wieloma przykładami z życia i szeroko pojętej literatury, sztuki, kultury. Przemawia bardzo mocno i jest przydatnym drogowskazem. Polecam ;D

autor opinii: Marek Dziony

ksiazka dobra zarowno dla mezczyzny jak i kobiety, Pozwla blizej zrozumiec usposobienei mezczyzny. Kobiety czuja się w tych zwiazkach same. Kobieta np nie moze zrozumiec dlaczego osoba ktora nas kocha tak a nie inaczej sie zachowuje. dla nas mąż czy chłopak powinnien wlaczyc, dbac o nas zawsze a jednak meżczyzna ma ten swoj meski świat. Jak ten świat funkcjonuje-pozwala zrozumiec ta książka. Jednak związki różnia sie, treralcej sa zależne od rożnego podloża, osobowości itp.

Książka i dostawa

Książka polecona przez zakonnika szokująco życiowa. Dostawa szybciutka z miłym akcentem w opakowaniu :)

autor opinii: Andrzej Parada

Męski..

Książka bardzo dobra zawierająca wiele cennych spostrzeżęń w kwestii męskich zachowań .Wiele tłumaczy i można z tego skorzystać,będąć w związku .Polecam wszystkim,a młodym rozpoczynającym nowy zwiążek przede wszystkim,można uniknąć wielu błędów.

autor opinii: Jolanta Huet

Uwolnić z wieży

Zawsze uważałem , że nie jestem facetem , albo , że nie mam nic wspólnego z prawdziwym facetem. Po przeczytaniu jeszcze niecałej ( niech to będzie potwierdzeniem tego ,że mężczyzna bywa gwałtowny ) zauważam , że moja natura jest męska w taki sposób w jaki ma być i że przede mną niejedna bitwa do rozegrania.
Pozdrawiam

autor opinii: Robert Czupryn

Tęsknoty męskiej duszy.

Na dnie serca kazdego mężczyzny autor odkrywa wspólne nam ( mężczyznom) korzenie i wartości.Pokazuje tez zagrożenia jakie zamykają te wartości jakby w klatce .Zachęca też , aby człowiek zawsze walczył o realizację swoich marzeń.Mówi tez o tęsknocie serca za Bogiem, który powinien być w życiu na pierwszym miejscy , gdyż to On jest najwiekszą tęsknotą człowieka .Ksiązka po przeczytanu której raz , chce się wrócić kolejny .Polecam.

autor opinii: Krzysztof

najlepsza:)

zdecydowanie nalepsza książka jaką udało mi się przeczytać. jej przesłanie to nie wynalazek, ale odkrycie tego co drzemie w męskim sercu, to powrót do korzeni, do tego co jest tak naturalne dla mężczyzny. bez tej książki, wiedzy w niej zawatrej twrałbym nadal w wyobrażeniach, lękach i w tym wszystkim czym zły próbował przysłonić prawdziwy sens, cel, sposób życia do którego powołuje Bóg.
polecam i zachęcam do dzielenia się ze znajomymi:)

autor opinii: Mariusz K.

Nowa przestrzeń

Podczas czytania książki czułem, jak odkrywam nowe pola mojej duszy, które do tęj pory były zasłonięte przez szatana. Polecam tą pozycję jako lekture.

autor opinii: Maciej Lis

Bardzo inspirująca książka. Zmieniła mój punkt spostrzegania męskości i Boga.

autor opinii: Tomek Wróbel

Dzikie serce - książka o każdym mężczyźnie

Książka była bardzo zajmująca dla mnie, jako kobiety, ponieważ definiuje, w kontekście religii chrześcijańskiej:
* istotę męskości
* wzór męskiej dojrzałości
* tęsknoty męskiego serca
* relację mężczyzny z kobietą
* rany męskiej duszy i możliwości ich uleczenia

autor opinii: Ada Kawecka

Książka na początku wydawała się nudna, po drugim rozdziale jednak zaczęła do mnie docierać, zaczynało być ciekawie. Książka ma moim zdaniem wymiar bardzo psychologiczny i trzeba nieraz zastanowić się co miał autor na myśli. Moim zdaniem Książka "Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy" jest godna uwagi, niesie wiele przesłań, nie zawsze do końca się z nimi zgadzałem.

Warto było przeczytać.Dużo informacji o tym "co męszczyżnie w duszy gra".
Myślę,że może pomóc we wzajemnym zrozumieniu kobieta-męszczyzna.
pOLECAM.

autor opinii: Elżbieta Banach

Bardzo dobra. Polecam.

Bardzo dobra książka dla wszystkich pań, które pragną lepiej poznać tęsknoty męskiej natury. Pomocna w "wychowaniu" swojego męźczyzny. Gorąco polecam.

autor opinii: M. K.

Opinia o książce

Bardzo polecam. Książka napisana nie tylko dla mężczyzn. Po jej przeczytaniu zaczęłam na nowo odkrywać czym jest męskośc, a przez to bardziej rozumiec swojego męża. Mój mąż przeczytał ją jednym tchem. Poleciłam też innym znajomym. Czytają w pracy i w autobusie.

Dzikie serce

Jest to ksiażka, którą odnalzłem przeszukując internet. Chciałem przeczytać w końcu książkę, która mocno zapadnie mi w pamięć...i znalazłem. Przeczytałem na jednym tchu całe 170 stron i na drugi dzień drugi raz, gorąco polecam, jest to książka, która zmieniła wiele w moim postrzeganiu męskości.

autor opinii: Michał

Książka rzeczywiście bardzo dobra, mnie osobiście niektóre rozdziały mocno pobudziły i doprowadziły do takiej jakby wewnętrznej złości, że moje życie wyglądało tak a nie inaczej. Na szczęście na nic nie jest za pózno i mozna wiele jeszcze zmienić Jednym słowem daje do myślenia.

autor opinii: Jakub Dąbrowski

dobra ksziażka

ksiażkę przeczytałam jednym tchem, współczesne relacje kobieta- męzczyzna są trudne, ksziązka przybliża ten problem , autor w bardzo bezpośredni i prosty sposób wyjasnia potrzeby współczesnego mężczyzny i jednoczesnie obok nich wynikaja i potrzeby kobiety, wyjaśnione problemy -w życiu prywatnym- ich wspólne relacje nabierają sensu

autor opinii: Elżbieta Mieszkowska

Książka dla każdego (?) faceta

Po książkę "Dzikie serce" sięgnęłam po przeczytaniu "Urzekającej" i przyznam szczerze, że nie żałuje. Książka ta bowiem podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące męskości, prawdą - niestety- jest to, ze każdy z nas nosi w sobie wewnętrzną ranę. Zgadzam się z opinią autora dotyczącą pragnień męskiej duszy- potwierdzenie tego obserwuję wśród mężczyzn z mojego otoczenia. Polecam każdemu, czytaną jednak nie jako Biblię, ale cenną wskazówkę do podjęcia indywidualnych rozmyślań.

autor opinii: Asia Żytek

"Dzikie serce mężczyzny"

Bardzo ciekawa książka, otworzyła szerzej moje oczy. Autor bardzo dokładnie wyjaśnia tajniki duszy mężczyzny oraz jej różnice w stosunku do duszy kobiety. Zrozumienie siebie nawzajem, naszych pragnień i potrzeb jest podstawą do jakości naszego życia. Żałuję, że nie trafiłam wcześniej na tę książkę. Mam już dorosłego syna i na pewno postaram się aby i on ją przeczytał
Bardzo dziękuję.

autor opinii: Bożena Stańczyk

Super!

Zdecydowanie najlepsza książka jaką kiedykolwiek przyszło mi czytać. Uważam że każdy powinien ją przeczytać. Emanuje taką mądrością życiową i głębią wiary, że człowiek ma chęć do wszystkiego, zwłaszcza do odnajdowania siebie :)

"...i pamiętaj, nie pytaj siebie co potrzeba światu. Zapytaj się, co ożywia Ciebie, i idź zrób to, ponieważ światu potrzeba ludzi żywych."

autor opinii: Karol Grec

Bardzo dobra książka !!!

Co prawda jestem kobietą, ale książkę ,,Dzikie serce...", przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Teraz lepiej rozumiem mężczyzn i ich lęki.
Wcześniej przestudiowałam ,,Urzekającą.Okrywanie tajemnicy kobiecej duszy" napisaną przez tego samego autora i jego żonę Stasi, i też gorąco polecam wszystkim tę książkę.
Dobrze znać nawzajem pragnienia duszy kobiety i mężczyzny, żeby stworzyć piękny,dojrzały, duchowy związek.
A panom życzę zrealizowania pragnienia: stoczenia bitwy, przeżycia przygody i uratowania Pięknej.

autor opinii: Halina Prętkiewicz

Dzikie serce.

Cóż tu mam rzec? Książka wydobyła ze mnie cechy, o które sam siebie nie podejrzewałem i jestem nią naprawdę BARDZO zaskoczony. Mało tego, od razu po jej przeczytaniu kupiłem "Dzikie serce- ćwiczenia w drodze", które pozwalają mi odkryć siebie samego w jeszcze większym stopniu. Uważam, że KAŻDY mężczyzna powinien przeczytać tę pozycję i serdecznie do tego zachęcam!

autor opinii: Adam Kogut

POLECAM

swietna lektura nie tylko dla mężczyzn ale i dla kobiet (żon, sióstr, matek i po prostu koleżanek). POLECAM

autor opinii: Kasia

MOCNA :)

Mocno polecam. :) Książka bardzo ciekawa. Zwraca uwagę na wiele rzeczy w życiu. Pozwala spojrzeć na parę spraw w inny sposób.

autor opinii: Krzysztof Jabłoński

Piękno męskiej tęsknoty.

Książka "Dzikie serce" jest lekturą porywającą. Już w trakcie czytania zaczęłam inaczej patrzeć na męski świat: męża,dorosłych synów, kolegów. Wszystko staje się inne, bardziej zrozumiałe, głębokie i... jakże piękne! "Dzikie serce" jest porywające,na bieżąco dzieliłam się emocjami z najbliższym otoczeniem, po zakończeniu natychmiast pożyczyłam koleżane. Ale też zamówiłam kolejny egzemplarz, by obdarować nim przyjaciół. Najważniejsze jest to, że podczas tej lektury tak blisko czuje się obecność Boga. Doprawdy przedziwne, piękne i niesamowite! Gorąco polecam.

autor opinii: Majka Żylińska

Zachęcam do lektury!

Uważam, że jest to pozycja wyjątkowa, jakiej dotychczas nie spotkałam. Biblijne odczytanie powołania mężczyzny i wezwanie do udziału w ciągle toczącej się walce duchowej to coś, o czym w katolicyzmie nierzadko zapominamy, albo mówimy o tym mało. ksiądz Proboszcz mówił kiedyś z ubolewaniem, że nasz kościół staje się żeńsko-katolicki i trudno się z nim nie zgodzić. Autor pokazuje, jak bardzo waleczni, aktywni mężczyźni są potrzebni dzisiaj w Kościele i jak bardzo Kościół potrzebuje uważnie na nowo odczytywać powołanie mężczyzn w świetle Słowa Bożego. Kawałek dobrej psychologii opartej na Biblii. Polecam gorąco!

autor opinii: Malgorzata Kwiecińska

Książka poprostu rewelacja.Autor otworzył mi oczy.Myślę że jestem na dobrej drodze w poszukiwaniu swojego DZIKIEGO SERCA :)
Pozdrawiam Serdecznie

autor opinii: Jacek

Super książka !!!!!!!!!!!!!!!

Przeczytałem ją już 3 razy. Jest to pierwsza książka, którą przeczytałem po nawróceniu i zdecydowanie z całego swojego serca polecam każdemu mężczyźnie. Pokazała mi wiele spraw, które od zawsze miałem w sercu, ale zostały one mocno zanieczyszczone i pokaznane za coś złego i urabiano mnie na miłego, grzecznego chłopca. Autor pokazał mi, że to co jest we mnie jest dobre i przedstawia to od strony Bożej. Byłem książką i jestem zachwycony i jest do dla mnie druga książka do Piśmie Świętym. Jest ona przemieniająca i dzięki niej odkryłem i będę jeszcze odkrywał prawdziwą męskość.

autor opinii: Krzysztof

Super

trzy podstawowe prawdy o męskiej dusz-jak wiara nadzieja i miłość, tak prawdy Eldredge'a to podstawa!

autor opinii: Pawlo

Przydało się :)

Jestem kobietą, ale bardzo chciałam przeczytać tę książkę, żeby móc lepiej zrozumieć bliskich mi mężczyzn - ojca, braci, chłopaka czy nawet uczniów. Przydało się :), polecam.

autor opinii: Justyna

Dobra, wartościowa książka

Jak w tytule, warta przeczytania i poznania, przedstawia ciekawy punkt widzenia i porusza ważne aspekty współczesnego życia, społeczeństwa, a także tematy, wg autora kluczowe dla każdego faceta i nie tylko.

autor opinii: Piotr

Polecam.Niezwykle wciągająca i ciekawa pozycja.

autor opinii: Milena Węgiełek

Rozwiązanie

Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę dla kobiet. Można bardziej zrozumieć mężczyzn i to co robią. Świetna psychologiczna książka dla wierzących, którzy szukają rozwiązania problemów z samym sobą. Wiele zostaje rozjaśnione i na prawdę pasuje wszystko do całości.

autor opinii: Ilona Lipka

Polecam każdemu panu!

Cóż mogę napisać? Kupiłam już ponad 10 egzemplarzy tej pozycji i zawsze jest to trafiony prezent. Koledzy, znajomi bardzo mi dziękują :-))

autor opinii: Małgorzata Kozłowska

Mam nadzieje, że książka, którą podarowałam mojemu bratu pomoże mu w rozwiązywaniu męskich problemów i zmaganiu sie z samym sobą.

autor opinii: I.N.

Polecam

Książka spełniła moje oczekiwania, czasami za dużo cytowania innych książek co utrudnia czytanie, ale to mała wada. Muszę przyznać że pomogła mi ta książka stać się lepszym mężczyzną

autor opinii: Konrad

Skłania do refleksji

Książka, która pozwala na krok ku zrozumieniu "ich" męskiego świata...będzie odkrywcza zarówno dla kobiet, ale i dla wielu poszukujących własnego "ja" mężczyzn

autor opinii: A.T.

Dzikie Serce

Książka niesamowita, poruszająca bardzo ważne kwestie związane z naszym życiem ,gorąco polecam facetom i kobietom po przejściach daje możliwość spojrzenia na swoje lub współmałżonka życie z innej strony jeszcze raz gorąco polecam!!!

autor opinii: Zdzisław Iwan

Polecam.

Dobra książka o męskiej duchowości i psychice.

autor opinii: ks. Piotr Gasiorek

Cudowny ojciec dla kochanego syna

Gdybym miał dostęp do tej ksiązki kiedy miałem naście lat napewno uniknął bym niektórych błędów. Mam teraz możliwość pomóc swojemu ukochanemu synowi i dlatego dostał ją na Mikołaja. O tym, że prezent był trafiony świadczy to ,że po 2 dniach po przeczytaniu jeszcze raz mi podziękował. Dzisiaj powiedział , że o niej (książce) usłyszał w homili, były czytane fragmenty....

autor opinii: Tadeusz Stolarski

Daje do myślenia.B.dobra pozycja.Potrzebna myślę każdemu do przemyślenia,spojrzenia na swoje życie.

autor opinii: Andrzej Matusik

"Dzikie serce"

Ksiazka jak najbardziej godna przeczytania i polecania dalej w swiat. John Eldredge w jasny i przystepny spobsob potrafi wyjasnic duchowe roznice miedzy kobieta a mezczyzna, oraz - co najwazniejsze - kontekst i zamysl bozy dla swoich stworzen, ktore wcale nie musza jedynie pograzeni w smutku prosic o Jego pomoc, ale rowniez zyc z Nim na codzien, w glebokiej przyjazni, i jak w przyjazni, dzielic sie z nim najmniejszymi nawet drobnostkami naszego zycia. Mnie ksiazka ta, dzieki swojemu dynamizmowi, otworzyla oczy na potege Slowa Bozego i pelniejsze doswiadczenie Wybawiciela. Polecam!

autor opinii: Marcin J.

"W czym rzecz?" Do Pani Małgorzaty Klimczak

Świetna lektura, w prosty, przystępny sposób mówi o rzeczach najważniejszych. Zaskakuje głębią teologicznych treści, którą chyba niewielu czytelników odkrywa. Ale jak widać nawet potraktowana jako popularno-psychologiczny poradnik głęboko porusza serce czyli...duszę. Parafrazując Stachurę - dotyka Cię czyli Cię dotyczy, gdyby Cię nie dotyczyło, nie dotykałoby Cię. Pani Małgorzato, przeczytałam pozostałe książki tego autora. "Pełnia serca" to milowy krok w rozwoju duchowym. Polecam serdecznie! Kolejnym w życiu samego autora może się stać poznanie roli Maryi i...przyjęcia katolicyzmu, czego mu z całego serca życzę a pozostałym krytykującym przypominam, że wielu tzw. katolickich autorów daleko bardziej odbiega od Prawdy.

autor opinii: Ewa

Polecam !!!

Wiedziałem że jest to dobra książka bo słyszałem wiele dobrych opinii na jej temat, ale gdy udało mi się w końcu zabrać za czytanie tej lektury to zrozumiałem tak na prawde że "Dzikie Serce" to nie jest zwykła ksiązka, to książka która wskazuj jak każdy poraniony facet może zaleczyć krwawiące rany i wrócić do świata jako prawdziwy waleczny wojownik, pomaga odkryć sens, istotę życia każdego faceta... POLECAM

autor opinii: Rafał

DZIKIE SERCE. TĘSKNOTY MĘSKIEJ DUSZY

BARDZO CIEKAWA KSIĄŻKA , POLECAM

autor opinii: EWA ZABORSKA

Stereotypy chyba przestarzałe

Cieszę się, że spotkałem konstruktywne negatywne opinie, a nie tylko tanie komercyjne zachwyty. Zastanawiały mnie od dawna stereotypy. Czy dobry lekarz, kierowca, informatyk, zegarmistrz, wykładowca uniwersytetu, menadżer firmy, muzyk to nie zawód dla mężczyzny? A to kłóci się z lansowanym tutaj stereotypem walki, nie wspomniawszy o antykościelnych akcentach.

autor opinii: Mariusz

kije i rycerze

Dzięki tej książce zrozumiałam dlaczego moi synowie tak bardzo umiłowali zabawę kijami... Gdy mój starszy syn zaproponował mi zabawę w rycerza i księżniczkę byłam z Niego dumna!!! Książka wspaniała!!!

autor opinii: Ania

Rewelacja!

Pochłonęłam książkę jednym tchem. Czyta się fantastycznie, bo napisana jest bardzo przystępnym językiem. Jeśli chodzi o treść, to jestem równie bardzo zachwycona. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat mężczyzny, którego kocham, ale także i o sobie. Polecam na prezent dla ukochanego, ale niech każda kobieta najpierw przeczyta to sama! Bardzo, bardzo polecam! Z pewnością jest do książka, do której będę wracać.

autor opinii: Paulina

Znawcy tematu a zwlaszcza psychoterapeuci jednym glosem twierdza,ze oto mamy czasy,kiedy mozemy mowic o kryzysie rodu meskiego.Ksiazka J.Eldredge "Dzikie serce"jest cudownym przewodnikiem dla kazdego mezczyzny,ktory teskni za wolnoscia,przygoda i piekna bialoglowa.Dla kazdego faceta,ktory ma watpliwosci,ze nim jest i zle sie czuje w swojej skorze.Autor wyjasnia jak zrozumiec i zaakceptowac nature mezczyzny,jego "dzikosc serca".

autor opinii: Urszula Ustyniuk

Super książka - przeczytałem od razu

Miło jest czytać ta książkę i porównywać do siebie. Wziąłem sobie serio tą pasje z jaka Janek podchodzi do życia i już dziś widzę ze łatwiej mi sie porozumieć z moimi dziećmi.
Polecam wszystkim mężczyznom z jako takim doświadczeniem życia. Już nie muszę sie martwić o wojownicze nastroje moich synów. A i mojej żonie jest latwiej ze mna. Teraz czytam dalsze książki Janka.

autor opinii: Jarek Bartnik

dzikie serce

książka mi się bardzo podobała, głównie dlatego, że jako kobieta mogłam choć trochę poznać duszę mężczyzn

autor opinii: Karolina

Nie polecam tej książki. Zawiodłam się. Jeśli by odnieść te poglądy do realiów maszego współczesnego życia, to 80% mężczyzn musiałoby porzucić swoje dotychczasowe zajęcia, swoje kobiety i "szukać" własnej duszy i wykonywać tylko "męskie zajęcia". Poglądy bardzo zawężone, uproszczone, aczkolwiek pewne elementy wartościowe i ciekawe. Dużo lepsza druga część książki, ale nieco nieskorelowana z pierwszą. Sądzę, że gdyby czytał to mężczyzna, to mógłby popaść tylko w kompleksy, że nie jest stuprocentowym mężczyzną. Autor przedstawia swoje poglądy trochę w taki sposób, jakby chciał narzucić jeden model męskości.

autor opinii: .........

Mężczyzno...walcz!

"Dzikie serce" jest książką którą powinno się przeczytać więcej niż jeden raz. Pięknie i dogłębnie opisana walka, jaką musi przejść mężczyzna w czasie swojego życia aby odnaleźć swoje prawdziwe "ja", szczęście i sens przebywania na tym świecie. Jest to książka pisana, spokojnym i nie zbyt skomplikowanym językiem, jednak proponuje czytać ją powoli i w skupieniu, żeby zrozumieć o co tak naprawdę dzieje się w męskiej głowie. "Dzikie serce" pomogło mi zrozumieć zachowania mężczyzn a także pokazało w jaki sposób do nich trafić i odczytywać sygnały które wysyłają.Zdałam sobie również sprawę kim tak naprawdę jest mężczyzna, co nim kieruje i dlaczego jest taki a nie inny. Z całego serca polecam tą pozycje bo warto wgłębić się w uczucia mężczyzny a także zrozumieć, dlaczego Bóg postawił przed nimi tak wielkie zadanie opieki nad światem i kobietą.

autor opinii: Ewa Książek

Bardzo dobra...

Bardzo dobra książka, ponieważ autor w prosty sposób pomaga zrozumieć czytelnikowi na czym polega tak właściwie istota męskości. I niestety ma rację, że wiele rzeczy (Kościół, media, ogólnie otoczenie) przekręciło pojęcie "prawdziwego mężczyzny".

autor opinii: Bartłomiej Rodak

"Dzikie serce"

Zarówno "Dzikie Serce", jak i "Urzekająca" zrobiły na mnie ogromnie wrażenie. Uzmysłowiły mi spojrzenie na pewne sprawy z "drugiej" strony. To pozwala zbudować lepsze relacje i zrozumieć drugą osobę lepiej, ale przede wszystkim poznać samego siebie. Zajrzeć w głąb swojego serca i odkryć je na nowo. Może nawet po raz pierwszy. W ten sposób odkrywamy swoje pragnienia, dowiadujemy się jak wyglądają nasze relacje z innymi oraz możemy zrozumieć często zachowania innych. Wszystko zależy od naszej wrażliwości oraz sytuacji w jakiej się znajdujemy (znaleźliśmy). Często nasze niepowodzenia w życiu pozwalają nam spojrzeć w nieco inny sposób. Dobrze jest wówczas przeczytać dobrą książkę, która może okazać się bardzo pomocna. Obie te książki bardzo mi pomogły. Polecam je wszystkim, zwłaszcza osobom które chcą czegoś więcej...
Łukasz Motyliński

autor opinii: Łukasz Motyliński

Dzikie Serce

Gorąco polecam książkę dla Panów w różnym wieku wiele dobrych życiowych wniosków...

autor opinii: Bartosz Graczyk

Jestem bardzo miło zaskoczona fachową obsługą,szybką odpowiedż listem na email,pełnię informacji dotycz.zamówienia.Co do oferty-jest bardzo bogata,rzeczowo i w pełni przedstawiona.Książka-DZIKIE SERCE...warta polecenia zwłaszcza,że czyta się ją z zapałem,a potem ciągle do niej wraca.DZIĘKUJĘ ZESPOŁOWI REDAKCJI

autor opinii: Jolanta Potępa

Polecam

Polecam. Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn

autor opinii: Sandra Hohlfeld

Polecam

Profesjonalna transakcja. Szybka wysyłka, stan książki bez zarzutów.

autor opinii: Dariusz Telepko

Szczególnie polecam

wszystkim młodym małżeństwom, aby mogli wzajemnie się uczyć siebie.

autor opinii: J.M.

!!!

Zacząłem czytać.Książkę czyta się świetnie.Książka daje tyle do myślenia,jak żadna inna.
Książka może i tłumaczy,może i poucza,może i daje wskazówki,może i wszystko - na pewno skłania do refleksji - z bardzo pozytywnym akcentem i spojrzeniem.
Pozycja godna każdej uwagi!

autor opinii: Łukasz Szczygieł

Rewelacyjna książka

Książka "Dzikie serce" jest rewelacyjna, kiedyś słyszałam że jest to książka dla kobiet by zrozumiały mężczyznę, ale po przeczytaniu powiedziałam swojemu chłopakowi ze to właśnie on powinien ją przeczytać żeby właśnie siebie zrozumieć, każdy chłopak, narzeczony, mąż powienien ja przeczytać, polecam gorąco!!!!!!!!!

autor opinii: A Niewadził

tego nam potrzeba

bardzo dobra książka dla wszystkich, którzy chcą poznawać siebie i prawdę

autor opinii: Elżbieta Cybulska

Mega Pozytywna

Fantastyczna książka. Warto poznać świat mężczyzn i sposób myślenia oraz ich przeznaczenie na Ziemi jako Mężczyźni. Ta książka powinna być stałą lekturą każdego mężczyzny :) i kobiety również coby facetów trochę zrozumiały :) Warto do niej ciągle powracać !

autor opinii: Magdalena Szotowicz

Bardzo ciekawa pozycja dla mlodych meżczyzn.

autor opinii: Maria Węsierska

Myślę, że zarówno autora jak i tytułu nie trzeba nikomu rekomendować. Polecam szczególnie uwadze ojców, których synowie wchodzą w wiek dorosły. Doskonała również dla kobiet by lepiej zrozumieć kim tak naprawdę jest mężczyzna.

autor opinii: Robert

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.

Sięgnąłem po tą książkę, gdyż słyszałem wiele dobrych rzeczy o autorze i o tym tytule. Przyznam szczerze że spełniła moje oczekiwania a nawet wielce przerosła. Z jednej strony (co jest przykre dla mnie) dowiedziałem się że pomimo 27 lat, nie jestem mężczyzną, jestem chłopcem, który czasem lepiej lub gorzej radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością (niestety częściej gorzej). Ale z drugiej, dała nadzieję na zmianę. Pokazała co trzeba zrobić, aby stać się prawdziwym mężczyzną. Uważam że jest to książka którą powinien przeczytać każdy "facet". Ale nie tylko. Kobiety również znajdą w niej wiele cennych wskazówek na temat "budowy i działania" męskiego, zdrowego męskiego serca.

autor opinii: Łukasz Krotosik

do "1 gwiazdki Niezadowolony od samego początku "

Witam. Przeczytałem od początku do końca i zamierzam zacząć znowu. Odpowiadając na to pytanie stwierdzę: TAK..widocznie jesteś za młody. Poczekaj parę lat (jeśli rzeczywiście jesteś nastolatkiem). Książka dla ludzi młodych..ale tych już dorosłych.. Fakt początek może być zniechęcający..ale później wszystko się prostuje. Mnie osobiście zachęciła do czytania Bibli..Pozdrawiam

autor opinii: Mirek

Ksiązkę ofiarowałam w prezencie, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć. Jednak osoba, która otrzymała ode mnie książkę, twierdzi, że to barzo dobra lektura.

autor opinii: Alina Picur

warto sie ZASTANOWIĆ

Witam-dobra i ciekawa ksiazka ale sa tez fragmenty ktore mnie sie nie podobaja,autor jest troche przeciw kosciolowi i Sw.Teresie z Kalkuty a przeciez milosc do blizniego to drugie najwieksze przykazanie Boże. Sa lepsze ksiazki o podobnej tematyce np.Wolni od niemocy Augustyn Pelanowski -polecam

autor opinii: Rafał

opinia

Bardzo dobra książka,szczególnie dla mężczyzn.Ukazuje prawdziwą stronę potrzeb męskiej natury.Pozwala skonfrontować relacje życiowe i spokojnie prowadzi przez tematykę męskości.

autor opinii: Pawluczek Mirosław

tę pozycje polecam dość często mlodym /i nie tylko/ mężczyznom czasu rekolekcji o osobowosci jeszcze formujacej się lub potrz3
bujacej takiej formacji...

autor opinii: Stanisław Majcher

Jestem zadowolony

Zamówienie zrealizowane właściwie. Polecam.

autor opinii: Rafał

Niezadowolony od samego początku

Jestem nastolatkiem, wierzącym, praktykującym katolikiem. W trakcie czytania "Urzekającej", Mama uniosła się ową książką i to spowodowało, że poleciła mi "Dzikie serca"(bo tego samego autora itd. No i oczywiście, bo o "tęsknotach męskiej duszy"). Pomyślałem "czemu nie?" Po jakimś czasie wziąłem się za polecaną mi książkę, żeby lepiej zrozumieć siebie i być lepszym dla swojej drugiej połówki. Przeczytałem parę rozdziałów i już nie wiedziałem co myśleć. Autor wyraźnie krytykuje Kościół(nie zaznacza, jaki Kościół i w końcu nie wiadomo czy katolicki czy może protestancki). Stwierdza, że ogranicza mężczyznom bycie mężczyznami, że przez Niego nie ma już prawdziwych facetów.
Podczas czytania z jednym stwierdzeniem się zgadzam, inne kompletnie (jako katolikowi) mi nie podchodzi. Czuję się urażony niektórymi komentarzami autora. Straciłem wiarę w siebie i doszedłem do wniosku, że nie spotkałem się jeszcze z mężczyzną, który przez słowo pisane prawidłowo i rzetelnie uświadamiałby innym czy są dobrymi dżentelmanami, czy mężami. Najlepiej robi to kobieta. To zdanie z jej ust liczy się dla mężczyzny najbardziej, a nie kogoś, kogo nigdy nie widział na oczy, albo nie słyszał.
Książkę moge polecić tym, którzy są w stanie rzucić wszystko, osiodłąć konia i pojechać na nim gdzieś daleko do(najlepiej dziewiczej, niezurbanizowanej) puszczy czy innego lasu, gdzie będzie mógł przywiązać konia do drzewa, a samemu oddać się lekturze. Kiedy uzna, że pora wracać wstąpi do baru, albo na mecz ostro rywalizujących klubów krajowej ligii i poprzestawiać parę nosów. Ale nie byłaby ta bitka jedynie marnym wysiłkiem. Przecież bije się za swój klub, albo za szklankę, którą jakiś facet strącił ze stołu. To jest dopiero wartość za którą warto przelać krew.
Podsumowując, jestem bardzo zniesmaczony tą pozycją. Największy skutek odniosłaby w dzikim sercu jakiegos lekkoducha, któremu na niczym nie zależy.
A może jestem po prostu jeszcze za młody? Nie wiem, nie podoba mi się, nawet nie doczytałem do połowy.
Pozdrawiam.

autor opinii: Niezadowolony

Książka Dzikie Serce

Uważam że jest to wspaniała książka. Wiele można się dowiedzieć i nauczyć. Wspaniała do czytania dla zarówno kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Gorąco Polecam!!!

autor opinii: Łukasz

Polecam

Bardzo dobra książka ukazująca drogę do prawdziwego ja jakie jest w człowieku od chwili narodzin, a które zostało w którymś momencie życia źle ukierunkowane.

autor opinii: Rafał

Polecam

świetna książka dla każdego mężczyzny oraz dla kobiet-aby lepiej zrozumiały swoich mężczyzn.
Każdy powinien ją przczytać,a szczegolnie matki mające synów,aby nie wychowały ich na zniewieściałych chłopczyków!

autor opinii: Barbara Kalejta

Świetna książka

Świetna nie tylko dla męszczyzn, również dla kobiet ,żon i matek. Polecam serdecznie.

Nie tylko dla mężczyzn

Autor w bardzo przystępny sposób przedstawia odrębność dwóch płci. Wskazuje na źródło naszego istnienia... Pomaga człowiekowi odkrywać Boży obraz w sobie...
W "Urzekającej" pogłębia spojrzenie na kobietę, obie pozycje warte przeczytania

autor opinii: Violetta Zapalska

SUPERR

Super książka dla żon, które chcą zrozumiec swoich mężów

autor opinii: Aneta

W czym rzecz?....

Nie zgadzam się z co dziesiątym zdaniem Autora! Z co dwudziestym bym polemizowała, a reszta - to truizmy. Truizmy, o których często zapominamy i które warto przypominać. Dla tych truizmów i po to, by "podyskutować" z Autorem warto po tę książkę sięgnąć.
Absolutnie nie podzielam zachwytów, euforii, czy momentami egzaltacji osób, których opinie można przeczytać. Ich odbiór mnie zastanawia. Tym bardziej, że nie ma jakichkolwiek opinii na temat innych pozycji Johna Eddredge. ....A przecież jeśli ktoś zachwyci się jedną książką autora, czym prędzej sięga po następne. W czym rzecz?...

autor opinii: Małgorzata Klimczak

Świetna książka dla każdego!

Książka pomaga zrozumieć mechanizmy kierujące kobietą, mężczyzną. Pomaga zrozumieć płeć przeciwną. POLECAM!

autor opinii: Czytelniczka

rewelacyjna

Książka rewelacyjna zarówno dla kobiety jak i mężczyzny, trzeba ją koniecznie przeczytać, warto w młodości. Przeczytałam ją już wcześniej. Podarowałam ją moim dorosłym dzieciom. Szkoda tylko, że tak późno do niej dotarłam. Poleciłam ją znajomym i kupiłam dla nich w promocji.

autor opinii: Grażyna Markowicz

Fundament męskości

Czytam książkę już trzeci raz i za każdym razem odkrywam na nowo pokłady męskości jakie we mnie drzemią. Nigdy wcześniej nie trafiłem na taką rewelacyjną pozycję. Łączy w sobie elementy głęboko duchowe z prawdziwymi, fundamentalnymi pragnieniami męskiej duszy. Rewelacja. Polecam!

autor opinii: Kamil Kędzior

must read

Swietna ksiazka.Zacheca,motywuje do odkrywania w sobie meskosci. Wyprostowuje czesto zaburzone spojrzenie na wiare.

autor opinii: grzegorz ros

zmusza do myslenia

czyta sie miejscami trudno, bo zmusza do myslenia. Kiedy zaczynam czytac nastepny rozdzial to wracam pare kartek do tylu zeby to jeszcze raz przetrawic.
Bardzo ciekawa ksiazka.

autor opinii: Mariusz M.

na prezent?

Czy ta książka nadaje się na prezent dla młodego księdza (30lat)? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

autor opinii: km

Ksiazka warta przeczytania. Polecam wszystkim.

Dzikie serce

mam dwóch mężczyzn w mojej rodzinie przeczytałam sama i przekazałam tą książkę mojemu synowi.Szkoda że nie miałam okazji przeczytać takiej ksiązki kilkanaście lat wcześniej. Miałam wiele pytań na które nikt nie potrafił mi odpowiedzieć dopiero po przeczytaniu tej ksązki wszystko się poukładało.

autor opinii: Jolanta Rutkowska

Dobra książka

Kim chcesz być miłym chłopcem czy prawdziwym mężczyzną? To drugie! :)Podoba mi się ta książka, bo znajduję w niej nawiązanie własnych doświadczeń, filmów które lubię i sytuacji które przeżyłem.

autor opinii: Bartek Zając

Świetna

Ksiązka fantastyczna, z gatunku tych przełomowych i ukazujących rzeczy nieuświadomione. Słyszałem na temat "Dzikiego serca" już mnóstwo pozytywnych opinii, a teraz jestem zmuszony je potwierdzić. Co do samego sklepu to obsługę oceniam pozytywnie, szybka wysyłka i bez większych problemów :)

autor opinii: Jonatan Biłan

Az sie chce zyc....

po przeczytaniu tej ksiazki,patrze na swiat jakby z innej perspektywy.

Te wszystkie przygody, ktore sie mi sie marza, sa dla mezczyzny calkiem normalne, a nie ciagle grzeczne spedzanie czasu w domu,
azeby sie inni nie martwili.

Otrzymalem odpowiedz na wiele pytan z ktorymi sie borykalem od dluzszego czasu.

autor opinii: Tomek

polecam

Książka dla prawdziwych facetów. Polecam

autor opinii: Sebastian

Naprawdę warto

Czasami ludziom wydaję się,że coś wiedzą, kiedy tak naprawdę nie wiedzą nic. W ich głowach zalega jakaś idea, która nijak się ma do ich rzeczywistości. Tak samo wielu panom wydaje się, że są "pełnymi" mężczyznami robiąc oszałamiającą karierę, szczycąc się sukcesami. Ta książka otwiera oczy na prawdziwą wiedzę. Mądrość, która leży w sercu każdego mężczyzny. Pierwiastek, który go napędza. Co najważniejsze nie jest to sucha teoria, a moc, która wypływa z największej głębi i pomaga odnaleźć swoje powołanie.

autor opinii: Rafał

wspaniała książka pomagająca zrozumieć istotę mężczyzny - jemu samemu, a jeszcze bardziej kobiecie

Najwspanialsza książka o tym, co mężczyzna czuje, pragnie, kocha; pomagająca odnaleźć mu samego siebie, zrozumieć zranienia i zahamowania. Wszystkie inne książki o mężczyznach dla mnie zbladły po przeczytaniu właśnie tej. Gorąco polecam wszystkim żonom, narzeczonym, matkom (otwierają się oczy na wiele spraw) - a dla wszystkich panów - lektura obowiązkowa

autor opinii: Dorota Balińska

Dla mnie jest to bardzo wartościowa książka, poniważ wskazała mi ład i zdrowe proporcje pomiędzy pragnieniami jakie sam czuję w mojej męskiej skórze i wyobrażeniami o tym jakiego zachowania wymaga ode mnie religia, inni ludzie. Dzięki tej książce zobaczyłem też, że ekspresja osobowości w nieskrępowany, czasem gwałtowny i bardzo asertywny sposób i walka o silny charakter nie muszą oznaczać niczego złego dopóki nikogo to nie krzywdzi i wypływa z prawdziwej potrzeby serca. Cieszę się, że ta książka stanęła mi na drodze i mam ją ciągle w zasięgu ręki.
Autor faktycznie ma dar przemawiania do serca czytelnika.

autor opinii: Michał Owczarczyk

Warto przeczytać

Książka przeznaczona niby dla mężczyzn, ale chętnie po nią sięgnęłam, aby móc lepiej ich poznać i zrozumieć. Jednak znalazłam w niej sporo rzeczy, które odnoszą się konkretnie do mnie. Książka dała mi wiele do myślenia i na pewno przeczytam ją drugi raz aby więcej z niej wynieść. Jak najbardziej godna polecenia.

autor opinii: K

pozytywna

jestem zadowolony z zakupu szybka dostawa

autor opinii: Kamil Nowak

Treść bardzo ciekawa i w pewnych momentach zaskakująca.

autor opinii: Kasia

Zapierające dech w piersiach!

Jedna z kilku książek, które mogą w pozytywny sposób wywrócić życie do góry nogami. John Eldredge umieścił w tej książce kawałek esencji męskiego serca, który jest świetnym drogowskazem w tych trudnych czasach feminizacji i "morderstwa" mężczyzn.

autor opinii: Stanisław Wiloch

Polecam

Książka ciekawa i myślę że każdy kto chcę troszkę poznać męską duszę powinien ją przeczytać. Na pewno się nie zawiedzie.

autor opinii: Piotr

Trzy w jednym

W tej książce mieszczą się Sw. Augustym, Tomasz a Kempis, św. o. Pio, Jan Paweł II i wielu wielu innych, którzy mówili o duszy człwieka i o realcji człowieka z Panem Bogiem. Na dodatek mówi ona o sprawach konkretnych tak, że współczesny człowiek może się w nich odnaleźć i zobaczyć w jaki sposób w naszym pokoleniu Bóg współpracuje z człowiekiem dla jego zbawienia.
Nie daje łatwej recepty na szczęście, natomiast budzi tęsknotę za Życiem. (por. np. J 14,6). Książka bulwersuje i prowokuje.

autor opinii: Teodor Piszczek

Rewelacja!

Zdecydowanie polecam zarówno mężczyznom jak i kobietom. Po jej przeczytaniu inaczej patrzy się na problemy z jakim borykają się mężczyźni, a tym samym kobiety ;-. Lepsza niż jakiekolwiek nauki przedmałżeńskie ;-)

autor opinii: D.

Dla ojców

super ksiazka,chcesz wychowac dobrze syna ,warto przeczytac,proponuje szczegolnie niesmialym mezczyznom i dla matek.wspaniale sie czyta uczy zycia,rozwoju osobistego i powrotu do Boga.

autor opinii: rafał

Dzikie serce - czyli afryka inaczej :)

Dzikie serce może kojarzyć się nie jednemu czytelnikowi z afryką i buszem.Autor w książce porusza argumenty na które codziennie nie zwracamy uwagi. Według utartego i chyba znanego wszystkim faktu każdy prawdziwy mężczyzna powinie "spłodzić dziecko", "wybudować dom" i "posadzić drzewo".John tymczasem przedstawia nam nowe argumenty (na które do tej pory nie zwracałem uwagi :))1."Przeżyć przygodę" i to nie koniecznie chodzi o przygodę kończącą się w łóżku 2. "Stoczyć bitwę" nie taką na szabelki czy też z pistoletem w ręku i 3 jak, że ważny w życiu każdego mężczyzny czy też kobiety a mianowicie "obronić piękną".Książkę przeczytałem dzięki ks Piotrowi Pawlukiewiczowi.W jednym z kazań powiedział,że każdy mężczyzna jest swego rodzaju ochroniarzem kobiety .Książka warta przeczytania przez każdego (nie tylko płci męskiej).Każda kobieta po przeczytaniu tej książki zobaczy jakie są tęsknoty męskiej duszy :)) Jeśli jesteś człowiekiem Wiary i dbasz o rozwój duchowy i osobisty interesuje Ciebie tematyka rodziny to warto zajrzeć do księgarnia Tolle.pl. Jest w niej miła i szybka obsługa w której są również niespodzianki i rabaty :)) Pozdrawiam :))

autor opinii: Tomasz Zieliński

polecam

Bardzo polecam książkę Dzikie serce, porwała mnie bardzo! Jest wiele cytatów i odnośników do Biblii, ale mi osobiście to nie przeszkadza. Treść świetna! Czytając wiele książek o tematyce psychologii stosunków damsko-męskich, ta różni się bardzo.
No i oczywiście w piorunującym tempie doszła do mnie!Bravo Tolle!

autor opinii: Agnieszka

Książka dobra dla mężczyzn? Na pewno tak ale kobietom także polecam. Pozwala zrozumieć wiele problemów!Mi najbardziej podobał się rozdział " Uratować Piękną" Gorąco polecam lekturę!

autor opinii: Natalia K

Tylko zdechłe ryby płyną z prądem

Nic nowego nie wniosę do wszystkich zamieszczonych tutaj opinii o tej książce jeżeli napiszę, że jest kapitalna! Otworzyła mi oczy na wiele spraw. Uświadomiła, że mimo, że mój ziemski ojciec nie jest na tyle doskonały by uczyć mnie męskości i nie raz się na nim zawiodłem, to mam przecież jeszcze jednego wspaniałego Ojca! Po przeczytaniu "Dzikiego serca" zacząłem zupełnie inaczej patrzeć na swoje życie. Patrzę w przeszłość i widzę jakie błędy popełniałem, a w terażniejszości jestem (a przynajmniej staram się być)innym facetem. Staram się wchodzić w te sytuacje, od których zawsze uciekłem, przemówić wtedy, kiedy zazwyczaj milczałem. Tylko poprzez trudy mogę wyrobić w sobie siłę. Kto powiedział, że w życiu będzie łatwo?!
Dobrze, że znalazł się prawdziwy facet, który przerwał milczenie i napisał tę książkę!!!

Dobra ksiazka tylko po co wplatac

w to religie. Mezczyzna to drapieznik, geny altruistyczne powoduja jego monogamicznosc inne geny egoistyczne poligamicznoc. Wpadkowa to mezczyzna, ktory w tym swiecie gubi sie nie ma gdzie wyladowywac swojej energii i nie wie jak okazywac emocje. Kazdy oczekuje od niego albo twardziela, albo panienki. A on musi byc soba byc twardy kiedy trzeba i dobry kiedy trzeba. Ale to juz jego decyzja kiedy i jak ma sie zachowac. Jak dojdziesz do tego oznacza to, ze jestes juz blisko. Nie ma to jak walnac jakegos prowokujacego cwaniaka w morde, spasc z konia, skoczyc z klifu do morza, wypasc za burte z jachtu na pelnych zaglach, miec awaryjne wyjscie przy nurkowaniu, obronic swoja kobiete przed intruzem ... dopisz sobie reszte

rewelacja

Chcesz być prawdziwym facetem, to przeczytaj

Super Książka

Książka naprawdę rewelacja pokaująca jaki powinien być mężczyzna i bardzo gorąco polecam dla kobiet "urzekająca" dzięki tym książką polepszyły się relacje miedzy mną i narzeczonym , bardziej potrafimy się zrozumieć:)

bez koniecznego wstępu i komentarza

Książkę mam zamiar odesłać. Autor to kliniczny przypadek protestanta. Dla Ewy kontratypem jest Maryja. Nie ma o Niej ani słowa. Za to jest np. o predestynacji. Dziwny stosunek do rozwodów. Grzechy "wyznaje się" autorowi. Mojej Żonie "Urzekająca" zalatywała NLP. Na niektórych czytelników zresztą chyba wywarła taki wpływ (guru?). Od dominikanów oczekiwałbym przynajmniej wstępu do książki/ odpowiednich kometarzy w tekście. Autor mocno krytykuje kościół (ale który? dlaczego w tłumaczeniu jest to "Kościół"?). Kolejny po Lutrze "reformator"? U protestantów nigdy to się nie skończy. U nas, mam nadzieję nigdy nie zatriumfuje.

delektowałam się tą książką

Nie czytałam tej książki jednym tchem; czytałam na raty. Zwłaszcza pierwsze rozdziały były dla mnie zwyczajnie nudne, bo autor w kółko o tym samym... cieszę się że przez nie przebrnęłam, bo z każdą stroną książka zyskuje.
Potem czytałam po kawałku "chodzac" z niektórymi fragmentami cały dzień...
Myślałam że o człowieku wiem prawie wszystko; muszę przyznać, że o mężczyźnie wiedziałam tyle co nic. Ta książka uczy innego, prawdziwego spojrzenia na naturę mężczyzn, ale też -relacji i budowania więzi miedzy mężczyzną a kobietą. Autor pisze z wielkim wyczuciem, pprzekonująco. Książka b. dobra, służąca Prawdzie. Polecam gorąco!

zaskoczony również negatywnie

Książka rzeczywiście porusza pewne mądre kwestie o męskości i kobiecości, ale autor pisze również w sposób ektremalny. Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach męskość i kobiecość pogubiły się, co rodzi wiele kryzysów w małżeństwie, w rodzinie, jednak nie należy również przeginać w drugą stronę. To co jest propagowane w tej książce jest często nierealne lub niedojrzałe w odniesieniu do mężczyzn, którzy są odpowiedzialni za rodzinę, za żonę i dzieci. Troszkę zachęca mężczyzn do ulegania wszystkim swoim chłopięcym zapędom, a przecież kiedyś trzeba wydorośleć.

Duża bardziej przemawia do mnie np. pozycja Pulikowskiego - Warto być Ojcem.

Trochę dziwią mnie same oceny bardzo dobre, czy nikt nie potrafi spojrzeć również krytycznie na tę pozycję?

piękna i mądra książka dla kobiet i mężczyzn

polecam gorąco tę książkę, czytałam ją kilka razy i nadal chętnie do niej wracam. Za każym razem jak ją czytam wynoszę coś nowego, bardzo lubię do niej wracać. Dzięki niej zrozumiałam mężczyzn, inaczej na nich patrzę, pogłębiłam także swoją wiarę. Jest to naprawdę wspaniała lektura, mądra, pokazująca te wyższe wartości i ideały. Polecam ją wszytkim, warto przeczytać. polecam też "Urzekająca-tęsknota kobiecej duszy"- napisana przez tego samego autora i jego żonę. Także godna polecenia dla kobiet, ale również dla mężczyzn, aby bardziej zrozumieli kobiety i jej tęsknoty:))jesli zastanawiasz się nad sensem życia, miłości i wartości w życiu jest to książka dla Ciebie. pozdrawiam wszystkich lubiących czytać:)

Tego jeszcze nie było!

To w jaki sposób napisana jest ta książka daje poczucie jakby sie rozmawiało z najlepszym Przyjacielem, który doskonale zna wszelkie wątpliwości, zmartwienia serca, i daje mocno do myślenia, zmienia je... co może z pewnością pomóc wielu osobom. Ja na pewno jeszcze po nią sięgnę. Gorąco wszystkim polecam.

Rewelacja!

o wielu rzeczach tak myślałem ale dopiero ten Człowiek John Eldredge rozwinął te myśli i ujął je w słowa!!!
Kup i czytaj - nie pożałujesz!

Niesamowita!

Kupiłam ją Narzeczonemu ale nie mogłam się oprzeć, żeby sama wcześniej nie przeczytać. Byłam zachwycona i olśniona. Dzięki tej książce zaczęłam inaczej patrzeć na mojego Mężczyznę i mężczyzn w ogóle. Nie będę pisać, że ta książka radykalnie zmieniła moje życie, ale wniosła w nie wiele dobrego znacznie je ubogaciła. Na pewno będę do niej wracać.
Polecam każdemu mężczyźnie i każdej kobiecie.

Książka, która zmieniła moje życie

Dla kogo ta książka?
Czy szukasz własnej tożsamości? Zastanawiasz się nad swoim życiem? Nie wiesz, co chcę robić w życiu, ale pragniesz to znaleźć? Pragniesz być specjalistą w jakiejś dziedzinie, ale nie wierzysz, lub boisz się, że się tak nie stanie? Straciłeś nadzieję i odwagę? Poddałeś się życiu?
Czy czujesz się miękkim kaloszem?
Tęsknisz za kościołem i wiarą, ale nie potrafisz znaleźć w kościele swojego miejsca?
 
Czy twój mężczyzna jest miękkim kaloszem? Jest wciąż zależny od matki, lub ojca? Nie czujesz się przy nim bezpieczna? Nie czujesz się prawdziwą kobietą?
Czy zależy Tobie na dobrych wychowaniu Twoich dzieci? Chcesz, by Twoje dzieci radziły sobie w tym tak bardzo trudnym, hoc wspaniałym życiu?
Pragniesz być zdobywana? Nie czujesz żadnej inicjatywy z jego strony? Nie zabiega o Ciebie? Twój mężczyzna nie potrafi odnaleźć w sobie miejsca dla Boga, chociaż bardzo by chciał? Nie potrafisz zrozumieć mężczyzn, a bardzo ich pragniesz? Wali się twój związek? Nie potrafisz dać mężczyźnie, tego czego on pragnie? Nie otrzymujesz od mężczyzny tego, co Tobie potrzebne?
 
Lekarstwo dla męskiej duszy i osobowości, a także proces dojrzewania mężczyzny
Odpowiadając sobie na powyższe pytania, można łatwo określić, czy książka dzikie serce jest wartą zakupu dla bliskiej osoby lub siebie. Ja ze swojego doświadczenia powiem że jest warta każdej ceny. Natrafiłem na tą książkę przypadkiem, przeglądając książki w pokoju mojej dziewczyny. Od razu się zainteresowałem tą pozycją. W owym czasie uparcie realizowałem swoją misję stania się aniołem biznesu, który zarabia krocie i wszędzie gdzie się pojawi, słyszy "ach i och" na swój temat. Wpadałem w wir pracy i walki, nie zdając swoich prawdziwych motywów: braku wiary w siebie, kiepskich relacji z własnym ojcem, poczucia bycia śmieciem. Dodatkowo wciąż pragnąłem odnaleźć Boga. Tęskniłem do kontaktu z nim. Zazdrościłem siły, spokoju i szczęścia u moich wierzących znajomych. Sam czułem się nieszczęśliwy i słaby. Cierpiałem. Ciągle próbowałem, ale jakoś tak nie potrafiłem odnaleźć swojego miejsca w kościele. Związek układał mi się jakoś tak średnio. Moja dziewczyna nie dawała mi tego czego pragnąłem. Wymagałem od niej rzeczy niemożliwych i stawiałem wobec niej nieprawdziwe i nieracjonalne zarzuty. Walczyłem i przegrywałem. Szukałem prawdy, o życiu i jej nie znajdowałem. Właśnie wtedy, gdy moje życie było tak ciężkie i czarne, zobaczyłem tą książkę, przeczytałem opis na okładce i wpadłem w wir czytania. Przeczytałem ją jednym ciągiem. Nie potrafiłem się powstrzymać. Czułem że to to. Że już nie muszę szukać. Że już mam lekarstwo na moje problemy.
Patrząc na moje dzisiejsze życie, mogę szczerze powiedzieć, że książka spełniła swoje zadanie. Odnalazłem siebie. Wiem kim jestem i kim będę. Znam swoje pragnienia, potrzeby. Odkryłem liczne pasje i talenty. Nauczyłem się pokory. Pokonałem moje skłonności do depresji, a także zazdrości do bliskich i obcych. Dziewczyna stała się narzeczoną i potem wspaniałą żoną. Stałem się prawdziwym mężczyzną. Wreszcie potrafię na siebie brać odpowiedzialność za życie własne bliskich. Moje relacje z Bogiem, są bardziej niż dobre. Wiara ma płonie niczym podpalona oliwa. Jestem szczęśliwy i wolny od problemów, blokad. Zyskałem odwagę o jakiej nigdy w życiu nie marzyłem. Wygrałem jedną bójkę z dwoma chuliganami, którzy zaczepiali mnie i moją żonę. A żeby tego nie było mało, to powiem jeszcze, że żona jest ze mną szczęśliwa. Szczerze polecam. Jeśli książka wam nie pomorze, to na pewno poszerzy wasze horyzonty, zapewni wam źródło przydatnej wiedzy o sobie samym, innych mężczyznach, własnym mężu, czy dojrzewaniu waszych dzieci. Szczerze polecam.
 
Najważniejsze zalety Tej książki
Książka doskonale obala stereotypy o wierze chrześcijańskiej,  w której mężczyźni są grzeczni kulturalni i zawsze ugodowi. Autor przytacza postać boga wojownika a także silnego Chrystusa, który w złości wywraca stoły kupców, w świątyni. Jeśli twój mężczyzna nie potrafi odnaleźć swojego miejsca w kościele, utożsamić się z nim, to ta książka doskonale ukaże mu, że może być dobrych chrześcijaninem i wielkim i groźnym wojownikiem jednocześnie.
Pomaga ona także mężczyźnie, znaleźć sens życia, własną tożsamość. Uczy walki tym którzy tego jeszcze nie potrafią, a także przywraca nadzieję tym którzy zaprzestali walki.
Tłumaczy mężczyźnie nieprzeniknione tajniki jego osobowości, pozwalając mu zaakceptować siebie, swoje zalety, wady, emocje. Prowadzi do prawdziwej pokory.
Tłumaczy mężczyźnie, jak poradzić sobie z największym problemem jego życia: własną słabością i poczuciem, że jest ofiarą losu, a nie mężczyzną.
 
A co jeśli, to kobieta szuka własnej tożsamości, miejsca w świecie, w kościele chrześcijańskim?
Polecam podobną książkę, napisaną przez żonę autora Dzikiego serca. Jestem przekonany, że ta książka wam pomorze!

Pseudonaukowa, lecz wartościowa !

Polecę ją każdemu facetowi, bo jest z gatunku "eyes opening".
Do tej pory nie mieliśmy odwagi myśleć i postępować w ten sposób co Autor. Minusem tej pozycji są częste odwołania do portretu psychologicznego "pierwszych rodziców" , którzy jak wiadomo są postaciami fikcyjnymi. Dobrze by było by ktoś sprawniejszy kiedyś przetłumaczył tą książkę bo jest tego warta.

autor opinii: Andrzej

POLECAM każdemu !!!!

naprawdę warto. treść wprost IDEALNIE trafia w sedno!! miałem wrażenie ze autor napisał tę książkę specjalnie dla mnie, jak by mnie doskonale znał, jakby dokładnie wiedział jakie rozterki, wątpliwości i słabości siedzą w moim sercu! A co najważniejsze - naprawdę dzięki tej książce, czuje ze jestem bliżej Jezusa. !!!! niesamowite uczucie, czuje jakby moja Wiara wreszcie nabrała "kolorów" :-)))

autor opinii: Jerzy

Rewelacja

Rewelacyjna książka napisana prostym językiem , a jakże bogata w treści, zastanawiająca i intrygująca serce każdego mężczyzny, w tym i moje.
Otworzyła mi oczy na wiele spraw, pozwoliła zrozumieć gdzie jest źródło męskości i jak je znaleźć. Gdzie jest też tożsamość mężczyzny i jaka jest męska dusza, która w nim tkwi...
To lektura obowiązkowa każdego mężczyzny...
Polecam serdecznie. Tak jak mi polecono...
Sięgnę z ciekawością i z nuta zainteresowania po kolejne części dotyczące okrywania prawdziwego serca mezczyzny.
Pozdrawiam Mariusz

autor opinii: Mariusz Siwierski

Polecam każdemu Mężczyźnie i każdej Kobiecie :)

"Dzikie serce...." to jedna z najlepszych książek (m.in. obok "Urzekającej") jaką miałam okazję przeczytać w życiu, a czytam baaaaardzo dużo=). Przeczytałam ją rok temu, ale wciąż jeszcze jestem pod jej wrażeniem. Bardzo podoba mi się sposób w jaki Autor analizuje psychikę Mężczyzny, jak zwraca uwagę na fakty, które z pozoru mogłyby się wydać drobiazgami, a tymczasem doświadczenie i znane przysłowie uczy, że "diabeł tkwi w szczególe...". Uważam, że WARTO przeczytać tę książkę, z pewnością nie rozwiąże to wszystkich problemów w relacjach damsko-męskich, ale być moze uświadomi pewne sprawy, a to już dużo! Sama podtykam ją Przyjaciołom i z radością muszę przyznać, że jak dotąd nie spotkałam się z negatywną opinią po jej przeczytaniu, wręcz przeciwnie:) Mało tego, słyszałam nawet jak ks. Pawlukiewicz poleca ją i przytacza jej fragmenty w trakcie swoich konferencji. Zamierzam też jeszcze kiedyś powtórnie przeczytać tę ksiażkę, aby odświeżyć sobie treści w niej zawarte :)

autor opinii: Alicja Braniewska

Siła, wiara, nadzieja

kśiążka, która wlała wrzątek chęci życia do mojego codzinnie gniecionego i zbolałego serca. Ksążka, dająca siłe, wiare i nadzieje.

autor opinii: Nijak Rafał

Dla mnie osobiście te książki są jak zapomniana wiedza, którą każdy z
nas w głębi serca posiada lecz zapomniał o niej, bo świat, biblijny
stary człowiek (nasze alter-ego) i Szatan pomogli przykryć ją grubą
warstwą kurzu, tak, iż wydaje się być niedostępna. Z własnego
doświadczenia wiem jednak, że jeżeli ktoś tak prawdziwie pragnie
doświadczyć życia w pełni, zamiast zupełnie pozbawionego sensu życia z
dnia na dzień, jakby z rozpędu, to te książki są wyraźnym drogowskazem i
jeżeli trafią na podatny grunt serca, gdzie poza własnym "ja" jest
jeszcze miejsce dla Boga, potrafią zaprowadzić Cię blisko Niego, tam,
gdzie czeka prawdziwe szczęście, niesfabrykowana wolność i niezwykły
pokój w sercu. Eldredge pomógł mi dokonać przełomu w moim życiu i choć
jest to raczej długotrwała przemiana niż natychmiastowa transformacja to
już na ten moment mogę powiedzieć, że się "opłaca", ponieważ można
doświadczyć nadprzyrodzonej obecności Boga w naszym życiu - czegoś co
człowiek XXI wieku spodziewałby się wyłącznie w książkach
science-fiction.
Naprawdę gorąco polecam tą serię WSZYSTKIM czytelnikom, szczególnie tym,
którzy przeczuwają, że w tym życiu chodzi o coś więcej niż powielanie
schematu codzienności od narodzin, aż do śmierci!

autor opinii: Dawid Swęda

To jest książka do której się wraca

to chyba najlepsza recenzja książki, przy niej człowiek ładuje akumulatory.
Pozdrawiam

autor opinii: Robert Szymański

wartościowa pozycja

książkę powinny przeczytać kobiety, siostry, matki, narzeczone, żony pozwala lepiej zrozumieć mężczyzn,to czym się od nich różnimy, a w jakich sprawach myślimy podobnie.. i to, że "chłopcom" nie powinno się mówić żeby byli grzeczni...

autor opinii: Joanna Chomik

Gorąco polecam!!!

Warto, by tę książkę przeczytali i mężczyźni, i kobiety.

fenomen

ta książka ratuje życie mojemu męzczyźnie!!!! Bóg jest Wielki!!!! Pozdrawiam!!

autor opinii: Karolina S

Ta ksiazka jest GENIALNA

mysle ze trzeba ja przeczytc kazdy komentarz nie odda naprawde jej tresci ,polecam tez inne pozycje tegoz autora

autor opinii: Małgorzata Grzeszkowiak

Dotyczy spraw, które każdy mężczyzna czuje sercem...

Myślę, ze ta książka dotyczy spraw, które każdy mężczyzna czuje sercem, ale nie zawsze jest ich świadomy. Książka zachwyciła mnie pod każdym względem, jest napisana jasno i przejrzyście, zawiera wiele cennych uwag na temat psychiki mężczyzny. Jest to książka, po która sięgam także po zakończeniu jej czytania

autor opinii: Marek Kisły

rewelacja

Książka dla każdego faceta.
Dla mnie rewelacyjna.
Powinien przeczytać każdy młody tata.
Ale nie tylko.
Robię tą reklamę bezinteresownie, bo książka ta otworzyła mi oczy na wiele ciężkich spraw.

autor opinii: Tomasz

Pomoże niejednej kobiecie!

Doskonała książka,szczególnie dla matek samotnie wychowujących synów. Mnie otworzyła oczy i serce, inaczej patrzę i czuję i wyrażam uczucia do syna. Z dużym szacunkiem i tolerancją patrzę i wspieram Go. Ta książką pomoże niejednej kobiecie, która pragnie być Damą Serca Swego Mężczyzny, w sposób subtelny a jakże wymowny.

autor opinii: Urszula

Bliżej Boga i człowieka

Książki pana Johna Eldredgea: "Dzikie serce" i "Pełnia serca" ukazując istotę serca mężczyzny skłoniły mnie do refleksji nad sobą i przybliżyły do Boga. Najcenniejsze książki na mojej drodze.

autor opinii: Dorota Wróblewska

Kapitalna książka

Lektura tej książki pomogła mi zobaczyć "dzikie serce" mężczyzn. Jej przeczytanie nie stanowi końca tej nauki, to dopiero początek ciągłego rozumienia, że dzikie serce mężczyzny nie jest zagrożeniem dla kobiety.

autor opinii: Justyna

rewelacyjna książka

Ta znakomita książka jest bardzo ciekawa i interesująca. Polecam Ją znajomym i przyjaciołom. Po przeczytaniu już wiem jak dzikie może być serce mężczyzny i wiele mogę się nauczyć jako młody człowiek. to jest moja taka opinia-skromna. wybaczcie

autor opinii: Bartek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: John Eldredge
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370338114
ISBN: 9788370338114
ID: 226230

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy. Seria: Psychologia i wiara Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...