TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Emocje. Krzyk do zrozumienia. Seria: Ja, człowiek

Ocena:
(24 opinii)
Człowiek w pełni zdrowy ma dwie nogi i dwie ręce. A w pełni zdrowy psychicznie ma zdolność myślenia i przeżywania.

Ks. Marek Dziewiecki

Każdy z nas posiada „dwa mózgi” w sobie. Jeden racjonalny, logiczny, odpowiadający za myślenie i drugi emocjonalny, ten, dzięki któremu odczuwamy emocje i uczucia.

Każdy z nas posiada władzę manipulowania własnym myśleniem. Mamy wpływ na to, jak myślimy, jaką przybieramy postawę, ale nikt z nas nie ma władzy nad emocjami.

Czy nie zastanawia Cię, dlaczego tak jest?

Cokolwiek wydarza się w naszym życiu, powoduje w nas oddźwięk emocjonalny. Każdy z nas nieustannie coś przeżywa, ale tylko częściowo uświadamiamy sobie nasze przeżycia.

Sęk w tym, żeby wiedzieć, co aktualnie przeżywamy, ponieważ w emocjach ukryte są cenne informacje, z których możemy, a nawet powinniśmy skorzystać w celu poprawy naszej sytuacji osobistej.

Dzięki temu nagraniu dowiesz się:

  • Jaki jest sens emocji?
  • Jak wykorzystać zdolność przeżywania?
  • Czy można dzielić emocje na dobre i złe?
  • Dlaczego emocje sprawiają trudności?
  • Jak rozpoznać, że trzeba coś w życiu zmienić?

Kim jest autor konferencji?

Ks. Marek Dziewiecki - rozchwytywany mówca, autor kilkudziesięciu książek i artykułów m.in. na temat psychologii zdrowia. Codziennie pomaga wielu osobom kształtować dojrzałą postawę wobec poszczególnych sfer ludzkiej rzeczywistości. Specjalista ds. profilaktyki i terapii uzależnień oraz komunikacji międzyludzkiej. Doktor psychologii (Universita’ Salesiana, Rzym) i magister teologii (KUL).Opinie naszych Klientów (24 opinii)Napisz swoją opinię

:-)

Emocje księdza Marka Dziewieckiego to konkretna garść wiadomości i praktycznych wskazówek niezbędnych powiedziałabym poprostu do szczęśliwego życia :-)Myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie a szczególnie mężczyźni bo ksiądz Marek mówi konkretnie rzeczowo, polecam!

autor opinii: Kasia Gil

Pozytywna!!

Bardzo polecam i zachęcam do posłuchania wykładu na temat emocji. Dzięki tej płycie wiele można w życiu zmienić. Ksiądz Marek w bardzo prosty sposób pokazuje jak sobie z nimi radzić. Naprawdę świetna!!

autor opinii: Wiolka

pozytywna

Bardzo lubię słuchać konferencji ks. Dziewieckiego żałuję że nie mogę na żywo. Nagranie spełniło moje oczekiwanie.

autor opinii: Małgorzata Rybska

Polecam

Bardzo polecam te płyty, dzięki nim wiele mi się rozjaśniło na temat uczuć, zwłaszcza że nie są one ani dobre ani złe, nie podlegają ocenie moralnej i są tylko informacjami o nas samych. Ksiądz w bardzo przystępny sposób o nich opowiada. Jak się tego słucha to aż chce się zmieniać swoje życie.

autor opinii: Asia

Super konferencja

Emocje są ważną częścią mojego życia. Właściwie z przeszłości pamiętam nie tyle wydarzenia co emocje z nimi związane. Polecam wszystkim tą publikację!!!

autor opinii: Jarek

Przełomowe.

Po tej lekturze nawet mężczyzna jest w stanie zrozumieć, że emocje są czymś więcej nić tylko zbędnym balastem zatem trudno tę pozycję przecenić. Krótko, treściwie i niezbędnie pożytecznie.

autor opinii: Albin Krzymowski

POLECAM

Polecam, zwłaszcza osobom, które chcą poznać siebie

autor opinii: KS

zmienia pogląd na świat

bardzo polecam, zmienia perspektywę patrzenia na drugiego człowieka jego zachowanie, ale także i na odbieranie samego siebie w różnych sytuacjach życiowych. Naprawdę warto przeczytać, by lepiej rozumieć siebie jako człowieka, i innych ludzi .. ; )

autor opinii: Grażyna Tyszkiewicz

Wzbogacająca

"Emocje. Krzyk do zrozumienia" po prostu wzbogaciło moje życie. To, że uczucia nie podlegają ocenie moralnej to było dla mnie jasne. Dla niektórych, dla mnie w sumie też,cenne może okazać się, że emocje są DAREM, że wszystkie jako takie są pozytywne (choć to też ocena), są informacją i co z tą informacją zrobić i jak sobie radzić...o tym właśnie jest ta pozycja.

Słuchałam tego z przyjemnością. Przykłady z życia, podawane przez autora, bezcenne. Spokojny głos, lekki żart, to wszystko sprawia, że słuchałam tego z wielką chęcią

autor opinii: Katarzna Czarnota

Jak zwykle ks.M. Dziewiecki: krótko, zwięźle i na temat,subtelnie i z delikatną swadą,a także konkretnymi wskazaniami, które mogą okazać się pomocne w konkretnych sytuacjach życiowych. Polecam.j.w.

Odkrywcze treści

Bardzo ciekawy wykład, który łatwo przełożyć na praktykę. Zawiera kilka bardzo odkrywczych myśli.

autor opinii: Michał

Polecam

Wykład wyjaśnia po co potrzebne nam są emocje, podpowiada jak je rozumieć i w jaki sposób radzić sobie z nimi.

autor opinii: Ewa F.

Rewelacyjna

Książka jest bardzo profesjonalna.Bardzo porządkuję zagadnienia.Autor z wielkim poczuciem humoru.Słucha się jej rewelacyjnie.Polecam bardzo dobra lektura na długie zimowe wieczory.Problem emocji wyjaśniony wielopłażczyznowo

autor opinii: Anna Tymm

R e w e l a c j a

Płyta o emocjach jest niesamowita, po prostu rewelacyjna!!! W bardzo przystępny i prosty sposób ks.Dziewiecki mówi o emocjach. Dla mnie zakup tej płyty to był strzał w dziesiątkę. Polecam każdemu.

autor opinii: Anna Michalczyk

Każdy powinien to wiedzieć. Serdecznie polecam:-)

Dużo dowiedziałam się po przesłuchaniu tych płyt. Emocje towarzyszą każdemu z nas, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że mają one informować nas o naszej obecnej prawdziwej sytuacji życiowej. Więc trzeba mieć świadomość, że z jednej strony emocję są dla nas jedynie informacją, ale z drugiej strony są one bardzo ważne, ponieważ gwarantują nam prawdziwość informacji, pomagają uniknąć zakłamania. Poza tym wiele innych mądrych rzeczy, do których warto czasem wrócić w odpowiednim momencie życiowym, więc warto coś takiego mieć w domku ;-) Polecam serdecznie "Emocje. Krzyk do zrozumienia" -, bardzo ciekawie słucha się, ciężko oderwać się, więc dużym plusem jest podział na kilka tematycznych "odcinków" ;-)

autor opinii: Julia Cieplińska

Pozytywna

Książka ks.M. Dziewieckiego "Emocje. Krzyk do zrozumienia" to świetna pozycja, która w sposób przejrzysty i logiczny porządkuje wiedzę o psychice człowieka. Autor przekonująco rozprawia się z mitami na temat emocji i rozumu, proponując odbiorcy przemyślenie wielu istotnych kwestii. Dla osób zapracowanych audiobook jest bardzo wygodny - można słuchać i jednocześnie np. prasować. Jego dodatkowym walorem jest intonacja i ciekawe rozłożenie akcentów - by wyeksponować poszczególne słowa. Książka naprawdę bardzo wartościowa - jedna z tych, które pozostają w pamięci na długo.

autor opinii: Beata Chylińska

Szczerze

Szczerze jestem zawiedziona tą pozycją. To oczywiście tylko moje zdanie ale słuchając wykładu miałam wrażenie, że jest to wykład dla psychologów aby powiedzieć im, że ich rozumienie emocji nie jest za bardzo trafne.Dla mnie jako zwykłego człowieka nie mającego nic wspólnego z psychologią nie za bardzo zrozumiałe. Jeden wykład zaprzecza drugiemu. Nic nie wniosło to do mojego życia i niczego nie wyjaśniło.

autor opinii: Beata

super

Rewelacyjny wykład. Polecam

autor opinii: Karolina

Polecam!

Treść godna uwagi, mądra i inspirująca. Polecam zwłaszcza tym, którzy borykają się z emocjami z różnych przyczyn. Wysłuchany wykład pomógł mi emocje lepiej zrozumieć i lepiej poukładać, a co za tym idzie poprawił się w jakiejś mierze komfort mojego wewnętrznego samopoczucia.

Super!Wiem po co są emocje i jak je przeżywać.Wykłady ks.Marka pozwalają zrozumieć samego siebie.Bardzo polecam.

autor opinii: Roman

dostateczna

Ja niestety nie znalazłam w nagraniu pomocy. Odniosłam wrażenie, jakby autor był trochę oderwany od rzeczywistości. Może zbytnio przekonany o swojej racji. Mąż alkoholik albo syn narkoman to nie są jedyne sytuacje, które sprawiają, że człowiek zostaje wyniszczony, albo nie radzi sobie z emocjami. ...
Zaprosiłabym księdza do mojej korporacji, albo do teściowej. Ciekawe co wtedy miałby do powiedzenia. ......

autor opinii: Hanna Rzadkiewicz

Nie ma złych emocji!

Moja ulubiona płyta z serii "Ja, Człowiek"!

Krąży dziś tak wiele nieporozumień w sprawie tego, czym są emocje, że słuchając tego nagrania krok po kroku burzyły się moje stereotypy.
Nie ma złych emocji
Im trudniejsze emocje - tym cenniejsze dla nas
Emocje to dla nas ratunek, kiedy okłamujemy samych siebie
I wiele, wiele innych ważnych informacji.

Precyzja wypowiedzi Ks. Marka - mistrzostwo!
Polecam każdemu - rewelacja:)

autor opinii: Renata

Tłumaczy emocje

Konferencja wciąga tak bardzo, że przesłuchałem całość przy jednym posiedzeniu. Ks. Dziewiecki robi coś na pozór niemożliwego - Tłumaczy emocje. Do tego robi to w sposób bardzo logiczny i zdroworozsądkowy. Wspaniały krok ku osiągnięciu dojrzałości. I mówię to jako facet :)

autor opinii: Mariusz

Świetna płyta

Jest to pierwsza konferencja ks. Marka, którą miałam okazję przesłuchać. Jestem pod wrażeniem jasnego przekazu. Słucha się jej bardzo przyjemnie. Coś czuję że to dopiero początek przygody z serią Ja człowiek ;)
Myślę, że każdy znajdzie cząstkę prawdy dla swojego serducha :)

autor opinii: Magdalena

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD / DVD Box
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2000
EAN: 9788393711383
ID: 326970

Zobacz również

Emocje. Krzyk do zrozumienia. Seria: Ja, człowiek
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...