TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Eucharystia pierwszych chrześcijan. Seria: Biblioteka Ojców Kościoła

"Eucharystia pierwszych chrześcijan" - wybór najważniejszych tekstów o Eucharystii w pierwszych wiekach istnienia Kościoła.

Z okazji 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego ukazuje się drugie, poprawione wydanie tomu pism wczesno-chrześcijańskich (I/II-V w.).

Jest on podzielony na dwie części. W pierwszej znajdują się najważniejsze teksty Starego Testamentu, w których Ojcowie widzieli wyjaśnienie tajemnicy Eucharystii wraz z ich komentarzami. Druga - poświęcona liturgii, stanowi centrum życia młodego Kościoła.

Czytelnik znajdzie tu pisma dotyczące teologii Eucharystii, a także teksty liturgii eucharystycznej i opisy Mszy św. Dla dobrego zrozumienia zebranych w publikacji tekstów polecamy zapoznanie się z dwoma wstępami: liturgicznym i archeologicznym.

Autorzy podjęli się także trudu skomentowania współczesnej Mszy św. słowami Ojców Kościoła. Ostatni rozdział pokazuje, jak kształtowała się pobożność eucharystyczna i jakie formy przybierała.

Każdy z tych tekstów jest zupełnie różny, jak różni byli ich autorzy, ale mówią one o jednej i tej samej Eucharystii, którą ukazują z różnych punktów widzenia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: ks. Marek Starowieyski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788375957389
ISBN: 978-83-7595-738-9
ID: 285294

Zobacz również

Eucharystia pierwszych chrześcijan. Seria: Biblioteka Ojców Kościoła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...