TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Geniusz kobiecy. Duchowość kobiety od średniowiecza po dziś

Genialne kobiety w dawnych i nowych czasach zadziwiały Kościół wiarą i mądrością. Pojęcie "geniusz kobiecy" pochodzi z listu apostolskiego Jana Pawła II Mulieris dignitatem, w którym papież zaprezentował oryginalne katolickie spojrzenie na tzw. kwestię kobiecą.

Autorka książki, s. Giovanna della Croce - filozofka, historyk sztuki i karmelitanka bosa - odwołując się do myśli papieskiej, poszukuje w klasycznych pismach świętych i mistyczek katolickich śladów kobiecego duchowego geniuszu, który może być inspiracją zarówno dla współczesnych kobiet różnych stanów i powołań, jak i dla mężczyzn, którzy nie zawsze potrafią właściwie docenić rolę pierwiastka kobiecego w duchowości chrześcijańskiej.

Przewodniczkami na tej drodze autorka czyni zarówno znane święte: Katarzynę Sieneńską, Teresę z Avila i Klarę z Asyżu, jak i mniej znane mistyczki, które w ostatnich latach coraz bardziej torują sobie drogę do szerokiego grona odbiorców: Hildegardę z Bingen, Julianę z Norwich i Brygidę Szwedzką.

Dodatkowym walorem książki jest to, że wiele z obszernie przytaczanych tekstów mistyczek po raz pierwszy zostało przetłumaczonych na język polski.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Giovanna Croce
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788360512890
ISBN: 9788360512890
ID: 195815

Zobacz również

Geniusz kobiecy. Duchowość kobiety od średniowiecza po dziś
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...