TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu

Ocena:
(2 opinii)

Książka pod patronatem Tolle.pl!

Czy jesteś kobietą gotową na wszystko? Czy pragniesz, aby Bóg zamieszkał w Twoim domu? Czy jesteś gotowa na przełom w życiu osobistym? A może stoisz w obliczu sytuacji, która łamie Ci serce?

Jeśli tak, możesz utożsamić się z tymi kobietami, które były gotowe na wszystko, by osiągnąć swój cel. Przez wieki kobiety borykały się z tymi samymi problemami: rodziły dzieci, pragnęły miłości, poszukiwały odpowiedzi na dręczące je pytania, radziły sobie z zazdrością i rozczarowaniami. Niektóre z własnej winy znalazły się w trudnym, a nawet rozpaczliwym położeniu, inne padły ofiarą zewnętrznych okoliczności.

"Gotowe na wszystko" to książka przedstawiająca niezwykłe historie dwudziestu dwóch kobiet, bohaterek kart Nowego Testamentu, z nieco innej perspektywy. Nie zostały wybrane ze względu na to, że są ideałami. Wręcz przeciwnie. Ich historie przypominają losy wielu współczesnych kobiet.

Życie naprawdę może zmienić się na lepsze. Przenieś się w czasie i przekonaj się, czego mogą Cię nauczyć historie życia:

  • Lois - jedynej babci w Biblii, która pragnęła przekazać swoją wiarę wnukowi,
  • Marii Magdaleny - uwolnionej z mocy demonów,
  • Samarytanki - której Jezus złożył niezwykłą propozycję,
  • Ubogiej wdowy - gotowej oddać ostatni grosz,
  • Lidii - pragnącej poznać jedynego Boga

... oraz wielu innych.

Popularny serial telewizyjny nie może się równać z tymi opowieściami!

Robert J. Strand jest autorem ponad sześćdziesięciu książek, których łączny nakład przekroczył 3 mln egzemplarzy. Jest utalentowanym gawędziarzem z czterdziestoletnim doświadczeniem w pracy duszpasterskiej. Wraz z żoną Donną mieszka w Missouri.

Zobacz również historie kobiet Starego Testamentu!

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Kobiety gotowe na wszystko

„Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu” to historie dwudziestu dwóch kobiet, które spotkać można na kartach Ewangelii. Choć w Piśmie Świętym jest często tylko jedno, dwa zdania – autor stwarza z tego historię konkretnego człowieka. Pisze w pierwszej osobie, opowiadając o uczuciach, relacjach, problemach. Każda bohaterka wprowadza w swój świat bardzo prostym i współczesnym językiem. Bez wątpienia można zobaczyć tutaj rzeczy, nad którymi zwykle się nie zastanawiamy i w tych opowieściach odnaleźć kawałek siebie. Bohaterki zadają sobie pytania, które i dziś dotyczą wielu z nas – jak odnaleźć Boga, jak dobrze żyć czy jak zdobyć i utrzymać władzę, bądź – jak uzyskać uzdrowienie? Lektura dostarcza możliwości odpowiedzi np. na to dlaczego kobieta u studni miała tylu mężów, dlaczego cudzołożnica zdradzała męża, czy z jakiego powodu Herodiada tak bardzo bała się Jana Chrzciciela, że dążyła do jego śmierci za wszelką cenę?
Autor zastosował metodę midraszu (midrasz to metoda interpretacji w judaizmie – komentowanie tekstu biblijnego za pomocą objaśnień, sentencji i przypowieści) – nie opierał się wyłącznie na Biblii. Może więc zaskoczyć czytelnika to, że Maryja (Matka Jezusa) opowiada o swoich pozostałych dzieciach, których np. w nauczaniu Kościoła Katolickiego nie ma. Mnie osobiście to nie przeszkadzało – skupiłam się na wartości dodanej tej lektury, a wciągnęła mnie tak, że trudno było się od niej oderwać. Wprowadziła mnie w świat dotąd niedotykalny – zobaczyłam swoje dylematy, dostrzegłam kobiety z ich bólem i niespełnieniem – trochę jakbym czytała opowieść zagubionej znajomej szukającej swojej drogi.
Polecam tę książkę, choć zalecam pewien dystans dla wszystkich, którzy nie dopuszczają w takich lekturach twórczości autora czy fikcji literackiej, bądź opierania się na wspomnianych już midraszach. Dała mi wiedzę o realiach życia kobiet u początku chrześcijaństwa. Coś, co niby wiedziałam, choć odkrywanie tego z barwą uczuć kobiecych i ich dylematów daje mi zupełnie nowe spojrzenie. Pobudziła mnie również do bycia Jego uczennicą w jeszcze lepszej odsłonie, szukając Jego, a nie darów, które może mi ofiarować. Życzę tego każdemu czytelnikowi tej lektury!

autor opinii: Magdalena Urbańska

Super

Polecam każdej kobiecie

autor opinii: Magda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Robert J. Strand
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 154
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788374921640
ISBN: 978-83-7492-164-0
ID: 201845

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu Gotowe na wszystko. Kobiety Nowego Testamentu
23.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...