TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Homilie Loretańskie. Tom 1

Prezentowana książka jest pierwszym tomem zapisu homilii wygłaszanych zasadniczo w każdą niedzielę i święta obowiązujące, o ile nie zachodziła jakaś przeszkoda, na Mszy świętej w Kaplicy Loretańskiej przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie o godzinie 10.15.

Umieszczone tu homilie odpowiadają okresowi od października 2008 do lutego 2009 roku. Ze względu na miejsce wygłaszania nazwane zostały Homiliami Loretańskimi.

Poszczególne homilie przede wszystkim nawiązują do bieżących tekstów czytań liturgicznych, które w każdym przypadku są zaznaczone.

Zaznacza się także określenie odnośnego do dnia liturgicznego, co może dopomóc w wybiórczym odczytywaniu związanym z konkretnymi dniami liturgicznymi.

Przytaczane teksty niezależnie od biegu roku liturgicznego mogą służyć jako lektura duchowa, a także dla rozszerzenia znajomości prawd wiary.

Przygotowujący homilie lub liturgiczne komentarze biblijne mogą znaleźć w tych tekstach wiele przydatnego im materiału, choć wydaje się, że absolutnie nie nadają się one na gotowe homilie nie tylko ze względu na aktualizacje do minionego już czasu, ale także ze względu na szczególny sposób wypowiedzi, który jest charakterystyczny dla autora, a w innym wykonaniu mógłby zupełnie nie pasować do mówiącego.

Teksty wypowiadane podczas liturgii mają być osobistym świadectwem mówiącego.

Jeżeli jednak ktoś w swym przygotowywaniu wypowiedzi będzie mógł znaleźć pomoc w prezentowanych tekstach, będzie to radością autora, ale prezentuje je raczej dla szerszego grona czytelników, nie tyle jako pomoc homiletyczną, ile podstawę osobistego przemyślenia.

Dlatego każdy może sięgnąć do myśli, jakie zostały tu rozwinięte.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: ks. Tomasz Jelonek
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 198
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788377202494
ISBN: 9788377202494
ID: 322116

Zobacz również

Homilie Loretańskie. Tom 1
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...