TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca

Ocena:
(52 opinii)

Co myślisz jako matka, gdy zaglądasz do pokoju swojego syna i widzisz pobojowisko? W Twojej głowie zapala się bomba, zdolna eksplodować w każdej chwili. I wciąż pytasz: dlaczego on taki jest? Dlaczego wciąż się ze mną kłóci i jest uparty jak osioł? Dlaczego mnie nie słucha? Dlaczego nigdy nie przyzna się, że oblał jakąś klasówkę?

Twoje koleżanki powiedzą po prostu: tacy są chłopcy. Oczywiście, ale czy nie uważasz, że jako matka powinnaś chociaż postarać się zrozumieć swojego syna? Jego sposób myślenia nie bierze się znikąd. Pamiętaj, że bardzo dużo zależy tu od Ciebie, bo...

Ty jesteś najważniejszą kobietą w początkach życia swojego syna

... chociaż być może jeszcze Ci tego nie powiedział. To Ty jesteś z nim od samego początku. To głównie na Tobie spoczywa ogromna odpowiedzialność wychowania go na prawdziwego mężczyznę. Takiego, który szanuje kobiety, ale nie jest maminsynkiem.

W tym niełatwym zadaniu pomoże Ci wyjątkowa książka dla mam w każdym wieku i o różnym stażu - "Ile znaczy mama". Napisał ją amerykański psycholog i autor bestellerów o wychowywaniu dzieci - Kevin Leman. Sam jest rodzicem i mężczyzną, więc wie doskonale, w jaki sposób myślą chłopcy i dlaczego tak bardzo różnią się od dziewczynek.

Dzięki niemu możesz dowiedzieć się m.in., czego Twój syn potrzebuje od Ciebie najbardziej i zacząć działać. Możesz polepszyć nie tylko wasze relacje. Możesz również sprawić, że będzie zawierał zdrowe przyjaźnie, a w przyszłości łatwiej znajdzie wspaniałą żonę i będzie świetnym ojcem.

"Ile znaczy mama" odpowiada również na inne ważne pytania...

  • jak przeprowadzić syna przez burzliwe lata dojrzewania?
  • jak reagować na jego zainteresowanie relacjami z dziewczętami i seksem?
  • dlaczego Twojemu synowi przyda się solidna dawka kobiecości?
  • w jaki sposób przestać poddawać się manipulacji swojego syna?
  • jaka jest niezawodna strategia na nieposłuszeństwo swojego syna?

Gdy lepiej zrozumiesz swojego syna, łatwiej Ci będzie zapanować nad innymi, młodszymi domownikami. Dowiesz się na przykład, dlaczego traktowanie wszystkich dzieci na równi nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Albo dlaczego rodzeństwo ciągle się kłóci i jak sobie z tym radzić. Nauczy Cię to podchodzić do każdego dziecka indywidualnie. Możesz dużo wcześniej odnaleźć ich talenty i pomóc im je rozwijać. A przy tym uniknąć krzyków i bijatyk w domu.

A czy wiesz, że w wychowaniu syna ważne jest również, jak Ty siebie traktujesz? Zastanów się, kim jesteś w domu - silną kobietą czy raczej popychadłem? Kimś, kto dzieli obowiązki między domowników czy Zosią-samosią? Gdy odważysz się na zmianę, nabierzesz pewności siebie. Możesz też wzbudzić w swoim synu większy szacunek do siebie. To może wpłynąć na to, jak będzie w przyszłości traktował swoją dziewczynę czy żonę.

A i jeszcze jedno... W procesie wychowywania syna równie ważna jest osoba ojca. Czy wiesz, co zrobić, by Twój mąż stał się bardziej zaangażowanym tatą?

Zajrzyj do książki "Ile znaczy mama" i dowiedz się więcej o swoim synu. Stań się dla niego super mamą!

P.S. I nie martw się, jeśli jesteś samotną matką. To nie koniec świata. Dzięki wskazówkom z książki dr Lemana w takiej sytuacji także możesz wychować swojego syna na świetnego faceta. Sprawdź, jak to zrobić.

Opinie naszych Klientów (52 opinii)Napisz swoją opinię

książka specjalnie dla mam chłopców, wiele cennych spostrzeżeń, faktów i cennych rad
Polecam

autor opinii: AnnaS

Polecam mamom !

Ksiazka warta przeczytania, polecam wszystkim mamom.Ja polecam książkę moim znajomym ,które mają synów!!Kiedyś oddam ją synowej(jeśli,taką będę
miała).Polecam serdecznie.

autor opinii: Anna

wartościowa

Bardzo cenna książka, pomocna przy wychowywaniu dzieci. Według mnie obowiązkowa pozycja dla wszystkich matek synów.

autor opinii: Jadwiga Stolarska

Świetna

Doskonała pozycja! Dla matki, która jest jedyną kobietą w domu użyteczny przewodnik. I to do zrozumienia nie tylko dzieci....

autor opinii: K. T.

Szybka dostawa i miły gest w postaci ręcznie napisanej karteczki. Książka ta była miłym prezentem dla mojej córki. Polecam zakupy w Waszej księgi.

autor opinii: Danuta Brudny

Polecam każdej mamie

Doskonała książka, w wielu przypadkach potwierdziła moją intuicję, wiele się też dowiedziałam. Wychowałam trzech synów i w wielu przypadkach postępowałam właśnie tak jak zaleca autor.

autor opinii: EWA

Super

Książka dla każdej mamy, która chce być jeszcze lepszą mamą i poznać, jak myśli jej syn.

autor opinii: Anna

Książka warta polecenia

Sporo w niej nowych dla mnie informacji, napisana rzeczowo i na temat, ale dość prostym i zrozumiałym językiem z odrobiną poczucia humoru, bez nadęcia. Osobiście było mi potrzebne to, co znalazłam w tej książce. Na pewno będę do niej wracać, to ten typ książki, którą warto kilka razy przeczytać i przemyśleć poszczególne fragmenty, "pochodzić" z nimi i nieco przetrawić. Polecam wszystkim mamom, ale i ojcom, myślę, że warto.

autor opinii: Ania

Świetna książka:)

Skończyłam czytać ...i własnie zaczynam czytać jeszcze raz - tę książkę nie tylko warto przeczytać, warto wziąć sobie porady autora do serca i z nich korzystać, bo czy jest coś ważniejszego niż dobra relacja z własnym dzieckiem? .
Książka, która układa w głowie, uświadamia że trudne lub dobre relacje z nastolatkami nie biorą się z dnia na dzień tylko pracujemy na nie od przyjścia na świat dziecka... ale na szczęście nigdy nie jest za późno by zacząć dbać o te relacje świadomie:)

autor opinii: Dan

Więz syna a matką

Tę książkę polecam przede wszystkim mamom zapracowanym,które nie maja czasu na wychowanie ,rozmowę czy przytulenie swojego nastolatka.Czasem w rodzinie pojawia się drugie czy nawet trzecie dziecko i mama nie ma czasu na taka rzecz jak rozmowa.Róbmy to więc wieczorem przy wspólnej kilkuminutowej modlitwie z dziećmi .Ta książka to wspaniały poradnik dla zabieganych i zapracowanych mam.Dzięki tym poradom nasze życie stanie się lżejsze,lepsze.A nasi synowie wyrosną na wartościowych mężów i ojców.

"Ile znaczy Mama"

Książka, w której autor w przykładach bardzo obrazowo opisuje jak mama powinna postępować z własnym synem. Pozwala zrozumieć zachowanie moich synów patrząc z różnych perspektyw. Niektóre przykłady wprost wpisują się w nasze życie. Świetna książka.

autor opinii: Anna W.

/............................/

Witam !
Przepraszam za opóźnienie w realizacji mojej reakcji za otrzymaną książkę.
Informuję jednakże, że ponieważ książkę tą zamówiłem dla swojej córki, która aktualnie wychowuje dwóch synów /6 i 8 lat/ i mieszka poza granicami Polski przeto wyrażenie przeze mnie jakiejkolwiek głębszej opinii o treści jej jest raczej niemożliwe.
Nie mniej informuję, że w mojej ocenie na podstawie krótkiego przeglądu przedmiotowej książki jest ona w swojej treści bardzo pouczająca zarówno moralnie jak również dydaktycznie i sądzę że przynajmniej mojej córce jako matce oraz również jej mężowi jako ojcu będzie ona niejednokrotnie bardzo dobrą wskazówką w wypełnianiu codziennych obowiązków wobec swoich synów.

Z poważaniem: Wiesław Grałek

autor opinii: Wiesław Grałek

ile znaczy mama

ksiazka bardzo wartosciowa
polecam wszystkim mamom
ja przekazałam młodej mamie- mojej synowej

autor opinii: Siepsiak Anna

konkretna i bardzo pomocna

Od pewnego czasu staram się korzystać z książek konkretnych opisujących sytuację z perspektywy tzw chrześcijańskiej czyli np przekładających zalecenia z Pisma Świętego na konkretną sytuację.
W tej książce jest dużo bardzo pomocnych praktycznych wskazówek, które staram się już wdrażać w wychowaniu trzech synów. Przekonujące jest to, że autor pisze z perspektywy syna i ojca, osoby wierzącej. Bardzo polecam.

autor opinii: Ewa

Kevin Leman w prosty i interesujacy sposob podpowiada mama jak wychowac mlodego mezczyzne.Autor wplata ciekawe historie i rozwiazania, ktore moga nam pomoc w nie jednym straciu z synem.
Warto te ksiazke umiescic w swojej bibliotece.Polecam.

autor opinii: Izabela Wolinska

Polecam

Książka lekko napisana i co wazne zrozumiale.Wiele spraw w niej opisanych pomogło mi i mojemu nastoletniemu synowi zrozumieć gdzie leży problem.Do wielu tez sie zastosowałam i wprowadziłam w nasze życie. Książka czytana jest przez moich znajomych którzy tez ją chwalą.Polecam jak najbardziej!!

autor opinii: Aneta W.

Rewelacja

Bardzo polecam tą książkę, uważam ze każda matka powinna ja przeczytać gdyż może znaleźć wiele cennych porad. SUPER na pewno do niej wrócę!!!

autor opinii: Marysia

Dobra książka, np. dla przyszłych rodziców

ile znaczy mama

Wspaniała książka, ukazujaca ogromna rolę matki w życiu syna. Bardzo polecam.

autor opinii: Iwona Zmysłowska

Polecam

Bardzo dobrze się czyta, dużo praktycznych wskazówek. Mam 2 chłopców i po przeczytaniu tej książki wiele zrozumiałam. Jestem zadowolona, że trafiłam na nią. Polecam każdej mamie.

autor opinii: Renata C.

Książka dla każdej matki

Napisana w taki sposób, że nie sposób się od niej oderwać. Uświadamia jak bardzo ważna jest matka w życiu chłopca - nie tylko w najmłodszych jego latach ale i w wieku jego "nastu" lat. Zupełnie zmieniła mój punkt widzenia odnośnie rozmów na temat spraw damsko-męskich oraz związanych z okresem dojrzewania, które wcześniej postrzegałam tylko i wyłącznie jako zadanie dla ojca. Ponadto książka porusza niezwykle ważny temat nas kobiet-matek, naszego własnego postrzegania siebie i tego jak ogromny ma to wpływ na naszych synów. Daje nie tylko wskazówki dotyczące wychowania synów ale motywuje również kobiety do pracy nad sobą i zmiany sposobu myślenia o sobie na bardziej pozytywny. A ta pozytywna zmiana myślenia o sobie z pewnością pozytywnie wpłynie na sposób w jaki nasi synowie będą postrzegać kobiety. Gorąco polecam:)

autor opinii: Agata R.

Pomocna i ciekawa

Pomocna i ciekawa pomimo że osadzona w realiach amerykańskich. Polecam wszystkim zatroskanym mamom.

autor opinii: Barbara Szarek

pomocna

Książka ciekawa, łącząca w sobie podejście psychologiczne z poradami i humorystycznymi anegdotami. Najbardziej zależało mi na poradach i są one w przewadze! Pozytywne jest katolickie nastawienie proponowane w wychowaniu. Widać, że ojciec, który pisał tę książkę rzeczywiście kocha swojego syna! Sięgnęłam po nią, mając piecioletniego chłopca w domu, było warto,

autor opinii: Karolina

#

Książka ta dowartościowuje trudy wychowania chłopców i serdecznie ją polecam mamom, które aktywnie uczestniczą w rozwoju swoich synów. Jest to kolejna moja książka o wychowaniu synów i choć jest lekka i już niewiele nowych rzeczy się z niej dowiedziałam to poklepała mnie po plecach i wynagrodziła mi pozytywnymi słowami moje starania bycia rozsądną mamą. Polecam pozycję jako wisienkę na tort, albo jako wielką czekoladę po żmudnym treningu siłowym :)

PS Uznaję zasadę, że książka o wychowaniu jest dla mnie warta, jeśli mnie nauczyła choć jednej pozytywnej myśli.

autor opinii: Hezkaa

Ile znaczy mama w życiu chłopca

Każda mama chłopca powinna przeczytać tą książkę, aby lepiej zrozumieć myślenie syna, mieć świadomość czego tak naprawdę on od nas oczekuje i co jest jemu najważniejsze w relacji matka-syn. Polecam każdej mamie, która chce wychować swojego syna na szczęśliwego mężczyznę.

autor opinii: Agnieszka

Uczy mądrej miłosci.

Bardzo dobra książka dla mamy w każdym wieku, mająca małego synka ale i dorosłego. Mój syn ma 5 lat i jest bardzo charakternym chłopcem.Szukałam ,czegoś ,aby móc zrozumieć tego,małego mężczyznę.Piękna książka o miłości, zrozumieniu,wiele pomocnych wskazówek dotarcia i zrozumienia zachowań ,czasami trudnych dla zmęczonej już nimi mam. UCZY MĄDREJ MIŁOŚCI. Porusza wiele ważnych tematów wychowania , autor jest świetnym psychologiem i co ważne rozumie i kocha dzieci. Polecam!Tego szukałam.

autor opinii: Grazyna Curzydło

Dobra, ale nie rewelacyjna

Książka na pewno jest warta przeczytania. Napisana przez mężczyznę, który sam również jest ojcem chłopców, jest rzeczowa i dla mnie, jako kobiety i mamy odkrywcza. Napisana z humorem, zawiera wiele anegdot z życia różnych mam, przykłady konkretnych zachowań dzieci i mam, przedstawienia konkretnych sytuacji, które mogą nas spotkać codziennie i wskazówki, jak sobie z nimi radzić, żeby zadbać o naszego syna z pożytkiem dla niego i rodziców.

autor opinii: Magdalena K.

Oczarowanie

Jestem oczarowana książką i jestem oczarowana sobą po jej przeczytaniu:) Jestem mamą trójki chłopców i trzech dziewczynek. Zmienił mi się punkt patrzenia na synów. Z całego serca polecam mamom chłopców:)

autor opinii: Ewa Chmielnicka

Ile znaczy mama w życiu chłopca

Bardzo przydatna książka dla wszystkich mam chłopców w różnym wieku. Otwiera oczy na pewne niezrozumiałe kobietom zachowania płci męskiej. Każda matka powinna przejść taki szybki kurs "obsługi syna" aby wychować szczęśliwego i dowartościowanego człowieka:)
POLECAM!

autor opinii: Agnieszka

bardzo dobra

Książka bardzo dobra, szczególnie dla młodych mam, dobrze się czyta i można wiele wynieść z treści. Ponadto ponadczasowa, zawsze można do niej wrócić i dowiedzieć się czegoś nowego. Polecam.

autor opinii: Ewelina krawczyk

Bardzo polecam

Książka "Ile znaczy mama" jest warta przeczytania przez każdą mamę. Odnosi się do problemów z jakimi borykają sie rodzice na każdym etapie życia ich dziecka. Bardzo łatwo sie ją czyta. Rady tam zawarte napewno przydadza mi się w wychowaniu mojego synka

autor opinii: Milena Ćwiklak

Bardzo dobra książka! Matko, będąc w domu ze swoim synem zmieniasz świat, gdyż masz ogrony wpływ na swoje dziecko. Nie zmarnuj tego czasu! O tym przeczytasz w tej książce,

autor opinii: Ela

Jest to ta jedna z książek, którą warto mieć i powracać do niej. Mam syna i przeczytanie tej książki pozwoliło mi na zrozumieniu wielu aspektów o których wcześniej nie pomyślałabym. Każda mama powinna ją przeczytać. Ja poleciłam już swoim znajomym.

autor opinii: Rozalia Klima

wspaniala

mądra, praktyczna, gorąco polecam wszytkim

autor opinii: Aneta

Polecam

Książka napisana ciekawym językiem z odrobiną humoru. Powinna ją przeczytać każda mama i nie tylko. Wiele z porad w niej zawartych można z powodzeniem stosować w życiu codziennym.

autor opinii: Magda

Rewelacja

Jestem pod wielkim wrażeniem, uważam że mama która ma syna, nie przeczyta tej książki dużo traci. Ja bardzo dziękuje Wiesi, bo to dzięki niej zainteresowałam się Wasza stroną. Polecam tę książkę każdej mamie, oraz małżonce.

autor opinii: Anna Milkiewicz

super

polecam wszystkim rodzicom nie tylko mamom, książkę czyta się bardzo szybko jest ciekawa i prosto napisana

autor opinii: Aga

FANTASTYCZNA KSIĄŻKA

BARDZO POLECAM WSZYSTKIM MAMOM, KOBIETOM ,PRZYSZŁYM MAMOM -CHYBA RACZEJ WSZYSTKIM HA!HA! TĄ KSIĄZKE JEST NIE OCENIONA POD KAŻDYM WZGLĘDEM.WARTO -GORĄCO POLECAM.

POZDRAWIAM JOANNA ,MAMA 3 LETNIEGO ADASIA.

autor opinii: Joanna Filipowska-Wojdera

Polecam

Warto przeczytać, pomyśleć , znowu przeczytać i polecić innym mamom:)

autor opinii: Małgorzata

Jako matka dorosłego i nastoletniego syna ( oraz w ,,międzyczasie,, córki ) polecam książkę niezależnie od wieku , w jakim są dzieci!
Otwiera oczy na nas same - matki , kobiety. Mądrze i wesoło napisana :-)

autor opinii: Ewa Krzynowek

Świetna książka

Świetna książka, tworzyłaby idealny komplet z "Dzikimi stworami".
Nie mogę się doczekać tłumaczenia i wydania po polsku bliźniaczej książki Lemana, o znaczeniu ojca w życiu córki. Co rusz zaglądam, czy czasem nie wyszło jej polskie tłumaczenie.

autor opinii: mama 2 synów i córki

chłopiec a potem mężczyzna

choć jestem już babką to niektóre zasady wychowania chętnie zastosuje nie tylko do dorosłego syna, ale także do wnuczka.

Mama znaczy dużo

Przeczytałam tę książkę gdyż zajmuję się pomaganiem matkom wychowującym dzieci, wiele uwag jest trafnych i pomocnych. Książka napisana w sposób ciekawy i prosty. Polecam innym gorąco. Niekoniecznie trzeba mieć dzieci aby ją przeczytać

autor opinii: Regina Tyburska

warto czytać i stosować

autor opinii: I. Kniaziuk

Pozytywna

Polecam.

autor opinii: Barbara Stefańska

zostawia ślad...

Bardzo lubię czytać tą ksiażkę fragmentami, koi moe serce- mamy cudownego 6 latka. Wiele tam przykładów typowo amerykańskich ale dodała mi wiele sił twórczych. utwierdziała w tym co robie dobrze i jest balsamem w chwilach trudnych samotnego macierzyństwa... Szczerze polecam.

autor opinii: Alina Kwiatkowska

Bardzo dużo znaczy ;)

Kupiłam tę książkę w prezencie koleżance, która samotnie wychowuje dwójkę małych synów. Najpierw postanowiłam sama ją przeczytać... i po prostu "połknęłam" zawartość. Bardzo cenna pozycja dla matek, które obawiają się, że nie są w stanie zastąpić synom ojca - i odkrywają, że wcale nie muszą! Odnoszę wręcz wrażenie, że rola ojca w wychowaniu syna jest tu bardzo niedoszacowana, ale sama będąc matką dorosłego syna "po przejściach"doznałam wielkiej ulgi czytając niektóre fragmenty, które pozwoliły mi uporać się z upartym poczuciem winy. Inne z kolei spowodowały melancholijne rozważania nad oczywistymi błędami, których już nie skoryguję...
Oprócz teorii o kolejności urodzeń (dla mnie zbyt uproszczonej) i zupełnego prawie pominięcia jakże ważnej roli ojca, książkę można polecić każdej (a szczególnie sfrustrowanej) matce synów.

autor opinii: Iza

Warto kupić

Książka, którą powinna przeczytać każda kobieta, bo przecież wokół mamy mężczyzn - synów, których nie zawsze rozumiemy i niepotrzebnie się irytujemy.

Polecam tę książkę - wszystkim ,

Prosty, zrozumiały przekaz, rozjaśnilo mi sie wiele rzeczy, z którymi nie radziłem sobie przez wiele lat, teraz mam chlopca 3 ,5 r - bardzo pomaga mita ksiazka zrozumiec jego zachowanie i rozwój,

autor opinii: P.K.

Zabawna pouczajaca bardzo trafne spostrzeżenia

Książka wzruszajaca zabawna i niewiarygodnie
pouczajaca Po tej lekturze łatwiej mi zrozumieć
mojego nastoletniego syna Gorąco polecam

autor opinii: Justyna Rogozinska

I tak i nie...

Generalnie i bardzo ogolnie oceniajac: poradnik dosc fajny. Traktuje o czasem oczywistych kwestiach, ktorych jednak nie zawsze czlowiek sobie uswiadamia. Niektore obszary - w mojej opinii - autor traktuje zbyt ogolnikowo i stereotypowo (np. kwestia charakteru, ktory rzekomo determinuje kolejnosc urodzenia). Jednak najbardziej irytującą sprawa w ksiazce byly dla mnie kwestie swiatopogladowe. Ksiazka sprzedawana przez katolicka witryne (inaczej tego poradnika bym nie kupila), a tymczasem autor w dosc swobodny sposob odnosi sie do rozwodow i wychowania przez jednego z rodzicow. Takie troche amerykanskie, "lajtowe" podejscie do wiary i Chrystusa.
Ksiazka na 3+/4-

autor opinii: Kasia

Wszystkim mądrym mamom

Wychowanie dziewczynki zawsze wydawało mi się sprawą naturalną, ale o chłopcach wolałam nie myśleć ;) Często współczułam mamom, które czuły się bezradne i z wypiekami na twarzy uciszały swoje dzieci w miejscach publicznych. Tymczasem wpadła mi w ręce książka „Ile znaczy mama” i zrozumiałam, że wcale tak nie musi być! Autor udziela świetnych wskazówek jak pokierować życiem malucha by wyrósł na dobrego człowieka, wyjaśnia z czego wynikają pewne zachowania u syna i jak sobie z nimi poradzić. Jestem pod wrażaniem stylu w jakim autor przekazuje tę wiedzę – zachęcam do lektury :)

autor opinii: Magdalena

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: eSPe
Autor: Kevin Leman
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 253
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788374825856
ISBN: 9788374825856
ID: 271293

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca
34.90 zł
25.30 zł
Oszczędzasz 9.6 zł (28%)
  • Wysyłamy w ciągu 2-4 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...