TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Odmień nastolatka w pięć dni. Jak nauczyć pyskatego i humorzastego nastolatka szacunku i odpowiedzialności

Ocena:
(12 opinii)
  • Czy pokój twego nastoletniego dziecka przypomina wysypisko śmieci?
  • Czy jego ulubionym sportem jest pyskowanie?
  • Czy jego standardową reakcją na twoje pytania jest burknięcie pod nosem?
  • Czy słuchawki przykleiły mu się na stałe do uszu, a kciuk do klawiatury komórki?
  • Czy jego wzrok wyraźnie sugeruje, że jesteś najgłupszym stworzeniem, jakie kiedykolwiek nosiła ziemia?

Jeśli tak, to Kevin Leman napisał tę książkę właśnie dla ciebie. Dowiesz się z niej, co zrobić, aby nastolatek w krótkim czasie przeszedł kompletną metamorfozę.

Dzięki zawartym tutaj radom nastawienie, zachowanie i charakter twego nastoletniego dziecka ulegną całkowitej zmianie. Co więcej, będzie to zmiana trwała.

Twoje dziecko stanie się odpowiedzialnym człowiekiem, potrafiącym dokonywać właściwych wyborów i pełnym szacunku, aktywnym członkiem waszej rodziny.

Dr Kevin Leman wykorzystał swoje niemal czterdziestoletnie doświadczenie: w tym zawodowe – jako psychologa klinicznego oraz osobiste – jako ojca piątki dzieci, jak również wiele historii zasłyszanych podczas swoich podróży i wystąpień.

To skuteczny, napisany z humorem poradnik dla każdego rodzica, który potrzebuje pomocy w wychowaniu nastolatka. W książce znajdziesz m.in. porady i rozwiązania na 75 najważniejszych pytań, jakie rodzice najczęściej zadają psychologom.

Dr Leman pokaże ci, jak wspierać nastolatka w burzliwym okresie dojrzewania, przeciwstawiać mu się, jeśli zajdzie taka potrzeba i zaopatrzyć go w cechy i umiejętności niezbędne w życiu.

Jeżeli myślicie, że gdy wasze dzieci wejdą w okres nastoletni, nie macie już na nie żadnego wpływu, jesteście w wielkim błędzie. Wciąż uczestniczycie w grze. Mało tego, bierzecie w niej udział w roli trenera, który podejmuje decyzje. Owszem, zegar tyka, a mecz miewa bardzo emocjonujące momenty, ale jeszcze się nie skończył.

Jesteście dopiero w trzecim kwartale waszego życia z dziećmi i wynik gry w dużym stopniu zależy od was. Jeżeli będziecie stosować się do zasad opisanych w tej książce, zdobędziecie autorytet u swoich dzieci, zyskacie ich szacunek, wskażecie im właściwy kierunek i będziecie wiedzieć, co i kiedy robić.

Fragment książki

Kevin Leman jest doktorem psychologii, autorem wielu bestsellerów na temat wychowania i relacji, m.in. wydanych przez Wydawnictwo eSPe "Odmień swoje dziecko do piątku", "Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć", "Ile znaczy mama" i "Ile znaczy tata", ojcem pięciorga dzieci.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (12 opinii)Napisz swoją opinię

pozytywna

Bardzo przydatna lektura.

autor opinii: Sylwia Kapusta

Ciekawa książka

Wybierając tą książkę, kierowałam się tym, że posiada imprimatur kościoła katolickiergo. Jestem w tej chwili w sytuacji, kiedy potzebuję na ten temat dużo czytać. Książka jest napisana prosto, przykłady z życia mocno do mnie przemawiają. Przekaz płynący z niej jest łatwy do odczytania. Moim zdaniem jest godna polecenia

autor opinii: Elżbieta Sochacka

pozytywna

Jestem aktualnie w trakcie czytania tej pozycji. Jest napisana bardzo przystępnie, wręcz kolokwialnie mówiąc "jak krowie na miedzy". Zawiera wiele cennych wskazówek, porad, wniosków. Z pewnością jest to pozycja warta polecenia rodzicom zarówno tych grzecznych jak i krnąbrnych nastolatków. Ta książka pozwoli spojrzeć rodzicom inaczej na swoje dzieci. Zrozumieć ich potrzebę buntu i poczucia inności.

autor opinii: Anna Podolska-Mania

wspaniała ksiązka

Bardzo gorąco polecam książkę. Wielokrotnie otwiera oczy. W moim przypadku była bardzo pomocna. Nie powiem żeby udało mi się zmienić moje dziecko w 100% ale lektura stanowiła dla mnie bardzo ważne źródło wiedzy, wsparcia. Gorąco polecam!

autor opinii: Katarzyna

odmieñ nastolatka w pięć dni

Książka fantastyczna.pisana prostym zrozumiałym językiem czyta się ją bardzo szybko. Polecam

autor opinii: Tatiana krol

Strzał w dziesiatkę.

Kupiłam książkę z myślą, że przydadzą mi się fajne rady ponieważ pracuję z młodzieżą gimnazjalną. Swoje dzieci już dawno mam odchowane. Okazało się jednak, że książka robi prawdziwą furorę. Pokazałam koleżance tak przez przypadek. Długo nic nie mówiła myślałam, że może zapomniała o niej i gdzieś leży u niej na półce. Okazało się, że książka jest świetna i że chce ją ode mnie odkupić bo musi ją mieć jak podręcznik przy sobie. No i teraz muszę kupić drugą.

autor opinii: Maria Michalska

Doświadczenie i lekkość pióra

Autor jest psychologiem, ale również ojcem piątki dzieci, obecnie także już dziadkiem. Ma duże doświadczenie, a o trudnych tematach pisze z pewnym dystansem, momentami humorem i lekkością posługując się przy tym licznymi przykładami z życia, sięgając również do historii własnego dojrzewania i przeobrażania się Dla rodziców może ta książka stanowić podpowiedź, jak postępować w wielu sytuacjach, choć dla mnie samej nie była zbyt odkrywcza. Dodatkowo minusem jest to, że Autor odnosi się do praktyki wychowywania nastolatków w USA, a w Polsce realia wyglądają nieco inaczej, stąd nie wszystkie pomysły można przenieść w naszą rzeczywistość.

autor opinii: Małgorzata Kwiecińska

Książka w przystępny sposób pokazuje postawy rodziców, które mają decydujący wpływ na zachowanie nastolatka. Pozwala zobaczyć swoje błędy i unikać ich w relacjach z nastolatkiem. Polecam.

autor opinii: Tomasz Grochowski

Odmien nastolatka w piec dni


Po przeczytaniu tej książk i dostosowaniu się do zaleceń autora naprawde poprawila się relacja miedzy mna a moja corka .
Bardzo polecam

autor opinii: Beata

super poradnik dla rodziców nastolatek!

Cieszę się, że mogłam zapoznać się z treścią tej książki, napisana w bardzo przystępnej formie, omówione jest dużo konkretnych problemów i sposobów radzenia sobie z nimi. Na pewno postaram się coś przenieść do naszej rodziny, szczególnie przyda nam się to poczucie humoru. Mam nadzieję, że również męża zachęcę do przeczytania tej książki.

autor opinii: Lidka

pozytywna

Jestem zadowolona, chociaż zaczęłam dopiero ją czytać. Już znalazłam kilka rozwiązań, które mogą pomóc. Polecam.

autor opinii: Ulka B.

O nastolatkach bez cenzury

Autor to psycholog i przede wszystkim ojciec 5 dzieci, więc naprawdę wie, co mówi :) Duży plus, bo w książce można też znaleźć masę praktycznych wskazówek, które są zebrane z doświadczenia wielu rodziców, z cyklu "U mnie to zadziałało"!

autor opinii: Ruda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Kevin Leman
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 342
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374827034
ISBN: 9788374827034
ID: 326199

Zobacz również

Odmień nastolatka w pięć dni. Jak nauczyć pyskatego i humorzastego nastolatka szacunku i odpowiedzialności
30.46 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...