TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Integracja emocjonalna. Jak uwierzyć, że jesteś kochany i potrafisz kochać. Seria: Psychologia i wiara

Ocena:
(25 opinii)

Anna A. Terruwe i Conrad W. Baars, holenderscy psychiatrzy z wieloletnią praktyką terapeutyczną, opisują przyczyny, skutki i sposoby leczenia odkrytej przez siebie jednostki chorobowej, nazwanej zespołem niezaspokojenia emocjonalnego.

Są autorami licznych książek, z których dwie ukazały się nakładem Wydawnictwa W drodze: Integracja psychiczna (Terruwe i Baars) oraz Psychologia miłości i seksualności (Baars).

Ludzie jako jednostki społeczne bezwzględnie potrzebują emocjonalnego kontaktu z innymi osobami. Nie mogą oni jednak być otwarci na innych, jeśli wcześniej nie zostali obdarzeni bezinteresowną miłością. Bez tej afirmacji skazani są na niepewność własnej wartości. Żadne osiągnięcia zawodowe czy intelektualne - choćby nie wiem jak spektakularne - nie są w stanie zastąpić tego emocjonalnego niedostatku. To miejsce może zapełnić tylko bezwarunkowa miłość drugiej osoby.

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna Książka

Świetna książka opisujące Zespół Niezaspokojenia Emocjonalnego. Omówiona została Teoria i konkretne przypadki. Szczerze polecam.

autor opinii: AK

Rewelacja

Świetna książka ukazująca sedno ludzkich problemow- brak miłości! To także piękne świadectwo osób, które dzięki miłości autorów odzyskiwaly chęć do życia i osiągały ludzkie szczęście. Piękna książka. Serdecznie polecam!

autor opinii: Robert Szyszko

Niewiele jest na rynku dostępnych pozycji w temacie problemów wywołanych przez różnego rodzaju braki emocjonalne, więc tym bardziej należałoby docenić dostępność tego tytułu. Z pewnością jest to książka, dzięki której można inaczej spojrzeć na pewne problemy relacji ludzkich. Inaczej tj. w sposób bardziej może delikatny, bo niezaspokojenia emocjonalne w różnym natężeniu, ale zapewne dotyczą wszystkich.

autor opinii: Ania

Polecam ksiazke,, integracja emocjonalna'

Polecam ksiazke Anna A.Terruwe ,,Integracja emocjonalna'.Ksiazke dobrze sie czyta w prosty sposob napisana,dociera do czytelnika pomaga zrozumiec, zaburzenia jakimi zmaga sie czlowiek.Ksiazka powinna byc rowniez przeczytana przez terapeutow czy psychologow,obowiazkowo.Napewno jescze przeczytam inne ksiazki autorki.pozdrawiam :)

autor opinii: Edytachrobak@gmail.com

NIezaspokojenie emocjonalne - poważny problem

Książka warta przeczytania, ponieważ niezaspokojenie emocjonalne to dość poważny problem i odnoszę wrażenie, że coraz więcej osób będzie cierpiało z jego powodu, ponieważ żyjemy w takich a nie innych czasach. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze zranienia z dzieciństwa (brak matczynej miłości, odrzucenie czy bycie niechcianym dzieckiem) bardzo okalecza nasz rozwój emocjonalny i w efekcie nasze "luki" w sercu mają swoje odzwierciedlenie w dorosłym życiu: rozproszona uwaga, brak porządku, niedowartościowanie, szukanie akceptacji przez mężów w innych kobietach czy szukanie akceptacji w innych mężczyznach przez żony, alkoholizm, nadmierne i wyniszczające zaspokajanie potrzeb innych, poczucie winy, niechęć do posiadania dzieci - to tylko niektóre "objawy", które mogą świadczyć o niezaspokojeniu emocjonalnym. Warto zapoznać się z tą książką, bo pomaga zrozumieć istotę problemu, wskazuje jak można pomóc i jak zapobiegać nieprawidłowemu rozwojowi emocjonalnemu.

autor opinii: Basia

Polecam :)

psychoterapia

bardzo dobra książka dla wszystkich którzy mieli lub mają destrukcyjnych rodziców

Bardzo polecam

Bardzo polecam wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy mają problemy sami ze sobą, lub stykają się z takimi ludżmi na codzień. Książka doskonale pokazuje, jak pozbawione uczuć dziecko może potem cierpieć fizycznie lub duchowo i nie potrafi powiązać swoich "dorosłych" cierpień z brakiem odpowiednio okazywanej miłości w dzieciństwie. Książka duzo wyjaśnia. Polecam.

autor opinii: ks. Adam Martyna

Zachęcam wszystkich do przeczytania. Nie spodziewałam się, że aż tak ta książka spełni moje oczekiwania.

Opinia

Książka jest bardzo dobrze napisana, można ją polecać psychologom, terapeutom, prawnikom ale i tzw. zwykłym ludziom, którzy mają problemy lub którzy mają takie osoby w rodzinie czy w otoczeniu z problemem Zespołu niezaspokojenia emocjonalnego.

autor opinii: Szymon WALKIEWICZ

Rewelacja

Świetna książka ukazująca przyczyny problemów wielu ludzi. Problemy w związkach, ze sobą, w relacjach mają swoje przyczyny czasem tam, gdzie tego nie podejrzewamy. Jedna z najlepszych książek psychologicznych, jakie czytałam.

autor opinii: Kasia

Bardzo dobra, polecam.

autor opinii: kt

Bardzo pomocna książka zarówno dla mnie jak i przydatna do pracy (pracuję jako specjalista do pracy z rodziną )pozdrawiam

autor opinii: Małgorzata Rybska

Warto przeczytać!

Autorzy w ciekawy sposób wyjaśniają i opisują zjawisko zespołu niezaspokojenia emocjonalnego. Pomocna książka dla każdego, kto zmaga się z tym problemem lub zna taką osobę.

autor opinii: Łukasz Jędrak

...

Książka dotyka problemu mi bliskiego, bardzo mi pomogła w rozumieniu siebie ale i innych. Zamówię jeszcze jeden egzemplarz, bo mam całą listę osób wśród znajomych, którzy muszą ją przeczytać.

autor opinii: Katarzyna Sikorska

rewelacyjna ksiażka

Dzięki tej książce doceniłam tym bardziej słowa „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni". Często mamy skłonność do obmawiania innych za ich złe zachowania a tak naprawdę nie mamy zielonego pojęcia dlaczego właśnie tak się zachowują. Ta książka w pewnym stopniu to wyjaśnia. Polecam!

autor opinii: Karolina

Pozytywna

Polecam wszystkim tę książkę. Wiele przykładów, opisy zachowań oraz cenne wskazówki.

autor opinii: Malgorzata Spaleniak

Eureka bis

Zawsze zastanawiałam się, skąd się biorą problemy typu, że ktoś kłamie, wymyśla niestworzone rzeczy albo ma skłonność do drobnych kradzieży zwana kleptomanią i wiele innych ważnych problemów, które ma swoje źródło w nerwicy deprywacyjnej dziś nazywanej zespołem niezaspokojenia emocjonalnego. Ta książka mówi o emocjach, o życiu, o wychowaniu oraz o tym, że ważną rolę w naszym życiu odgrywają nasi rodzice. Jeżeli jako niemowlęta nie doświadczyliśmy macierzyńskiej czułości. Mamy problem. Wtedy ta książka jest o nas. Warto ją przestudiować i zacząć zmieniać swoje życie. Bo tylko decyzje zmieniają nas. Polecam.

autor opinii: Agata H.

Wartościowa, oddziałująca na emocje, pomocna

Książka, w której szukałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Bardzo ciekawa, pozwalająca zrozumieć wydawałoby się niedojrzałe zachowania (i ich przyczyny)dorosłych ludzi.

autor opinii: A.T.

Bardzo dobra

Książka jest napisana przystępnym i zrozumiałym językiem. Bardzo mnie zainteresowała, zwłaszcza ze względu na opis konkretnych historii pacjentów. Przeczytałem ją z przyjemnością. Polecam wszystkim!!!

autor opinii: Kazimierz Radzik

Kolejna świetna książka ze znakomitej serii. Pozwala odzyskać nadzieję nawet tym, którzy myślą, że dzieciństwo zdeterminowało ich losy.

autor opinii: Elżbieta zakrzewska

Ksiażka dobra:)

Książka dobra ale wymaga wiele dystansu i cierpliwości podczas czytania(przypisy).Pomaga zrozumieć istotę choroby i jak z niej wyjść małymi kroczkami....

autor opinii: skierka

Pozytywna

Jestem zadowolona zzrówno z książki jaki z dostawy...pozdrawiam serdecznie

autor opinii: edyta jabłońska

Książka dla mnie i o mnie

Po wielu latach trafiłam wreszcie na książkę, która opisuje mój "przypadek". Niedorozwój emocjonalny, czyli brak pewnej sprawności, a nie represja uczuć.
Odnalazłam się w niej w 100% i wiem już na co jestem chora a to jest przecież bardzo ważne. Nie można przejść na kolejny etap rozwoju emocjonalnego jeśli nie przeszło sie poprzedniego.
Polecam każdemu kto często czuje się jak dziecko i jest niepewny siebie i komu to troszkę przeszkadza.
Oczywiście nie każdy ma ten problem, ale ci którzy borykają się z głodem uczuć powinni przeczytać tę książkę.

Trzeba przeczytać!

Tę książkę powinien przeczytać każdy zainteresowany psychoterapią - również własną. Można w niej odnaleźć cząstkę siebie, pomaga zrozumieć i zaakceptować własne słabości. Gorąco polecam!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Anna A. Terruwe, Conrad W. Baars
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 140x190
EAN: 9788370338428
ISBN: 978-83-7033-842-8
ID: 241121

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Integracja emocjonalna. Jak uwierzyć, że jesteś kochany i potrafisz kochać. Seria: Psychologia i wiara Integracja emocjonalna. Jak uwierzyć, że jesteś kochany i potrafisz kochać. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...