TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu. Seria: Psychologia i wiara

Ocena:
(7 opinii)

Autorzy, psychiatrzy holenderscy z wieloletnią praktyką, wychodząc z chrześcijańskiej wizji człowieka i posługując się pojęciami psychologii tomistycznej, stworzyli nową teorię genezy nerwic represyjnych oraz opracowali metodę terapii, której celem jest pełna integracja wszystkich władz psychicznych człowieka. Książka dla wszystkich, którzy troszczą się o własny integralny rozwój i swą psychiczną dojrzałość.

Zaburzenia emocjonalne to teren obserwacji nie tylko fachowej medycyny, ale również etyki, pedagogiki, teologii moralnej. Nerwice powstają często z powodu niewłaściwej recepcji słusznego prawa moralnego, z wadliwego podejścia do obowiązków religijnych. Dlatego książka ta, ukazując mechanizm scalania osobowości, jest zaadresowana nie tylko do wąskiego grona lekarzy psychiatrów, ale również do szerszej publiczności, do wychowawców, rodziców, duszpasterzy, spowiedników.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

REWELACJA

Ta książka, to rewolucja w moim życiu. Wyjaśniła mi moje niedostatki, oraz wyjaśniła mi działanie mojego męża, który jest jakby sztuczny i mnie nie toleruje. Przeczytałam tam, że jest on człowiekiem wrażliwym, co było dla mnie zupełnym zaskoczeniem. Ale po blisko sześciu latach od przeczytania tej książki zrozumienie tego co mnie codziennie dotyka, poprawiło mi jakość życia, choć nie rozwiązało to moich problemów. W Polsce nie ma takich terapii, jakie prowadzą Pani Terruwe i Pan Baars.
A szkoda.

autor opinii: Bożena Bończyk

pozytywna

Książka jest w trakcie czytania ale bardzo pomocna

autor opinii: Małgorzata Rybska

Bardzo ciekawa i przekonująca. Czyta się na początku dość trudno, ale warto się przebić. Myślę, że bardzo przydatna w leczeniu z nerwic. Szczególnie ciekawy rozdział o represji uczucia gniewu w dzisiejszej kulturze.

autor opinii: Miłosz Pawłowski

Ciekawe podejście do tematu

Witam,

Książka dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką problemów psychosomatycznych. Dużo ciekawych spostrzeżeń aczkolwiek wg mnie absolutnie nie wyczerpuje tematu. Osobiście uważam, że w dużej liczbie przypadków źródłem zaburzeń lękowych jest cywilizacja, otaczający nas świat i inni ludzie. Rzeczywistość potrafi przytłoczyć, a tragiczne doświadczenia życiowe i psychiczne cierpienia powodują degradację psychiki każdego wrażliwego i uczuciowego człowieka. Ludzie coraz bardziej oddalają się nie tylko od samych siebie, ale od świata i życia w ogóle.

autor opinii: Maciek

Eureka

Książka bardzo bogata w treść psychologiczną i psychiatryczną, tłumacząca problemy ludzi z zaburzeniami osobowości. Jak sobie radzić, jak wyjść z tego. Integracja psychiczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Nie zrozumienie pewnych ważnych spraw wpływa na to, że podejmujemy złe, błędne decyzje, które blokują rozwój osobowości i problemy natury psychologicznej. Polecam wszystkim.

autor opinii: Agata Horodeńska

bez tytułu

książkę polecam wszystkim,którzy chcą zgłębić tajemnnice ludzkiej psychiki i baarrdziej ją zrozumieć

autor opinii: iwona pawlak

Bardzo dobra

Na początku czytało mi się ją dosyć trudno ze względu na wiele terminów ściśle filozoficznych i psychiatrycznych, ale później okazała się bardzo ciekawa, mądra i bardzo mnie ubogaciła. Polecam wszystkim, którzy pracują z ludźmi i chcą im lepiej pomagać!

autor opinii: Kazimierz Radzik

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Anna A. Terruwe, Conrad W. Baars
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 308
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370334154
ISBN: 83-7033-415-6
ID: 22492

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu. Seria: Psychologia i wiara Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...