TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu. Seria: Psychologia i wiara

Autorzy, psychiatrzy holenderscy z wieloletnią praktyką, wychodząc z chrześcijańskiej wizji człowieka i posługując się pojęciami psychologii tomistycznej, stworzyli nową teorię genezy nerwic represyjnych oraz opracowali metodę terapii, której celem jest pełna integracja wszystkich władz psychicznych człowieka. Książka dla wszystkich, którzy troszczą się o własny integralny rozwój i swą psychiczną dojrzałość.

Zaburzenia emocjonalne to teren obserwacji nie tylko fachowej medycyny, ale również etyki, pedagogiki, teologii moralnej. Nerwice powstają często z powodu niewłaściwej recepcji słusznego prawa moralnego, z wadliwego podejścia do obowiązków religijnych. Dlatego książka ta, ukazując mechanizm scalania osobowości, jest zaadresowana nie tylko do wąskiego grona lekarzy psychiatrów, ale również do szerszej publiczności, do wychowawców, rodziców, duszpasterzy, spowiedników.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Anna A. Terruwe, Conrad W. Baars
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 308
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370334154
ISBN: 83-7033-415-6
ID: 22492

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu. Seria: Psychologia i wiara Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu. Seria: Psychologia i wiara
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...