NAJLEPSZE PREZENTY NA ŚWIĘTA

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ja, chrześcijanin, zabiłem

Ocena:
(1 opinii)

Aleksander Marek Aureliusz, pochodzący z zacnej rodziny rzymskiej oficer legii cesarskiej, zabija człowieka, który uznawany jest powszechnie za wroga Kościoła. Czyni to w imię miłości Boga, a jednak nie opuszczają go wyrzuty sumienia.

Książka znanej belgijskiej pisarki nawiązuje do najlepszych tradycji katolickiej powieści historycznej, w której wątki przygodowe przeplatają się z jasnym przesłaniem religijno-moralnym. Autorka przenosi czytelnika w fascynujące czasy imperium rzymskiego, czasy wyjątkowe dla rozwoju nowej religii chrześcijańskiej i jej zmagań z tradycyjnymi rzymskimi kultami.

Akcja powieści toczy się za rządów cesarza Juliana Apostaty (331-363), który zginął w niejasnych okolicznościach, zabity prawdopodobnie przez żołnierza-chrześcijanina.

Właśnie na tym niewyjaśnionym przez historyków fakcie autorka buduje fabułę swej powieści. Ukazuje w niej dramat człowieka, który w imię jednostronnie pojmowanej wiary chrześcijańskiej dopuszcza się zbrodni i skazuje się na nieustanne wyrzuty sumienia. Wbrew pozorom dramat ten nie jest czymś specyficznym dla ludzi antyku. Przesłanie moralne tej książki jest dziś zadziwiająco aktualne.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo dobra

Książkę czytałam dawno temu ale była rewelacyjna.

autor opinii: Teresa Jażdżyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Maria Rosseels
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 480
Wymiar [mm]: 120x195
EAN: 9788321118680
ISBN: 9788321118680
ID: 165745

Zobacz również

Ja, chrześcijanin, zabiłem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...