TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak szczęśliwie żyć we dwoje. Podręcznik dla kobiet

Ocena:
(1 opinii)

Napisałam te strony dla Ciebie, która jeszcze szukasz bratniej duszy, dla Ciebie, która wkrótce wychodzisz za mąż i również dla Ciebie, która jesteś już żoną.

Pisząc je, myślałam o Tobie, która jesteś niepoprawną romantyczką, a w małżeństwie szukasz Twojego marzenia o szczęściu i w nim chcesz je realizować.

Ja też, obok Ciebie, chcę się z tej książki czegoś nauczyć. Bardziej kochać, kochać na serio. Pozbyć się tego, co oddala i dzieli, a wzmocnić to, co zbliża i jednoczy. Chcę nauczyć się sztuki kochania, uśmiechając się do czyichś słabości, a z własnymi obchodząc się surowo; patrząc z miłością na niedomagania drugiego, a bezkompromisowo na swoje osobiste.

Pragnę, byśmy – Ty i ja – nauczyły się, jak nie ulegać wpływom wewnętrznych wzburzeń, jak nie pozwalać, by nasze nastroje zależały od pogody. Abyśmy potrafiły w nieporozumieniach gasić złość balsamem rozsądku, a gorycz rozczarowań – balsamem przebaczenia. Byśmy były zdolne zasypać dumę w okopach niezgody, ażeby w powstałych na nich bruzdach na nowo rozkwitła miłość.

Jeśli utrzymamy w ryzach serce za każdym razem, kiedy oszukuje i zdradza, a opatrzymy, kiedy czuje się zranione; jeśli ból szarych dni owiniemy bandażem nasączonym wspomnieniami dni szczęśliwych i wielką nadzieją, że te ciemne w przyszłości dadzą początek znów radosnym, będziemy mogły sprawować nieograniczoną władzę nad teraźniejszością i mieć pewność, że gdzieś tam, ponad chmurami, wciąż bije blask pogodnego nieba.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam.

Książka napisana przystępnym językiem, czyta się łatwo i przyjemnie. Wiele ciekawych anegdot.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: Elisabetta Tumbiolo
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 228
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374851725
ISBN: 978-83-7485-172-5
ID: 231446

Zobacz również

Jak szczęśliwie żyć we dwoje. Podręcznik dla kobiet
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...