TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia

Przedstawiamy Ci pierwszą biografię księdza Jana Kaczkowskiego!

Dowiesz się z niej, co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kapłanów w Polsce.

Bez wątpienia kochali go wszyscy. Nie bał się mówić o trudnych tematach - chętnie opowiadał o swoim życiu, walce z rakiem i założonym przez siebie hospicjum. Z tego znamy go wszyscy, ale czy możemy powiedzieć, że znaliśmy go naprawdę?

Przyjęcie do seminarium dzięki protekcji znanego polityka, rozpacz po przybyciu do Pucka, wpływanie na lokalne wybory, tęsknota za ojcostwem i skomplikowane relacje z „synkami” oraz kulisy konfliktu z arcybiskupem – to tylko kilka z mniej znanych faktów, które złożyły się na historię Jana Kaczkowskiego w równym stopniu, co rola „onkocelebryty”.

Książka powstała dzięki rozmowom z ponad stoma osobami. By było to możliwe, autor musiał przebyć setki kilometrów. Nieocenione okazało się również zaufanie rodziny.

Przemysław Wilczyński stworzył obraz człowieka, który według księdza Adama Bonieckiego „uratował honor polskiego kapłaństwa”. Ponadto wizerunek ten podparty został niepublikowanymi dotąd fotografiami.

Autorem tej biografii jest dziennikarz „Tygodnika Powszechnego", który na swoim koncie ma m.in. głośny wywiad z księdzem Kaczkowskim "Sklepany przez Kościół".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WAM
Autor: Przemysław Wilczyński
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 448
Wymiar [mm]: 175x250
EAN: 9788327715630
ISBN: 9788327715630
ID: 403057

Zobacz również

Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...