TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katechizm Kościoła Katolickiego (B6 TW)

Wydanie specjalne z okazji Roku Wiary. Mały, wygodny format B6. Dostępny z wklejką do wpisania dedykacji.

W samej swojej strukturze Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia rozwój wiary, poruszając nawet wielkie kwestie życia powszechnego. Strona po stronie odkrywa się, że to, co jest przedstawione, nie jest jakąś teorią, ale spotkaniem z konkretną Osobą, która żyje w Kościele.

Benedykt XVI, "Porta Fidei"

Katechizm Kościoła Katolickiego - pierwszy po Katechizmie Soboru Trydenckiego (1566) jednolity i autorytatywny wykład prawd wiary i moralności.

Opracowany po Soborze Watykańskim II Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia wiernie i w sposób uporządkowany nauczanie Pisma Świętego, Tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła.

Treść ujęta w nowy sposób odpowiada na pytania naszej epoki. Katechizm nie jest dokumentem magisterium Kościoła w tym samym sensie, co np. encyklika czy konstytucja apostolska.

Zawiera bowiem prawdy już gdzie indziej podane i wyjaśnione, ale zawarte w nim treści posiadają zasadniczo status obowiązującej doktryny - zwłaszcza, że Katechizm Kościoła Katolickiego jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, a w swym pełnym wydaniu zawiera szczegółowe przypisy powołujące się na tekst Pisma Świętego lub nauczanie Tradycji Kościoła.

Zobacz również Katechizm Kościoła Katolickiego w dużym formacie w miękkiej i twardej oprawie.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pallotinum
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 750
Wymiar [mm]: 125x176
EAN: 9788370146979
ISBN: 978-83-7014-697-9
ID: 249967

Zobacz również

Książka wyróżniona Katechizm Kościoła Katolickiego (B6 TW)
58.25 zł
  • Wysyłamy w ciągu 7 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...