TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kobieta - boska tajemnica

Ocena:
(45 opinii)

Co jest najważniejsze na pierwszej randce? Czy kobieca intuicja może służyć do wykrywania herezji? Czym jest macierzyństwo? Czy makijaż jest zgodny z moralnością chrześcijańską? Jak można połączyć małżeństwo z życiem kontemplacyjnym?

Niezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim, dominikaninem – Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła.

Jej rozmówca – wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia – odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odczuwania powołany jest mężczyzna.

Z każdą dobrą myślą, z każdym mądrym słowem warto dotrzeć do człowieka. W tej książce jest wiele mądrości, nad którymi warto się zastanowić. Każdy człowiek myślący czerpie z takich mądrości coś dla siebie. Jestem bardzo zaskoczona historią przytoczoną przez ojca Joachima. Być w oczach duchownego wzorem, jest rzeczą bardzo zaszczytną, ale też niezwykle zobowiązującą.

Aneta Kręglicka
Ciekawa, prosta, mądra, niepozbawiona humoru książka dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą kobiety zrozumieć. Czytając ją, czułam się wyjątkowa.

Małgorzata Kożuchowska

Opinie naszych Klientów (45 opinii)Napisz swoją opinię

Lekka i przyjemna lektura

Bardzo wartościowa, lekka i pouczająca treść.
Zdecydowanie polecam.

autor opinii: Kasia Stawecka

Książka z tajemnicą

Właśnie przeczytałam po raz drugi tę książkę, Po pierwszej lekturze ogólnie podobała mi się, ale trochę nawet denerwowało mnie, że ojciec Badeni z taką patetycznością mówi o kobietach, zwłaszcza o tym, że kobieta jest kapłanką. Dziś zupełnie inaczej spojrzałam na kobiecość wg ojca Badeniego. Chyba musiałam dojrzeć do treści książki. Dzięki ojcu można odkrywać własną kobiecość w formie niesamowitej podróży wgłąb siebie. Coś niesamowitego.

autor opinii: Sylwka

świetnie napisana i komentowana przez ojca Joachima, przytacza sedno sprawy dotyczącej kobiecości - polecam

autor opinii: Monika

Rozczarowująca

Przykro mi to przyznać, ale rozczarowała mnie ta książka. Czytałam kilka pozycji o. Badeniego i byłam zachwycona Jego podejściem do poruszanej problematyki i poczuciem humoru autora. W omawianej książce nie znalazłam niczego ( niestety ) odkrywczego ani charakterystycznej dla ojca Badeniego filuterności.

autor opinii: Małgorzata

polecam

Książka ta przedstawia bardzo mądrze i logicznie osobowość każdej kobiety. Mnie jako osobie, która stara się zrozumieć oraz poznać wnętrze kobiet, lektura ta znalazła mocne odzwierciedlenie w sposobie jakim dzisiaj patrze na kobiety.

autor opinii: Maciej Strągowski

Cudna

Czytalam ta ksiazke. Jest taka ciekawa, ze nie nadazalam za wiedza ale czytalam powoli i po troche. Moge powiedziec ze to najlepsza ksiazka dla mlodych kobiet. Nie da sie tak pomiescic madrosci, jak udalo sie to Ojcu Joachimowi Badeni, nie przestane teraz poglebiac wiedzy bo teraz czuje ze ktos nazwal to co chcialam nazwac. Ale ze swoja niesmialoscia nie chcialam filozofowac :)

autor opinii: Justyna Nestorowicz

Pozycja godna polecenia

W mojej ocenie książka jest bardzo interesująca. Mimo tego, że kupiłam ją na prezent dla kolegi, sama przeczytałam ją jednym tchem. Uważam, że książka jest świetną lekturą dla mężczyzn. Pozwala na lepsze zrozumienie kobiet.

autor opinii: Monia

Serdecznie polecam

Książka jest bardzo interesująca. Poruszone są w niej różne płaszczyzny życia kobiety. Polecam wszystkim Paniom a także Panom by mogli lepiej zrozumieć płeć piękną - szczególnie jest to ważne współcześnie kiedy wydaje się że wszystko wywraca się do góry nogami.

autor opinii: Iwona Rola

Dobra rzecz :-)

Bardzo dobra książka, o autentycznej kobiecości i jej wartości.

autor opinii: Karol

niezwykła

O. Badeni napisał wiele wspaniałych książek, ale ta jest o kobiecie, kobiecie pięknej, niezwykłej. Polecam

autor opinii: Anna Dzwonkowska

boska

Ta książka w sposób prosty pokazuje tajemnice kobiecości, takie zwykłe i niezwykłe.
Polecam, czyta się ja jednym tchem

autor opinii: Lidia

zjawiskowa

Trudno znaleźć słowa do wyrażenia opinii o tej książce, w pozytywnym sensie. o. Badeni-niewątpliwie mistyk, dotknął najgłębszych zakamarków mojej kobiecej duszy...dlatego warto przeczytać tę książkę, by poczuć się kobietą zjawiskową i piękną przez samo to że się jest kobietą. Polecam!!!

autor opinii: Jadzia

niesamowita!

chwyta za serce i dotyka duszy kobiety!

autor opinii: Dorota

Super

Polecam tę księgarnie :)

autor opinii: Marcin Prrzybyła

Bardzo ciekawa.

W dzisiejszym świecie pewnie wielu się zdziwi, co też zakonnik ma do powiedzenia o kobiecie. Zapomina się jednak, o czym zresztą mowa w krótkim wstępie, o przebogatym doświadczeniu duszpasterskim. Ten wywiad jest i zabawny, i wzruszający, ale przede wszystkim bardzo mądry. Co prawda polemizowałabym ze stawianiem za wzór kilku współczesnych nam kobiet, ale poza tym muszę przyznać, że o. Joachim naprawdę dobrze znał się na kobietach, ich psychice, potrzebach i ambicjach. Mówi pięknie o kobietach i wspaniale podbudowuje. Choć tak wiele mądrych słów można przeczytać w tej książce, to czyta się ją błyskawicznie. W jeden, maksymalnie dwa wieczory. Wciąga.

autor opinii: Małgorzata

Świetna książka

"Kobieta boska tajemnica" to niezwykle wciągająca lektura, przeczytałam ją niemal w jeden dzień. Ojciec Joachim Badeni, w humorystyczny sposób odpowiada na zadawane pytania autorki. Płynie z tej książki wielka mądrość, prostota i zarazem głębia myśli i spostrzeżeń autora o kobietach . Myślę, że każdy powinien ją przeczytać.

autor opinii: AnnaS

Podbudowanie wartości kobiety

Książka bardzo afirmująca. Pozwalająca kobiecie docenić swoją głębię i zdecydowanie ją dowartościować. Napisana w sposób prosty, choć nie prostacki, z humorem, polotem i zamyślonym uśmiechem, a także zdecydowanym ukłonem w stronę spraw codziennych, czyli w stylu opowieści o. Badeniego.
Serdecznie polecam :)

autor opinii: Anna Kamińska

bardzo dobra książka ;) przyjemnie się ją czyta :)

autor opinii: Magda

Kobieta. Boska tajemnica.

Od dłuższego już czasu rozdaję tę książkę moim znajomym. Za każdym razem mogę powiedzieć: Przeczytaj ją. Ta książka jest o Tobie.

autor opinii: Małgorzata Górecka

Odkryc sie na nowo

Tak mnie wciagnela, ze przeczytalam za jednym zamachem. Ciekawa, pokazuje w poglebiony sposob mistyke kobiety, dzieki czemu mozna odkrycsie na nowo, lepiej zrozumiec i docenic ten Bozy dar. Nie brakuje w niej rowniez humoru.;) Szczerze polecam

autor opinii: Karolina

polecam

Poczułam, że jestem kimś bardzo wyjątkowym i mam duże szczęście, że urodziłam się kobietą.
Polecam lekturę tej książki każdej kobiecie.

autor opinii: Monika

Łuski z ocu i z serca

W ostatnichczterech miesiacach zatopiłem się w czytaniu ksiażek o osobowościowych i zwiazanych z nimi duchowych tamnicach kobiet i mężczyzn. Jednej z nich (o, Joachim Badeni: "Śmierć? Każdemu polecam!" /znakomita, jak i ta/) znalazłem w tekście odnośnik do tej wkłaśnie ksiażki. Postanowiłem zaraz zamówić bo wiele mi brakuje w rozczyfrowanie tej chwalebnej tajemnicy. I nie zawiuodłem się. Wciaga, zarówno tajemnica jak i ksiażka, żenie sposób jej odłożyć. Gdyby tylko można było mieć dialog, zadać pytania, dodać coś z własnych doświadczeń, poprosić o wyjaśnieniepocałowac w rękę w podzięce... Zeby tak jeszcze byla iwersja męska, "Mężczyzna? Boski kościelec". Może jakaś zajkonnica to napisze, już zamawiam.

autor opinii: Maciej (Matthias) Śliwowski

być bardzie kobietą

Jesteśmy kobietami, na przykład ja. Choć wiem o sobie wiele, a moi najbliżsi też dużo wiedzą, słowa o. Joachima Badeniego jakby umocniły to bycie kobietą. Można po przeczytaniu tej książki, inaczej zrozumieć opinie pozytywne, negatywne, krytyki i komplementy słyszane co jakiś czas. To jakby inaczej brzmiało, jakby miało głębsze znaczenie, choć to ciągle te same słowa. Od teraz ideałem kobiety poza Maryją zdaje się być nie święta...któraś tam, ale znana z TV, prasy, radia, Aneta Kręglicka SUPER MISS ŚWIATA. Takiej Miss nie było i nie będzie. Nie tylko mądra, ale i ładna, Nie tylko odważna, ale i samodzielna. Siłą rzeczy po przeczytaniu sprawdzam, ile mi brakuje do tego jaka jest Aneta, i jak o kobiecie mówił o. Badeni.
Polecam do przeczytanie kobietom - TAK, ale i mężczyznom, by byli prawdziwymi mężczyznami wobec kobiet.

autor opinii: Małgorzata Ciosmak

Rewelacja!

Książka do przeczytania przez każdą kobietę!

autor opinii: Magdalena

pozytywnie nastrojona :)

Polecam prostą, piękną i docierającą do każdego książkę, dominikanina o staroświeckich poglądach, które nadal królują w świecie współczesnym, często wyśmiewane, ale jakże uniwersalne i sięgające do korzeni bycia po prostu... kobietą. Ojciec Badeni przekazuje nam swoje doświadczenia-jest doskonałym obserwatorem kobiet, słuchaczem, badaczem. Przekazuje mam świadectwo, iż rola kobiety współczesnej tak naprawdę niewiele różni się od tej z przeszłości-zmienił się jedyne sposób patrzenia na świat, idee i wymagania epoki. Kobieta natomiast od wieków pozostaje ta sama. Było by dobrze wrócić znów do sedna łagodnej i kochającej, bez kompleksów i rozterek dnia codziennego, wsłuchać się w siebie,w oblicza świętych i podjąć trud bycia kobietą we współczesnym świecie. Po lekturze i powrotach do niej czuję spokój i pewność, że dobrze kieruję swe kroki :)

autor opinii: Barbara

Polecam

fantastyczna książka ukazująca to co w kobiecie najpiękniejsze i wartościowe:) polecam:)

autor opinii: Sabina

Bardzo rzeczowe dowody przemawiające za wyjątkowością kobiety we współczesnym świecie :)Pomaga zrozumieć doniosłą rolę płci pięknej w czasach obecnych :)

autor opinii: Robert

Piękna, ponadczasowa książka, pomagająca w refleksji kobietom na wskroś nowoczesnym :)

autor opinii: Jadwiga

Książka którą każdy powinien przeczytać.Warto naprawdę.Polecam

autor opinii: Ania

myślę, że warto

Książka wydaje się bardzo ciekawa. Kupiłam ją na prezent dla koleżanki, mam nadzieję że trafiony:)
Sama przeczytałam tylko kilka fragmentów, więc trudno mi podzielić się jakimiś głębszymi refleksjami. Ale wydaje się być naprawdę mądra i ciekawa. Te krótkie fragmenty zachęciły mnie do przeczytania całej książki i już czekam w kolejce, by pożyczyć tę pozycje i przeczytać całość. Myślę, że warto!

autor opinii: Ania

Książka wspaniała! Odkąd ją mam, jest w ciągłym "ruchu". Wiele znajomych czeka w kolejce;) Dziewczyny jeszcze zanim mi ją oddały już kupiły sobie swój egzemplarz, bo do tej ksiażki WARTO wracać! Polecam absolutnie wszystkim... i dziewczynom, i chłopakom; i kobietom, i mężczyznom ;) Panie, zajrzyjcie wgłąb siebie! Panowie, szanujcie piękno wnętrza płci przeciwnej!

autor opinii: Dzwonku

Super

Wszystkie ksiazki O. Badeni sa fantastyczne, naprawde warto przeczytac :))))

autor opinii: Karolina

Opinia do książki: Kobieta boska tajemnica

Bardzo dobra książka pokazująca wnętrze kobiety i jej piękno opisane oczami księdza.Polecam do przeczytania mężczyznom aby bardziej mogli dzięki niej zrozumieć kobietę.

autor opinii: Marta Krzyk

Lektura obowiązkowa dla KAŻDEJ kobiety

Daje siłę! Polecam i proszę o obdarowywanie tą książką wszystkich wokół.

autor opinii: Maria Stec

"Kobieta boska tajemnica" to książka, która powinna przeczytać każda kobieta, by wiedzieć, że jest kimś wspaniałym, kochanym i powołanym do szczęścia. Ojciec Badeni w taki piękny sposób mówi o kobiecie, że można poczuć się kimś naprawdę wyjątkowym. Cieszę się, że kupiłam tę książkę, bo mam dwie córeczki, w odpowiednim czasie podsunę im ją do czytania. Byłam też zadowolona z szybkiej realizacji zamówienia przez Waszą księgarnię. Dziękuję.

autor opinii: Anna Małyjurek

Świetna książka...

czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Uwagi ojca Joachima Badeniego stanowią cenne wskazówki dla kobiet - jak postępować w codziennym życiu. Nie brakuje również w książce zdań pełnych humoru:)

autor opinii: Gosia Z.

Idealna książka dla dziewczyn, kobiet pragnących rozwijać i ciągle na nowo odkrywać własną kobiecość. Charakterystyczne cechy kobiet, które we współczesnym świecie zostały sprowadzone do wyśmiewanych streotypów, w tej książce zostały ukazane w pozytywnych barwach - jako coś, co jest szalenie potrzebne temu światu...

autor opinii: Malwina

Super książka

Ojciec Badeni w piękny a jednocześnie zrozumiały sposób ukazuje niezwykłość kobiety.Po lekturze tej książki czuję się wyjątkową osobą,którą Pan Bóg powołał do życia.

autor opinii: Iwona Kupniewska

Tak, kobieta to boska tajemnica.
Bardzo wartościowa lektura. Powinna ją przeczytać każda kobieta i mieć w swojej biblioteczce.

autor opinii: Elżbieta

Polecam!

Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Książka niewątpliwie warta przeczytania. Gorąco polecam tę księgarnię!

autor opinii: Joanna

;-)

Książka potwierdziła to o czym zawsze wiedziałam, a mianowicie - kobieta już na pierwszej randce wie czy mężczyzna to egoista czy nie;) Dużo informacji o kobiecej intuicji i niesamowity szacunek do kobiet bije z tej książki. Generalnie polecam!

autor opinii: ewa

książka rewelacyjna!

Zachęcam do czytania, szczególnie kobietą, które plątają się między teraźniejszym feminizmem a wewnętrzna ukrytą kobiecością. Książka idealnie wyjaśnia na czym polega kobiecość.

autor opinii: Karolina S

Po raz kolejny robię zakupy w Państwa księgarni i po raz kolejny jestem bardzo zadowolona. Dziękuję za fachową obsługę, a przede wszystkim za indywidualne podejście do każdego z osobna. Dziękuję za magnetyczną zakładkę - praktyczny niezbędnik każdej książki. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

autor opinii: Magdalena Cabaj

Gorąco polecam

Prosta a zarazem mądra książka dla każdego. Niezwykła wiedza autora o kobiecej naturze sprawiła że poczułam się wyjątkowo. Taka umiejętność przydałaby się niejednemu mężczyźnie. Panowie szukajmy piękna i dobra w kobietach, bo wierzę że każda je w sobie ma.Pozdrawiam serdecznie.

autor opinii: Lidia

Jakże kobieta jest zadziwiająca....

Tak wiele tu zachwytu nad tajemnicą kobiety... Spojrzenie na kobietę męskimi oczami, otwiera oczy na naszą wartość i tajemniczość, którą oni w nas dostrzegają, a dla nas jest czymś codziennym, naturalnym... Bardzo miła lektura.

autor opinii: Klara

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: o. Joachim Badeni OP, Judyta Syrek
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 148
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788360293447
ISBN: 83-60293-44-9
ID: 49745

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kobieta - boska tajemnica Kobieta - boska tajemnica
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...