TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kobieta - boska tajemnica

Co jest najważniejsze na pierwszej randce? Czy kobieca intuicja może służyć do wykrywania herezji? Czym jest macierzyństwo? Czy makijaż jest zgodny z moralnością chrześcijańską? Jak można połączyć małżeństwo z życiem kontemplacyjnym?

Niezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim, dominikaninem – Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła.

Jej rozmówca – wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia – odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odczuwania powołany jest mężczyzna.

Z każdą dobrą myślą, z każdym mądrym słowem warto dotrzeć do człowieka. W tej książce jest wiele mądrości, nad którymi warto się zastanowić. Każdy człowiek myślący czerpie z takich mądrości coś dla siebie. Jestem bardzo zaskoczona historią przytoczoną przez ojca Joachima. Być w oczach duchownego wzorem, jest rzeczą bardzo zaszczytną, ale też niezwykle zobowiązującą.

Aneta Kręglicka
Ciekawa, prosta, mądra, niepozbawiona humoru książka dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą kobiety zrozumieć. Czytając ją, czułam się wyjątkowa.

Małgorzata Kożuchowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: o. Joachim Badeni OP, Judyta Syrek
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 148
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788360293447
ISBN: 83-60293-44-9
ID: 49745

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kobieta - boska tajemnica Kobieta - boska tajemnica
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...