BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Kościoły Zachodnie. Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne. Tom 3

Trzeci tom Chrześcijańskich tablic encyklopedycznych obejmuje dzieje Kościoła Zachodniego. Swoistą i ważną cechą tej pozycji jest posłużenie się tabelami i wykresami. Pozwoliło to na zgromadzenie stosunkowo dużego materiału w formie zwięzłej i przejrzystej. Książka łączy więc zalety encyklopedii i podręcznika.

To obszerne przedstawienie historii chrześcijaństwa na Zachodzie wykorzystuje cztery spokrewnione książki, w oryginale amerykańskim wydane osobno. Pierwsza część syntetycznie prezentuje całą historię Kościoła, najważniejsze wydarzenia i zjawiska z jego dziejów, także teologiczne.

Następne dwie zawierają wiadomości bardziej szczegółowe z epoki starożytnej, zarówno na Wschodzie, jak na Zachodzie oraz średniowiecznej, a potem na temat rozwoju protestantyzmu w rozmaitych odmianach.

Na końcu można jeszcze znaleźć zestawienie mnogich wyznań protestanckich w USA w formie drzew genealogicznych. Układ tych części jest zasadniczo problemowy, choć zagadnienia przedstawiono według kolejnych epok. Większość tomu zajmuje natomiast osobne, duże zestawienie chronologii zachodniego chrześcijaństwa, rok po roku.

Ze względu na powstanie tych opracowań w USA, stosunkowo dużo miejsca poświęcono nowszemu protestantyzmowi. W tych partiach znajdziemy wiadomości w języku polskim praktycznie dotąd niedostępne, gdyż historia i teologia chrześcijaństwa amerykańskiego jest u nas bardzo mało znana.

Prof. dr. hab. Michał Wojciechowski

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Autor: Robert C. Walton, John D. Hannah, Susan Lynn Peterson
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 864
Wymiar [mm]: 168 x 235
EAN: 9788374920469
ISBN: 9788374920469
ID: 79613

Zobacz również

Kościoły Zachodnie. Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne. Tom 3
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...