TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Krzywda i przebaczenie

O doznanej krzywdzie, szczególnie tej z dzieciństwa i okresu dojrzewania, nie można łatwo zapomnieć. Uproszczone rady dawane osobom skrzywdzonym, "nie myśl już o tym", "nie wracaj do tego", "zapomnij", są bardzo krótkowzroczne, choć stanowią wyraz życzliwości i pragnienia przyniesienia ludziom ulgi. Często są jednak raczej przeszkodą niż pomocą w dochodzeniu do większej dojrzałości.

Jeżeli bowiem doznana krzywda (zwłaszcza głęboka i dotkliwa) nie zostanie uleczona, "przepracowana", "przekroczona", łatwo może stać się źródłem krzywdy innych. Człowiek skrzywdzony, który nie zintegruje doznanego cierpienia, ryzykuje, że sam, w sposób niemal bezwiedny i nieświadomy, stanie się krzywdzicielem.

Większa część tekstów publikowanych w niniejszej książce to referaty wygłoszone podczas dorocznego spotkania ojców duchownych seminariów diecezjalnych i zakonnych, jakie odbyło się latem 1996 roku w Gdańsku. Temat krzywdy i przebaczenia podjęto w tej publikacji zarówno od strony psychologii, teologii, jak i praktyki wychowania seminaryjnego.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: ks. Tadeusz Huk, Anna Foltańska
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 236
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788375951431
ISBN: 9788375951431
ID: 8642

Zobacz również

Krzywda i przebaczenie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...