TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Księga fundacji

"Księga fundacji" jest dziełem, które bez wątpienia najlepiej kreśli portret św. Teresy od Jezusa, jej autorki, jako "niespokojnej wędrowniczki". Ta księga jest również najmniej studiowaną ze wszystkich jej pism. Została pominięta przez Luisa de León w jego pierwszym wydaniu dzieł św. Teresy, a następnie sprowadzona do roli domowej lektury w karmelach terezjańskich.

W naszych czasach jej strony zostały poddane skrupulatnej analizie, dzięki której możliwe stało się ponowne odczytanie tego dzieła na trzech poziomach: doktrynalnym, dydaktycznym i historycznym. Można zatem powiedzieć, że w tym jednym dziele, pod jednym tytułem, zostały zawarte trzy księgi.

Św. Teresa od Jezusa chciała napisać dzieło, poprzez które wszyscy dowiedzą się, że życie, śmierć, zbawienie lub wieczne potępienie zależą od jednej jedynej zasady, a którą jest posłuszeństwo. Posłuszeństwo, które rodzi się, karmi się i żyje w Miłości.

Posłuszeństwo jest jak odwieczna spirala, gdyż jedynie ten, kto miłuje, jest zdolny do bycia posłusznym, a jedynie ten, kto jest posłuszny, jest zdolny do przemiany swojej miłości w konkretne akty pomocy, hołdu, ofiary i solidarności wobec Umiłowanego.

Zobacz wydanie tej książki również w twardej oprawie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: św. Teresa od Jezusa
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 560
EAN: 9788362536573
ISBN: 978-83-61727-55-9
ID: 445753

Zobacz również

Księga fundacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...