TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Księga modlitw

"Księga modlitw" to najpełniejszy zbiór najpiękniejszych modlitw Romana Brandstaettera pisanych wierszem. Zawiera modlitwy, hymny maryjne, pieśni świętego Franciszka z Asyżu (przekład z włoskiego) oraz poemat "Pieśń o moim Chrystusie".

Rzeczywistość tej poezji jest zapisem rzeczywistości w stanie łaski, pełnej Boga wcielonego w materię, w białko życia, w dzieje człowieka. Pewna dosłowność, konkretność, a nawet jakaś poufała zwyczajność niektórych Brandstaetterowych zwrotów do Pana Boga - przypomina się Tewje Mleczarz z powieści Szolema Alejchema - płynie tak z talmudycznej gorliwości codziennych relacji człowieka z sacrum, jak z panteistycznej idei Boga wielkiego judeochrześcijańskiej koncepcji "wielkiego łuku" między Starym a Nowym Przymierzem - ze wstępu Sergiusza Sterny-Wachowiaka.

Tom, do którego zajrzymy, to modlitwa poety Starego i Nowego Przymierza: Bożego świadka, dla którego Księgi Objawione są prawdziwą książką do nabożeństwa. Niech jego talent zwielokrotni się w nas - ze wstępu o. Leona Nabita OSB.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Roman Brandstaetter
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 356
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788375951158
ISBN: 978-83-7595-115-8
ID: 164742

Zobacz również

Księga modlitw
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...